Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nehezen fogyok, akkor elég...

Ha nehezen fogyok, akkor elég endokrinológushoz elmennem?

Figyelt kérdés

A teljes kivizsgáltatáshoz elég endikronológiára mennem, vagy van még másik szakirány, amit érdemes lenne felkeresnem?


Meglepően alacsony kalóriára kell lemennem, hogy fogyni tudjak (BMR alá), és habár a TSH, ft3, ft4 és Anti-TPO értékeim rendben vannak, mégis kivizsgáltatnám magam.


Hová érdemes elmenni? Endokrinológia teljesen lefedi ezt a dolgot? Tehát, ha endokrinológián kivizsgáltatom magam, akkor ezzel teljesen képbe kerülök, hogy mi lehet a gond, vagy van más része is az orvostudománynak, ami foglalkozik ezzel?



2023. okt. 16. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Elsődlegesen mindenképp elég endokrinológushoz fordulni, aztán szükség esetén úgyis be leszel utalva egyéb osztályra, de ha a leírt markerek normál tartományon belül vannak, akkor itt előbb lesz a kalóriaszámolás gyakorlatával valami probléma, mint a hormonháztartásoddal. Az országban nincs annyi pajzsmirigy-kórképpel rendelkező személy, mint ahányan itt gyakorikerdesek.hu-n ezen kattognak.
2023. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Elsokent egy sima labor ahova haziorvos utal be. Onnan ha indokolt, endokrinologus.

Ha nem indokolt, akkor valoszinuleg nem fizikai baj van hanem valami az etelekkel csuszik el es akkor dietetikus

2023. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem elég, kevesebbet is kell zabálni és sokkal többet mozogni.
2023. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hormonok rendben vannak akkor

1) valahol elszámolod a kalóriákat

2) valahol elszámolod a kalóriaszükségletet

3) kicsi a kulonbseg a bmr es a sulytartasi kaloria kozott ezaltal sokkal lassabban fogysz bmr felett. Emellett pedig tul gyorsan varnad az eredmenyeket. Szerintem ez a legvaloszinubb. Ha egy teljes honapig eszed a jol kiszamolt bmr-odat es nem fogysz minimum fel kilot akkor kell csak orvoshoz menni.

2023. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1#

Az ft3 és ft4 értékek nagyon a normal tartomány alján voltak és optimálisan a felső harmadban kellene lenniük.


4#

A probléma az, hogy valóban kicsi a különbség a BMR és szintentartásnyi kalóriám között, viszont e mellé elég sok mozgás társul és ezért nem értem a dolgokat.

2023. okt. 17. 07:31
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
oda beutaló kell, engem előbb a házimókus küldött vérvételre, és ő írt beutalót endokrinológiára - magyarul ő dönti el hova tartozik a problémád. én előbb azt akartam elég ha dietetikushoz ír, de ő nem azt akarta, ő dönt....
jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!