Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Azt hogy csak heti fél vagy...

Azt hogy csak heti fél vagy egy kg-ot egészséges fogyni, ki találta ki?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy ez is olyan hogy, valaki egyszer azt mondta, hogy nem szabad kihagyni a reggelit, meg napi 5-ször kell enni keveset, és azóta mindenki ezeket szajkózza. Pedig minden szervezet más, nem egyformán működünk.

2023. szept. 7. 19:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
76%
Nézz kutatásokat és megkapod a választ :)
2023. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Én már a fél kilóra is azt mondom, a kevesebb jobb.

Nem kell számolni kalóriát, egyszerűen csak visszafogottabban kell étkezni, így sose vagyok éhes és szép lassan úgy mennek le a kilók, hogy

jól érzed magad és tartós lesz a lement súlyod..

Csak így tovább, mondom én..

2023. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem kitalálták, hanem megállapították.
2023. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagy súlynál valóban jobb lehet, ha lassan fogy az ember. Viszont ha csak ilyen 6-7 kg-ról van szó, szerintem azzal nem érdemes hónapokig szarakodni, de ez csak a személyes véleményem.
2023. szept. 7. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Én próbáltam utánaolvasni, és kb az jött le, hogy a fő probléma a jojó. Konkrétan annyira nagy probléma a jojó, hogy a túlsúlyosak körében (tehát nem a súlyos elhízottak körében, hanem akinek csak egy kis túlsúlya van) alacsonyabb a várható élettartalma azoknak, akik fogyni próbálnak, mint azoknak, akik beletörődnek a lassú súlygyarapodásba.


Mert akik fogyni próbálnak, annak a nagyon nagy többsége nem tudja megtartani, visszahízza, sőt még többet, és jojózás lesz a vége, ami még rosszabb, mintha el se kezdett volna fogyni, sőt még annál is, mintha lassan, de biztosan hízna.


És szintén kijött a kutatásokból, hogy minél lassabban fogy valaki, annál kisebb az esélye, hogy jojózás lesz a vége.

2023. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Valójában a testtömeg 0,5-1%-a a heti egészséges és tartható fogyás. Tehát nagy súlyból pont, hogy könnyebb. De maradjunk a fél, egy kilónál. Fél kilóhoz napi 500, az egy kilóhoz pedig 1000 kcal deficit kell. Egy kisebb tömegű nőnek mondjuk, aki pár kilót akar leadni és mondjuk "csak" heti egy kilót céloz meg ez tarthatatlanul alacsony kalória bevitelt jelentene, bőven 1000 kcal alatt, hacsak nem extrém aktív. Azért lássuk be, az nagyon kevés, tarthatatlan. A másik, hogy a leadott kilókat meg is kell tartani, amihez meg kell szokni az életmódot. Ha extrém módon visszaveszi valaki a kalóriákat, akkor a cél elérésekor már olyan éhes lesz (ha egyáltalán kibírja odáig), hogy sokkal nehezebben fog mértéket tartani. És ilyenkor szokott elkezdődni a jojózás.
2023. szept. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
kALórIaDefICit...
2023. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

A szemelyes velemenyed irrelevans, mert kb. most szoptad ki a kisujjadbol.


Dietetikusok, orvosok sokezer esetet vizsgalva jutottak erre a kovetkeztetesre, ami egyebkent nem kobe vesett, csak ajanlas a megfigyelesek alapjan. Egyeni elteresek nyilvan vannak mert nincs ket egyforman mukodo szervezet, de a nagy atlagot nezve a fel-egy kg/het tunik biztonsagosnak es tarthatonak.

2023. szept. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az is fontos, hogy azt a 6-7 kilót ne izomból fogyja le az ember, hanem zsírból. És az sokkal lassabb.
2023. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Semmit nem szoptam ki a kisujjamból, és azért is írtam, hogy személyes véleményem, mert én így gondolom, attól még másnak nem kell gyorsan fogynia. Rajtam 5 kg felesleg volt, én két hét alatt adtam le, de azzal sincs baj, ha valaki egy év alatt ad le ennyi súlyt, viszont én nem akartam hónapokig szarakodni 5 kg-val.
2023. szept. 8. 11:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!