Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 54kgra akarok fogyni hany ev...

54kgra akarok fogyni hany ev ez vajon ?

Figyelt kérdés
67kg felesleg van rajtam.
2023. nov. 3. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Havi 2-4 kiló fogyás környékén van a realitás egy tartható kalóriadeficit mentén. Ez alapján tudsz becsülni. Egyébként honnan jött ez a konkrét szám, hogy 54 kiló? Az ideális testsúly mindig egy tartomány, soha nem egy fix szám.
2023. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak akkor, ha több műtétet is végrehajtanak rajtad a felesleges bőr miatt (olvasgattam erről, több kiló bőrt szednek le műtétekkel az emberről).
2023. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyéni, sok mindentől függ. Az egészséges fogyás nagyobb súlynál kb havi 2- 3 kg. Ez még nem terheli meg annyira a szervezetet, lassabb fogyással kevesebb bőrfelesleg marad, érdemes kollagént szedni és mozogni is, és ezt még nem olyan nehéz betartani mint egy koplalósabb diétát. Havi 4 kilóhoz min. Napi 1100 kcal tartós energiahiány kell amit nagyon nehéz hosszútávon fenntartani, de szerintem még rövidtávon is.

Persze idővel lassulni fog a fogyási folyamat, lehetnek stagnálós időszakok is. Ez teljesen természetes. Nem kell erőltetni. Minél kevesebb a felesleg, annál nehezebben fog lemenni. Szép lassan, és akkor életmóddá tudod alakítani, megszokni az új étkezési szokásokat és a mozgást.

Ha akkor nem zavart mikor felszedted a felesleget, most is legyél türelmesebb a leadáshoz. Hidd el Jobban megéri.

Tudom miről beszélek, és azt is mennyire nehéz. Nekem 106kg ment le összesen. 3 év fogyás, majd 1 évig állt a súlyom, aztán további 3 hónap alatt még fixen lement 3 kg, és ezt tartom azóta is. Még pár hónap és 5 éves életmódváltó leszek😁

2023. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Kb 3 év.

Az első 30 kilo egy ev alatt lemegy. Utana egyre lassabb lesz.

De ne szamolgass hanem most azonnal, mar ma kezdd el az eletmodvaltast. Sajnos amig csak kerdeseket irogatsz ki , semmi nem fog valtozni. En masfel evig orgattam ki hasonlo kerdeseket. Na akkor kellett volna elkezdenem az eletmodvaltast. Igy az csak masfel stresszes ev

2023. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ..


Havi 4kg mínuszhoz napi 1000 kalóriás deficit kell, amit rohadt nagy akaraterővel lehet tartani és nem is feltétlen a legegészségesebb.


Heti szinten a testsúlyod 0.5-1%-át tudod leadni, de ebből is az alsó határ az egészégesebb értelemszerűen. Ez alapján kalkulálj. (+dobj hozzá pár hónapot, mert lesznek stagnálások, még pár hét félre éves is becsúszhat főleg ha drasztikusan mindent megvonsz magadtól, pl eddig ettél kenyeret, de hirtelen egyik napról a másikra 100%-ban kiiktatod stb.)

2023. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

+hozzáteszem, semmi értelme mellőzni a kenyeret és bármilyen más élelmiszert sem, mert a kalóriadeficit számít.


#5 voltam.

2023. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!