Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy hét alatt le lehet fogyni...

Egy hét alatt le lehet fogyni 3 kg-ot?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti.

2023. aug. 8. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha kb. 150-200 kg vagy, akkor szerintem lehetséges.

De egyébként nem, heti max 0.5-1 kg az egészséges.

2023. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán lehet. Én amikor már kicsit több, mint egy éve jártam kondiba és lesérültem egy hónap alatt fogytam 5 kg-ot, az már nagyon drasztikus fogyás volt. Zsír, izom, minden ment le. Nyílván nem egészséges, sőt kifejezetten egészségtelen és nem hosszútávú. Tartós fogyás alatt nem akarsz izmot veszíteni.


Nekem is csak azért sikerült (egyébként 4 hónap alatt 10 kg-ot fogytam), mert korábban nagy kalóriatöbbletbe voltam és ahogy jött a sérülés, nem jártam kondiba nem tartottam az étrendet, magamtól meg nagyon keveset eszek kényelmesen így kalóriadeficitbe kerültem, ráadásul az izmok nem kaptak stimulációt, így 2-3 hét után elkezdtem "összeesni", minden amiért 14 hónapot dolgoztam, lement 4 hónap alatt. Most várok és erősebben megyek majd egyszer vissza...

2023. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elméletben és gyakorlatilag is igen. De nem biztos, hogy úgy, ahogyan te gondolod/szeretnéd.

Évekig 68 kiló körül voltam, plusz-mínusz 1-2 kiló ingadozás, de 95%-ban 67,7 és 68,4 között voltam reggeli trónolás után. Kórházba kerültem, 1 hét alatt 68 kilóról 61-re fogytam, pedig végig ágyhoz voltam kötve (infúzió, napi 1 nutridrink és semmi más), a 7. nap végén mérlegre állítottak (addigra végre ki tudtam mászni az ágyból) és ott látszott, hogy 7 kiló lement a 7 nap alatt - még nevettünk is a dokival meg az asszisztenssel, hogy napi 1 kiló mínusszal én lehetnék a fogyókúrás reklámok tuti reklámarca. Azután még másfél hetet voltam kórházban és már csak 2 kiló ment le.

Szóval igen, le lehet fogyni 1 hét alatt több mint 3 kilót is. De nem egészséges módon. És azt is hozzá kell tenni, hogy 160 centi vagyok, kb. 10-12 kiló fölösleg volt rajtam amikor kórházba kerültem, aminek a java valószínűleg víz volt, ráadásul ha nekivágsz a Christian Bale-féle fogyókúrának amit a Gépész c. filmjéhez csinált, azzal inkább ártasz magadnak.

Jó lenne tudni egyébként, hogy milyen magas vagy és hány kiló (vagyis milyen magas és hány kiló az "elméleti alanyunk"), mert ha pl. 210 centi és 140 kiló, akkor még csak-csak meg lehet oldani az egészséges fogyást (már ha a fogyás a cél, a zsírégetés megint más tészta), mert van miből. Ha meg 180 centi és 50 kiló, akkor inkább elküldenélek egy 2-hetes kajakúrára.

2023. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez elég biztató 3-as. Egyébként 171 cm vagyok, és 79 kg 9 kg-ot híztam, és mind az alhasamra rakódott le(ilyen se történt még velem), szóval utálom, nem bírom elviselni, irritál, úgyhogy minél hamarabb megakarok szabadulni tőle, nem érdekel milyen áron.
2023. aug. 8. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet. Nekem 5 kg ment le 105 kilo, 155 centi voltam. A legelejen volt ilyen gyorsy ebbol kb 1 kg beltartalom, 2 kg viz, a tobbi valos zsorbol fogyas
2023. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kevesebn, mint 2 hete kezdtem el egy kisebb szálkásítást.

170cm, 69kg vagyok jelenleg. 2 héttel ezelőtt 71,5kg voltam, de ez nem tényleges fogyás, hanem csak szinte víz távozik ilyenkor a szervezetből a kevesebb szénhidrát miatt..

Szóval, a mérleg alapján, igen, lehet, de ez nem valódi zsírvesztés.


Zsírt veszteni nem napról napra fogsz, sőt, sok esetben hétről hétre sem..

2023. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ami most rajtad van felesleg sem 1 hónap alatt jött fel, úgyhogy ne annyi idő alatt akard leadni sem. A "nagyon gyorsan akarok fogyni, nem érdekel hogyan" játéknak az lesz a vége, hogy többet fogsz majd visszahízni, mint amennyit lefogytál. Ha egyszer belekerülsz egy ilyen ördögi körbe, abból nagyon nehéz lesz kiszakadni.
2023. aug. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel a fogyas kezdeten elsosorban a viz fog tavozni, nagyon is realis a 3 kilo egy het alatt. De ennek a 80%-a viz lesz, azt ne felejtsd el. En is epp ennyit fogytam az elso heten, de nincsenek illuzioim, tudom hogy ez “csak” viz. Az igazi fogyas ezutan kezdodik.
2023. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiló zsír nagyságrendileg 9000 kcal. Tehát összesen 27.000 kcalt kell elégetned, ami napi átlagban ~3800 kcal deficitet jelent. A standard napi kalóriaigényt 2000 kcal-ban szokták meghatározni, biztos láttad már a ételek összetevő táblázatánál. Tehát ha semmi nem eszel, akkor még mindig olyan testmozgás kéne hozzá pluszban, amivel 1800 kcal-t égetsz el. Az kb.két és fél óra közepes intenzitású futás egy átlagos férfinek. Ha a kérdésed elméleti, akkor elméletileg lehet. Gyakorlatilag nem és ilyen áron nem is érdemes fogyni
2023. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!