Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyni szeretnék, és az orvos...

Fogyni szeretnék, és az orvos szerint csak több mozgással, és kevesebb kalóribeivitellel tudok. Mivel tudom belőni, hogy milyen életmódot folytatok?

Figyelt kérdés
Tippelek, hogy szerintem könnyű fizikai munkàm van, és azzal számolok, vagy hagyatkozhatok a lépésszámláló adataira is? Ha igen ott kb hogyan változnak a besorolások? Heti átlag lépésszám napra lebontva 7800-8000 között.

#Életmód váltás?
jan. 2. 13:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha a kcaljat ulomunkaval szamolja akkor lehet. De elegge felre is lehet szamolni.

Viszint ha a kcaljaban mar benne van az aktivitas akkor az olyan mintha duplan szamolna

jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11 ez jogos, én így számolom nyilván.
jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Pont ezért vagyok kíváncsi, hogy a sport nélküli 7800-8000 lépés milyen aktivitásnak számít. Ezen felül lenne a sport.
jan. 2. 19:05
 14/19 anonim ***** válasza:

Tök mindegy. Számít bármit is, mit írunk? Ha azt írjuk, hogy 2000 kalórián fogyni fogysz, de nem fogysz, akkor mi történik? Na ugye..

Az emberi szervezet nem olyan egyszerű, hogy van egy mindenkire érvényes kalkulátor, ami biztosan igaz lesz. Nekem pl 2600 kalóriát ír súlytartáshoz. Ezzel szemben 2000 kalóriával tudom a súlyom tartani.


Egyél X kalóriát és figyeld a súlyod. Ennyire van szükséged.

jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Persze, hiszen valamiről el kell indulni. Csak ezért kérdezem, mert ha ennyi lépés ülőmunka, akkor kevesebb kalóriát kellene számlálni.
jan. 2. 19:57
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem számít. Ha azt írjuk egyél 4000 kalóriát, akkor annyit fogsz enni csak azért, mert ezt írtuk?


A legjobb az lenne, ha 2 hétig mérnéd, hogy mennyit eszel, átlagolsz és megnézed hogyan alakul a súlyod. De, ha egy konkrét számot szeretnél: Kezdj 1800-2000 kalórián, ha nem csökken a súlyod, akkor csökkents a kalórián vagy növelj a mozgáson.

jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A 8000 lépés nem túl sok, max ha 200 Kcal plusz. Vedd úgy mintha nem is lenne. Ha sportolsz, akkor azt viszont már számold rá külön.
jan. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Nem akartam sehova beleszámolni azt a 8000 lépést, csak kéri a kalkulátor, hogy milyen a napi aktivitásom. Ezt nem tudtam, hogy ez ülőmunka, vagy könnyű fizikai munkához sorolható. Más kalóriaszükséglet jön ki. Egy válaszolótól kaptam azt is, hogy ez már a könnyű fizikai munka felett van. Utána olvasva azt láttam, hogy napi 10000 lépés aktív életnek számít, így azért még nagyobb a zavar. De ezeket is köszönöm.
jan. 3. 12:15
 19/19 anonim ***** válasza:
A 8000 lepes semmi. Szamold az ulomunkat
jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!