Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a kalóriaszámlálás?

Figyelt kérdés

Gondoltam, kiszámolom, hogy mennyi kalória kell a súlytartáshoz, tömegnöveléshez, szálkásításhoz. Felmentem a netre és megnéztem pár kalkulátort.

Hát, ugyanazokból az adatokból (kor-magasság-súly) teljesen más értékeket hoztak ki. És több, min 500 kalóriás különbségekkel. Azért az elég jelentős...

Melyik oldal megbízható vagy miért van egyáltalán ennyiféle eredmény?



2023. szept. 23. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. szept. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy a kalkulátorok csak azokkal az adatokkal tudnak számolni, amit te megadsz.

Ha beadod, hogy 10 kg túlsúlyt egy hónap alatt akarsz eladni, érthetöen egész más jön ki, mintha heti fél kilóval számol a rendszer (mert pl. úgy van az alapbeállítás)

A kaloriabazis.hu reális értékeket ad, feltéve, hogy te nem akarsz valami lehetetlen dolgot.

2023. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik találomra ad egy értéket a statisztika alapján, a pontosabb keretet magadnak kell kitapasztalnod, mert rengeteg lényeges változót nem tudsz magadról.
2023. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe a kalkulátorokat, fogd a testépítők módszerét és tanulj meg az alapján számolni.


Döntsd el, hogy alacsony szénhidrát, magasabb zsír, vagy alacsonyabb zsír, magasabb szénhidráton szeretnél tengődni, de persze ha már belejössz a számolásba, lehet vegyesen is.

Én általában magasabb szénhidráton vagyok, mert édesszájú


Számold a makrotápanyagokat, kezd pl

3gramm*testsúlykg szénhidrát

1,5-2gramm* testsúlykg fegérje

1gramm *testsulykg zsír (ennek fele lehetőleg esszenciális zsír)


2hét mulva ráállsz a mérlegre, ha nem fogytál semmit, vagy híztál kicsit, akkor csökkentesz a szénhidráton kicsit

Ha többet fogytál, mint 2kg, akkor növelsz rajta egy kicsit…


Ezzel a módszerrel mindig be tudod magadnak lőni, hogy éppen mennyit kell enned.

Az elején macerás, én mindent kerekítek, gabonaféle, akkor 100/70gramm szénhidráttal számolok, ha hús, akkor 100/20fehérjével stb

2023. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a megbizhato ha a bmr odat szamolod ki esbazt szorzod fel.


Azeet van ennyi fele mert ezek a szamolasok mind csak becslesek es egyeni testadottsagoktol is fuggnek.


A legjobb bmr szamito az a gymbeam bmr kalkulator. Azt javaslom. Ott picit segit is hogy abbol hogy kapod meg a sulytartasi kaloriafat. A sulytartasi akatt es a bmr felett kell enni a fogyashoz

2023. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem szeretem a kalória kalkulátorokat. A kalóriabázis kalkulátorait sem. Azt mondja, az optimális súlyom 78kg. Valóban azzal tenne be az "ideális BMI tartomány" közepére, csak az a baj, hogy 78 kilóvan egy csontváz lennék, a BMI meg fäszság.


85 kiló körül voltam kb ilyen alkat:

[link]

És a kalkulátor szerint még innen 7 kilót fogyni kéne, hogy "optimális" legyen. Ehelyett inkább felszedtem 7 kilót és csak a javamra vált.

2023. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!