Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1500 kalória megfelelő fogyáshoz?

1500 kalória megfelelő fogyáshoz?

Figyelt kérdés

márc. 20. 04:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Mellette rendszeres mozgás, napi 2-3 liter folyadék ( nem cukros üdítő!).
márc. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas hány kg férfi vagy nő vagy? Mert attól függ.
márc. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kor, nem, magasság, aktovitás és súly kell hozzá.

Pl egy 70 kilós 160 centis nőnek aki heti 2x sportol, igen. Egy 60 kilós 150 centis nőnek aki nem sportol, túl sok. Egy 170 centis 88 kilós férfinak aki heti 5x sportol a 2000 is kevés

márc. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
20 éves nő vagyok, 170 cm és 70 kg. Sokat sétálok, korábban rengeteget edzettem, viszont most lett egy sportsérülésem, ami miatt most jelen pillanatban nem tudok edzeni.
márc. 20. 19:16
 5/13 anonim ***** válasza:

1466 körül van a BMR értéked. Ez a minimum amit mindig be kell vinni figyáshoz is. Kb 1750 a napi égetésed. Azért nem sokal több a BMRnál mert ugye nem tudsz sportolni. Szóval esetedben az 1500 kalória pont jó lesz fogyáshoz. Kb havi 1 kiló fog tudni lemenni így.

Gyorsabb nem lehet mert akkor vagy egészségtelenül keveset kéne enni, vagy ugye mozgással lehetne növelni

márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom a séta a legjobb titkos fegyver a fogyásnál. Ez egy komoly izommunka. Évekig nem tudtam lefogyni koplaltam, heti 3x súlyzós edzés és semmi. Tavaly vettem egy futópadot, naponta sétáltam rajta 4 km/h ra beállítva 60 percet. Mínusz 4 kilót fogytam 30 nap alatt. Sétálj sokat napi 1 óra, legjobb.
márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 rengeteget sétálok, és ezáltal napi 500-600 kalóriát is elégetek csak sétával. Tehát tudok mozogni, csak most ugye a sérülés miatt hanyagolom a súlyzós edzést. Szóval megemeltem a kalóriát, mert tavaly 1700 kalóriával fogytam egy hónap alatt 6 kg-ot. Igaz akkor heti kétszer végeztem súlyzós edzést, de az fogyás szempontjából elenyésző volt, az a heti két alkalom.
márc. 22. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:

1700-1800 kcal bőven jó+mozgás, heti 0,5-1kg le is megy. Cukor nasi dobd el. Heti 2 edzés elég karcsú. A lényeg a napi rendszeres mozgás+ deficitben legyél.

6#

márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az érdekes, hogy én olyan gyorsan fogyok, hogy az nem igaz, pedig nem vagyok kövér, kb 5 kg volt rajtam, abból lefogytam 3-at kb két hét alatt, 1500 kalóriával. Még két kg-ot szeretnék lefogyni. De igazából azt is csak azért, mert M-es L-es méret között vagyok, és így sokszor nehéz a ruha vásárlás, mert az M-es kicsit feszül, viszont az L-es meg már nagy. Szóval csak ezért akarok fogyni, mert amúgy nem vagyok kövér.
márc. 22. 22:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Van akinek biztos jó, èn csak vegetálnék ennyivel egy darabig, aztán fel is adnám, mert folyton èhes lennék, és nem lenne energiám semmire, annyira kevés.

Hosszútávon szerintem ez még neked sem elégséges mennyisèg.

De ez mindig nagyon egyénfüggő. Az ember egyéni anyagcserèjétől, és ezer más egyéni dologtól függ. Én a magam részéről 2100 kcal alá nem megyek mert hosszú távon kevés, és

1-2 nap után már nem érzem jól magam ha kevesebbet eszem. A diétámat is ehhez igazítottam, hogy az én szervezetemnek mi az elég.

Nem tudom honnan jött neked ez a pont 1500kcal, ha csak úgy a hasadra ütöttél és kitaláltad ezt a számot, azt nem ajánlom. Szerintem inkább tapasztald ki hogy a testednek mennyire van szüksége, figyeld meg a jelzéseit.

márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!