Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet ilyen vékony, ha...

Hogy lehet ilyen vékony, ha ennyit eszik? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy nő a Tik Tok-on, cukorbeteg, egyáltalán nem edz, benzinkúton dolgozik, de múltkor láttam, hogy ő hajnali 4-kor megevett fél csomag cukormentes kekszet. A vacsorája 5 db teljes kiőrlésű kenyér volt, 4 medvesajttal, plusz túró rudi, egy tejsüti(természetesen cukormentes, mert nem eszik cukrot). Na mindegy alapjában véve nem szokott érdekelni, ki mit eszik, csak nem értem hogy én meg itt vagyok 22 évesen, nincs semmilyen betegségem, de kicsit elengedtem magam pár hónappal ezelőtt, és rámjött 10 kg, alig bírtam lefogyni. Szóval ezért érdekel, hogy ő mitől ilyen vékony, mert a cukorbetegek állítólag hajlamossabbak a hízásra.

2023. okt. 10. 13:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Mert az említett tiktoker hölgy nincs tartósan kalóriatöbbletben, ezáltal nem hízik. Lehet, hogy ezt demonstrálja tiktokon, de ha ezzel sincs kalóriatöbbletben tatósan, akkor nem fog hízni. Plusz ki tudja mit eszik valójában a többi napon, meg hogy mennyit, hány kalóra. Ha te "elengedted" magad, ezzel tartósan kalóriatöbbletbe kerültél, akkor nem csoda, ha hízol. Ennyi. Számolni kell a kalóriákat, és akkor nem fognak az ilyen dolgok meglepődést okozni. Nem szemre/érzéssre kell rámondani dolgokra, hogy sok vagy kevés, hanem a napi/heti kalóriaszám alapján.
2023. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
És ez sok???
2023. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát sok, mert én leadtam, amit felszedtem, kereken 10 kg-ot. Viszont majd belehaltam, nagyon nehéz volt leadni, amúgyis utálok diétázni, és most az hogy megtartsam, az is nagyon fárasztó.
2023. okt. 10. 13:39
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az nem mértékegység, hogy fél csomag valami, meg 5 darab valami, de ez nagyjából 24 óra leforgása alatt 2000 kcal lehet a felsorolás alapján. Ezzel simán lehet, hogy a nő nincs kalóriatöbbletben, meg egyetlen nap amúgy sem számít, tartósan kell kalóriatöbbletben lenned ahhoz, hogy hízás történjen.
2023. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Ne a Tiktokból indulj ki. Én pl. kb. sosem eszem pizzát, mégis feltehettem volna múlt héten 2 videót is, ahogy betolok egy 32 centis pizzát, egyszer meg egy nagy hamburgerezés is volt, meg egy csomó süti, fagyi stb. De egyrészt ezeken a napokon mást nem is ettem, másrészt évente egyszer van ilyen hetem. De jó kis montázst lehetett volna összeállítani, mintha mindig így étkeznék.

Szóval nem lehet tudni arról semmit, hogy az illető ezen kívül mit csinál az életében.

2023. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudhatod, hogy a többi nap mit eszik, illetve az sem biztos, hogy ezeket mind megette, lehet csak felvette videóra és amikor jóllakott a felével akkor a többit nem ette meg, de ezt nem mondta bele a hangalámondásba. Én is látok nagyon vékony nőket csomó egészségtelen dolgot enni, de becsapós, mert egyrészt én csak azt az egy étkezését látom, másrészt ő is túlozhat, harmadrészt pl egy volt kolléganőm evett valami pörköltet délelőtt 11 és délután 4 között, mármint egy adagot, csak fél óránként 1-2 kanállal. Így úgy tűnt, mintha egész nap enne, közben ehetett kb 700 kcalt.


Ja amúgy én is szeretem azt mutatni, hogy sokat eszem, és mégis fogyok így is. Mert ha nem fogadom el a kínálgatást, akkor paraszt vagyok szerintük, úgyhogy én inkább nem magyarázkodok, hogy most fogyni akarok, mert akkor jön az, hogy egy darab csokitól vagy sütitől nem lesz bajom, néha szabad bűnözni stb... Úgyhogy vannak praktikáim. Csak úgy csinálok, mintha vennék, vagy csak egyet veszek, de azt sokáig eszem, vagy elveszem de hazaviszem a páromnak. Nem mondok nemet családlátogatásnál a nagy zabára, de előtte lévő napokban keveset eszem illetve aznap is csak annyit, amennyit ott. Így úgy tűnik, hogy semmit nem teszek a fogyásért, közben nagyon is sokat.

2023. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk, hogy a cukormentes keksz egy 150 gammos Gullon csokiskeksz, de nagy átlagban más ilyen kekszek is kb. ezekkel a paraméterekkel rendelkeznek. Ebből fél csomag 340 kalória.


Az öt teljes kiőrlésű kenyér gondolom öt szelet. Ez nem mértékegység, tehát megint csak nagy átlagban tudunk számolni, de kb. 120 kcal körül van egy teljes kiőrlésű kenyérből egy átlag vastagságú szelet, de számoljunk jó nagy szeletekkel, legyen 200kcal, hogy boldog legyél.


Egy darab natúr medvesajt 46 kalória. Tehát 184kcal volt a négy darab.


Az egy túrórudi megint nem mértékegység, de 100-180 kcal között van egy darab. Számoljunk 180-al. (51grammos Pöttyös túró rudi kalóriatartalma).


A cukormentes tejsüti (Pöttyös) 82 kalória/darab.



Ez 986 kalória.

2023. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

"A vacsorája 5 db teljes kiőrlésű kenyér volt"

. Az igen. Félkilósak voltak egyenként legalább?

2023. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Én bármennyit eszek sovány vagyok, brutál nehéz akár 1 kgot is hiznom. Van ilyen is
2023. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

"Én bármennyit eszek sovány vagyok"

Mert ezzel a bármennyivel nem vagy tartós kalóriatöbbletben. Ha ez a bármennyi tartós kalóriatöbbletet jelentene, akkor híznál. Ezért mondjuk mindig, hogy nem érzésre/szemre kell sokat enni, hanem kalóriák szintjén, a számok szintjén, a matek szintjén. Bár aki nem kórosan sovány, annak különösebben nincs semmi szüksége arra, hogy hízzon, de ez más téma.

2023. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!