Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egy hétig nem eszek semmit,...

Ha egy hétig nem eszek semmit, csak vizet okoz, az okozhat valamilyen visszafordíthatatlan kárt?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a hosszútávú éhezés, maradandó károkat tud okozni, de egy hét koplalástól csak nem lesz bajom.

2023. szept. 15. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen
2023. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld ki, majd gyere vissza egy hét múlva és jelentsd be hogy még élsz!

Egyébként miért szeretnél ilyesmibe fogni? Biztosan okoz károsodást a szervezetedben ha nem kap csak vizet.Én ezzel nem kisérleteznék.Ha tényleg kitör a zombiland akkor max kipróbálhatod mert nem lesz választásod de amúgy én nem játszanék ezzel.

2023. szept. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírod ki, úgyhogy tök mindegy, de nem fogynál számottevően. Max 2 kilót. Amit a következő héten rögtön visszanyernél.
2023. szept. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A kár nem lesz visszafordíthatatlan, de elég nehéz lesz visszafordítani, ha így máról holnapra egy hétig csak vizet fogsz inni. Fogyókúraként semmiképp nem ajánlható.
2023. szept. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nemértem, miert kell egyik végletből a masikba menni, miert nem lehet az arany közeputat valasztani? Eszek de annyit ami epp, hogy eleg. Nem tömöm magam degeszre. Picit többet mozgok és kesz.
2023. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

Hívd böjtnek, ne koplalásnak fogd fel hanem testi lelki gyakorlatnak, ne ezzel kezd, apránként készítsd fel rá a szervezetedet, és akkor minden oké lesz… 20as éveimben nekem a 40napos böjt is megvolt.

Az 1 hetesről meg érdemes megnézni Jay videóját:

[link]

2023. szept. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát én június 12-től éheztetem magam, ezért gondolom, hogy kibírnám. Ma kezdtem, és úgy döntöttem, hogy epret és áfonyát fogok enni közben.
2023. szept. 16. 10:15
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Kérlek ezt ne csináld magaddal! Nagyon nem tesz jót a szervezetednek. Ha fogyni szeretnél, van más módja is. Mértékkel bármit ehetsz. És ha most ez ellen dolgozol, később nagyon nehéz lesz visszafordítani. Ha segítségre van szükséged ezzel kapcsolatban, írj privátba.
2023. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

Szia Kérdező!


Én rendszeres böjtölő vagyok, így bőven van tapasztalatom.


Nálam semmi rosszat nem okozott, én 7 napot végig csináltam már és csak vizet ittam! (Erre az időre vegyél ki szabit és ne nagyon menj sehová!)


De a 6-os hozzászólóval értek egyet, mert ezt nem tudod végigcsinálni akkor, ha nem készíted fel rá a szervezetedet (testileg, lelkileg és főleg fejben!!!) és ha előtte már nem szoktattad hozzá magad a böjthöz!


Továbbá jó, ha van rajtad súlyfelesleg, tehát van tartalékod, de nem vagy cukorbeteg, nem szedsz semmilyen gyógyszert, mert akkor sem lesz jó a böjtöd!


Ez fejben dől el és a tudatállapotodat kell hozzá átállítanod: hogy te most nem koplalsz, hanem böjtölsz ( mert pihentetni akarod az emésztőrendszered és gyógyítani önmagad)!


Mert a kettő nagyon nem ugyanaz!! Csak a tudatlanok tartják koplalásnak.


Amikor én még tudatlan, fogyni akaró tini koromban legelőször nem ettem semmit három napig, még a lépcsőn sem tudtam felmenni, úgy remegtek a térdeim és nagyon xarul voltam.

Kudarc volt és majdnem kórház.


Aztán idővel rengeteget fejlődtem a témában és először léböjtökkel kezdtem. Frissen facsart zöldség és gyümilevekkel 1-3 napig, aztán feltornáztam max. 11 napra. Utána megpróbáltam csak vízzel is. Először csak fél majd egy-egy napokra, 24 órára, aztán 3 napra és egyszer annyira belendültem és olyan jól éreztem magam a 3. napon, hogy tovább folytattam és én így jutottam el a 7. napra. A 8. napon már jelzett a szervezetem, hogy elég és akkor abba hagytam.


Minden böjtöt csak addig szabad folytatni, amíg jól érzed magad - nyilván az elején van egy megvonási tünet, de ez idővel enyhül, ahogy egyre többször böjtölsz kicsiket.


Kezdetnek tudom ajánlani neked Joe Cross munkásságát (kezdetben az ő filmje volt rám a legnagyobb hatással), Dr. Lützner könyveit és ha Istenhívő vagy, akkor Jentezen Franklin böjtös könyveit.

Remekül felkészítenek mindenre!!


A Youtube-on még Kürtös videói voltak azok, amik közül a böjtös videóival erőt tudtam meríteni, de nem tudom, hogy azok fent vannak-e még.

Keresgélj!


Szóval a böjtölés, ha jól csinálják, nagyon jó dolog és hasznos!


Nem véletlen, hogy ha betegek az állatok, ők sem esznek semmit, hanem böjtölnek. A böjt egy általános regeneráló folyamat!

Csak eltitkolják az emberek elől, mert az egészséges ember nem venne gyógyszert, szóval mindenkit betegen kell tartani és szeméttel etetni.

Ha nem eszel, a szervezeted fellélegzik és öngyógyít.


Ez nem fogyásra van!!


Persze, fogyni fogsz, de a legelső alkalommal, amikor szilárd kaját viszel be, minden visszamegy és sok esetben még több is.


De pl. a szénhidrátfüggőség megszüntetésére tökéletes!

És még sok másra is, de majd kitapasztalod, megtapasztalod te is a jó oldalát! ;)


Volt egy csaj, aki csak annyit csinált, hogy hetente egyszer böjtölt és a rendszeres, hónapokon át kitartó munkájának eredményeként megszűntek a korábbi panaszai, egészsége helyreállt. És ez csak egy példa.


Szóval szerintem a megfelelő böjt csodákat tehet, de mindenképpen előtte tájékozódj és készülj fel!


A belső késztetésed már megvan rá és ez a legelső lépés az úton.


Sok sikert! :)



A 6-os hozzászólónak pedig hatalmas respect a 40 napos böjtért!!

Családanyaként nekem ez nem menne.


De van, aki egy évnyi böjtöt is túlélt, igaz ő ffi és orvosi felügyelettel:

[link]


Azért ezt senkinek nem ajánlom! :)

2023. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"Ma kezdtem, és úgy döntöttem, hogy epret és áfonyát fogok enni közben."


Ez nem böjt, hanem gyümölcsnap.


De az is jót tesz és még a bőrt is megszépíti! :)

2023. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!