Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Üdv! Mit vegyek Kalóriaszámlál...

Üdv! Mit vegyek Kalóriaszámláló karkötőt,vagy órát? Te milyet használsz pontosan? Kell hozzá valami appot letölteni? Edzések után számolni akarom az elégetett kalóriát. Iphone-ra lehessen kötni ha kötni kell.

Figyelt kérdés
febr. 22. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre en is kiváncsi vagyok
febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Régebben volt egy Xiaomi Mi band-em, az is számolta a kalóriákat, van neki egy saját alkalmazása a Zepp life. Természetesen iPhone-on is fut. Ha nincs más célod vele csak a kalóriák figyelése, ajánlom, nem is túl drága.

Most egy Garmin sportórám van, ez viszont ezer dolgot tud még. Neki is van saját appja a Garmin connect, ez is fut iPhone-on. Ezt össze lehet kötni a Myfitnesspal nevű kalóriaszámoló appal, zseniális a kettő együtt. Csak megadtam az adataim, a célom, ő pedig belőtte hogy 1200+aktív kalóriát ehetek egy nap. Folyamatosan látom hogy épp hol tartok, mennyit ehetek még, ha azt látom hogy kevés már a keret aznapra akkor sportolok még kicsit. Imádom. Nagyon könnyű vele fogyni. Játszva ment le 6 kiló 2,5 hónap alatt, pedig kis súlyból fogyok. Ráadásul edzések is vannak az órán, ha kell elindítok mondjuk egy 20 perces kardiót amit levezényel, mutatja mit csináljak, mennyi ideig. Addig rá sem tudtam venni magam edzésre míg ez nem volt. De tényleg ezer féle dolgot tud még ami segíti az egészséges életmódot. Ha megteheted hogy vegyél egy Garmint, akkor mindenképp tedd meg. Nekem iszonyatosan jól támogatta az életmódváltásomat, nem hiszem hogy sikerült volna nélküle. Sajnos drága, az alsóbb kategóriája 100e körül van, de az is bőven jó erre.

febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Egyiket se. Az emberek egy jo resze ott bukik el hogy ilyen sportórák által számolja az elëetett kalóriákat. 30-40 százalékkal becsülik túl. Tehát a legjobb ha a kalóriakeretedet az átlagos aktovitásod alapján állítod be és nem adogatod hozzá a sportot külön

[link]

febr. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Hát én erre rácáfolnék, kiválóan fogyok így. Nyilván az aktivitási szintemhez azt állítottam be hogy alacsony, hogy ne duplán számoljon. Ha az ember sokat sportol, szerintem érdemes számolni. Nyilván ha csak heti 2x20 percet ugrándozik otthon, azzal tényleg nem érdemes foglalkozni. De amúgy meg nagyon pontosan lehet így számolni. Nekem is vannak napok amikor csak otthon ugrálok, de olyan is van hogy letekerek 100 km-t. Aznap nyilván követeli is a testem a lényegesen több ételt, amit így nyugodtan meg is adhatok neki, nem egy fix kalóriakeretet kell tartanom, mert pontosan látom hogy mennyi Kcal-t égettem el. De szerintem számaim önmagukért beszélnek. :) December elején indultam 60 kilóról, most 54 vagyok.
febr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Csak kcal szamlalasra szerintem felesleges. Nem pontos, kezdo dietazonak abszolút nem ajanlam.
febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem Mi Band 3 van, többéves, a kalória adatai kb használhatatlanok. Másra jó: ébreszteni, lépést számolni (kivéve, ha babakocsit tolsz), hívást kijelezni ha le van halkítva a telód, meg családi síelésnél kihasználjuk, hogy sms-t olvasni lehet rajta, mikor a közös ebédet stb. akarjuk egyeztetni. Pulzust is kb korrektül mér, ha nincs szívritmuszavarod (csak az egyenletes szívverést érzékeli helyesen) és nem túl alacsony a pulzusod (állítólag 47 alatt nem mér, nekem egy csomószor 47 a minimum őszerinte).
febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem egy karkötőtöl fogsz lefogyni, hanem a kalóriadeficittől! El kellene már engedni ezeket az idióta hiedelmeket!
febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Kalóriaszámlálásra felesleges ilyet venni. Tanulmányok szerint a legjobb esetben is CSAK 30-40% eltérés lesz a valós érték között. Átlagban 50-60%-kal minimum túlbecsülik ezek a kütyük a kalóriaégetést. Igen, még a legdrágább okosórák is. (Samsung galaxy watch 5 pro-m van, de még ennek sem hiszem el, amit kiír)


Lépésszámlálónak, illetve, hogy pulzust tudj követni, stb, tökéletes, de csak amiatt okosórát venni, hogy nézd a kalóriaégetésed pénzkidobás.

febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyiket sem ajánlom. Ezek nem számolnak, csak becsülnek. De azt soha nem fogja megmondani ±80% hibahatáron belül egyik sem, hogy azért volt végig 140 és pulzusod mert rossz a keringésed és nem bírsz egy 50W teljesítményű terhelést sem vagy azért mert erőatléta vagy, és erzés alatti átlagteljesítményed 150-200W volt.


És tudod teljesítmény×idő=energia. Másrészt az edzéssel nevetségesen kevés energiát lehet égetni. Főleg ha valaki eleve edzetlen, kövér, gatyán van a teljesítménye

febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tetszik hogy mindenki írja itt az elméleteket, na de kinek van saját tapasztalata, ki próbált már így fogyni? :)
febr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!