Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha valaki koplalással fogy...

Ha valaki koplalással fogy le, az mindenképp visszafogja hízni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 22. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Helyesen: vissza fogja hízni
2023. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Mindenki, csak aki anorexiás az nem.
2023. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha utána visszaáll azokra a mennyiségekre, mint régen, akkor igen. De ez nem csak arra igaz, aki koplal. Ha egyszer lefogysz majd visszaállsz a régi mennyiségekre, és nem figyeled, hogy neked mennyit kéne enned a jelenlegi testsúlyod fenntartásához, akkor mindenhogy visszahízol. Csak annyi, hogy koplalásnál szerintem az ember annyira kiéhezteti magát, hogy egy idő után nem fogja érdekelni hogy miből mennyit eszik, hanem elkezdi felenni a konyhát, mert egyszerűen a koplalás kikészítette és éhes és enni akar, nem fog valószínűleg a mennyiségekkel foglalkozni.
2023. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Attol fugg meddig koplalsz, mennyire teszed tonkre a szervezeted. Anorexiaskent, csontsovanykent 1 ev utan ha elkezdesz enni is nagyon nehezen hizol mert a tested mindent is felhasznal, de ez is csak egy darabig, aztan szepen visszaall kb annyi ido alatt amennyi ido alatt le is epult.

2-3honap koplalas utan, viszonylag ugymondd “normalis” sulyra fogyva, igen visszahizod vagy meg lehet tobbet is.

Meg attol is fugg mit jelent a koplalas (mennyi ideig, mennyi etel fogyasztasa)

Ha 2hetig napi 1almat eszel minden viz eltunik rolad, azthiszed fogysz 3kilot, aztan eszel 2 adag etelt es vissza is jott

2023. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha megtalálod azt a mértéket ami a számodra ideális.

A koplalással fogysz, de ha elérted a kívánt súlyt, akkor nem feltétlen hízol, csak ha többet eszel mint a napi kalóriaszükségleted. Ha azt nem léped túl, akkor tartod a súlyod. Az sem elvetendő opció, ha némi mozgással a napi kalóriaszükségletedet emeled meg. Akkor nem csak a súlyodnál maradsz, hanem az egészséged is javul.

2023. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem,ha kényszerítő erő (pl. hajléktalan lett, nincs pénze) miatt koplal, és a kényszer nem szűnik, akkor sem hízikvissza.
2023. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Itt írta valaki, hogy 1600 kcal is koplalásnak számít :D Hát én 1800on tartok súlyt, akkor én ezek szerint csak koplalással tudok fogyni :D


Nem, nem mindenki hízza vissza. Raktározó üzemmód nincs, régi tévhit. Aki visszahízik, azért teszi, mert azt hiszi, lefogyott és mostmár bármit zabálhat, nem fog változni a súlya. De az se mindegy, mennyit eszik, ha 500 kcalt naponta hónapokig, akkor esélyesebb, hogy bezabál. Ha 1200at, lefogy vele, majd újra számolja, mennyi kcalon tart súlyt, ami picit magasabb lesz valószínűleg, és az alapján eszik, ő megtarthatja a súlyát. Szerintem amúgy nincs ezzel baj. 1000-1200 kcalon lehet élni pár hónapig, gyorsan lefogy vele az ember, fél év helyett mondjuk 3 hónap alatt, aztán utána odafigyelhet, izmot építhet. Én nem koplalással, hanem rendesen, jó kajákkal és futással fogytam, nem éheztem. Skinny fat lettem, a testzsír százalékom is magas volt, nem emlékszem, mennyi, csak arra, hogy a tesi tanár leb.aszott :D Tehát egészséges fogyással se lettem izmos, mert nem súlyzóztam. A skinny fat testalkattal riogatnak, ha koplalásról van szó. Hát jobb lett volna nem 4 hanem mondjuk 2 hónap alatt leadni azt a 11 kilót, és utána edzeni és izmot építeni. Úgyhogy nem kell démonizálni a kevesebb kcalt.


A Kasza Tibi féle szekta diéta is működik, mert keveset esznek és nem éhesek, mert étvágycsökkentőt szednek és sok vizet isznak. Szép eredményeket érnek el. A szekta gáz de maga a diéta működik.

2023. júl. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzuk.

Ha koplalsz fogyni fogsz.

Egy darabig....

Amikor eléred a kívánt célt, visszaállsz a régi kerékvágásba.

És mivel a koplalás azt jelenti, hogy indokolatlanul kevesebb kcal-t viszel be egy nap, ezért nyilvánvalóan fogsz visszahízni kilókat.

Hiszen gondolj bele, x napig éheztetted magad és amikor a tested végre normál mennyiségű ételhez jut, próbálja a súlyát normálba tenni.

DE,

ha te életmódváltásba kezdesz, akkor TARTÓSAN tudsz elkezdeni fogyni.

Egészséges táplálkozással (bármely ételcsoport kizárása nélkül) tudsz fogyni.

2023. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!