Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezt nem értem.. Miért így...

Ezt nem értem.. Miért így történtek a dolgok?

Figyelt kérdés

Sztori röviden:


Alacsony kalória + magas aktivitás mellett sem fogyok olyan ütemben, ahogyan szeretném.


Követem a lépésszámot, ez által a napi aktivitásom viszonylag megegyezik, és jól tudom követni a dolgokat.


Szeptembertől kezdtem el követni, így innen vannak infóim, szóval:


Szeptember: átlag 10.000 lépés, átlag ~2400 kalória, testsúly 77,5kg

Október: átlag 13.500 lépés, átlag ~2550 kalória, testsúly 77,5kg

November: átlag 15.000 lépés, átlag ~2600 kalória, testsúly: 77,5kg

És itt jön az érdekes része a dolognak:


December és február között elkezdtem szálkásítani: átlag 20.000 lépés, átlag 1800 kalória és konkrétan lement rólam ennyi idő alatt 1kg. Nekem sehogy sem jön ki a matek..


Februárban ismét neki estem, újra számolva mindent: Átlag 20.000 lépés, átlag ~1700 kalória, egészen június elejéig 68,5kg-ig mentem le, ez 4 hónap alatt 9kg mínusz. Viszont itt sem jön ki a matek.. Ha én anno 2600 kalórián szinten tartottam, akkor hogy lehet, hogy 1700 kalórián "csak" 9kg ment le rólam?


Ami a legjobb pedig, hogy most ismét belekezdtem, tartottam 4 hét szünetet, ahol 2100 kalória volt a szintentartásom. Szintén nem jön ki a matek.. -9kg különbség nem hinném, hogy -500 kalóriával befolyásolta volna a szintentartó kalóriám, főleg úgy, hogy még a lépésszám is több 5.000-rel, mint novemberben volt, ahol ugye 2600 volt a szintentartásom.


Most ott tartok, hogy 1700 kalóriával 2 hete a súlyom ugyanannyi minden egyes nap, és nem értem mi lehet a probléma, akár hogy nézem a dolgokat, nekem nem tűnik logikusnak ez a dolog sehogy sem.. 78kgosan 2600-as szintentartás, most pedig 2000 kalória, férfi létemre..



2023. aug. 21. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ott rontod el hogy a sporttal elégetett mozgást abszolut nem lehet megtippelni. Becsulni se. Azt ne figyeld.


A masik hlgy tartosan alacsony kalorian a szervezet maga lecsokkenti a sajat kaloriaszuksegletet. Tehat ha egy bizonyos szint alatt eszel, akkor eleinte par napig fogysz, utana hozzaszoksz es annyi lesz a sulytartasid.


A harmadik hogy a fogyas nem csak matek. Foallasu matematikus vagyok es 4 evig ezt hittem de mar tusom hogy nem. Hormonok, folyadek, alvas, stressz, meleg stb sokminden mas is befolyasolja

2023. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem leszek népszerű, de mindegy. Annyi a titok, hogy akárki akármit mond, a fogyás nem csak matek.

Ezer dologtól függhet, ami az aktuális testen belüli állapotokat illeti. Hormonális állapot, dinamikusan változó az alapanyagcsere is, pontosan soha a büdös életben nem fogsz tudni se bevitt se elhasznált kalóriát számolni, se az alapanyagcserédet, van akinek a szervezete olyan, hogy az sem mindegy mit eszik, milyen tápanyagot milyen arányban, milyen minőségben stb.

Én inzulinrezisztens vagyok, pajzsmirigy alulműködés és pcos mellett. Anyagcsere probléma, egyéb hormonális zavarokkal.

Sosem tudtam érdemi fogyást elérni drasztikus koplalás!!!! nélkül addig, amíg túl magas volt a szénhidrátbevitelem. Mikor ez világossá vált számomra, és az aktuális állapotomnak megfelelő mértékre csökkentettem a szénhidratbevitelt, lefogytam normális élhető kalóriabevitel mellett is, nem kellett éheznem. Ennyi.

2023. aug. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy az elso ketto irja.

Illetve az is benne van hogy egyik nap sem kereken 2600 vagy 2100 kcalt ettél. A számolásban is van ingadozás meg az ételeken levo kaloria is elterhet torveny szerint 10 szazalekot. Szoval siman lehet h amig 2600at ettel az atlagban 2500 volt mert mondjuk mindig picit alatta voltal. Ha 2100 atlagban 2200 volt mert pl mindig picit felette voltal akkor a ket szam kozott mar csak 400 kcal kulonbseg van ami havi 1 kg sulyvaltozas. Ezt siman felfoghattad sulytarzasnak mert olyan lassu valtozas.


Illetve a fenti dolgokst kiegeszitve, csomo mindentol fugg a sulytartasi kaloriank is, meg a mentalis allapottol stb is. Szoval nem egesz eletunkben ugyanannyi, akkor se ha ugyanakkorak vagyunk. Pl tartos deficittol csokken.

2023. aug. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Teljesen tanácstalan vagyok..


Semmi életkedvem, az edzések is szarul mennek ennyi mozgás és ilyen kalóriák mellett.. De mégsem tudok többet enni, különben hízok.


Más mindenféle gond nélkül eszik 0 aktivitással 3 ezer kalóriát, én meg szenvedek 2000 kalórián.. Vicc az egész, itt vagyok 20 évesen, élveznem kellene mindent, e helyett teljesen az ellentétje történik

2023. aug. 22. 08:21
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

Kellene egy teljes labor és egy hormonpanel. Ha az rendben akkor egy pszichológus. Ha az nincs rendben akkor azon dolgozni.


Mindezek mellett pedig egy hozzáértő dietetikus (nem táplálkozási tanácsadó) aki segít azonosítani a legfontosabb ételcsoportokat, megtanítani összeállítani olyan ételeket amik bodloggá tesznek és eltelítenek.


Utána pedig egy kis stresszkezelés és önismeret hogy elkerüld az érzelmi alapú evést

2023. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

4. Ez sajnos egy ilyen dolog. Nem mindenki nyert a genetikai lottón. Az én tesóm pl simán betol 4-5000kcalt naponta, bázissal egy jó ideig számoltuk is neki, mert nem értettük hogy nem hízik semmit. Aztán 179centihez mégis 58-60 kg közt van már tizenéves kora óta, és most meg már 40 felett van, ülőmunkázik és ezen túl semmit nem mozog.

Én meg diétázhatok egész életemben 2000-2300 kalórián, szénhidrátcsökkentett módban, heti 10! Óra mozgással és így se vagyok vékony 175/64kg. De legalább a súlyfeleslegtől megszabadultam.

Én is szívesen ennék 3-4000 kcalt de nem tehetem meg.:( Mert annak kóros elhízás lenne a vége megint.

2023. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!