Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egy nap nem sportolok...

Ha egy nap nem sportolok ugyan annyit egyek mint máskor vagy kevesebbet?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk heti 5-ször sportolok, akkor azokon a napokon mikor nem kevesebb kalória kell?

Illetve ti heti hányszor sportoltok és mit?

És még azt szeretném tudni, hogy ha izmosodni szeretnék, minden nap kell tornáznom?



ápr. 6. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Az izmosodáshoz nem kell minden nap tornázni. A leggyorsabb izmosodni hetj 5-6 edzessel de eleg jol lehet 2-3mal is.

Kalóriából mindig a heti átlagot nézd hogy az legyen annyi amennyivel tartod a súlyod. Pl ha beírva egy számlálóba beleszámolva a heti 5 edzést az jön ki hogy 2400 kalória a súlytartás akkor heti szinten legyen 7*2400. Az is lehet hogy minden nap 2400. De az is lehet hogy kevésbé leyzel éhes amikor nem edzel és éhesebb leszel mikor eszel. Teljesen mindegy melyiket választod

Viszont ha izmot akarsz felszedni akkor a cél nem a súlytartás. 100-200 kalóriával kellene többet enni mint a súlytartás hogy legyen miből épüljön az izom

ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

"Ha egy nap nem sportolok ugyan annyit egyek mint máskor vagy kevesebbet?"

Stratégiától függ, de valójában a heti összkalóriabevitel számít, nem egyetlen nap kalóriabevitele.

"ti heti hányszor sportoltok és mit?"

Erőemelő vagyok. Heti három edzésnap. De ezen kívül is aktív vagyok fizikailag. Szinte minden hétvégén túrázunk valahol a barátaimmal biciklivel vagy gyalog.

"ha izmosodni szeretnék, minden nap kell tornáznom?"

Ha izmosodni szeretnél, akkor progresszív súlyzós edzésre van szükséged, mert otthoni tornázással érdemi izomépítésre ne számíts, pláne hosszútávon.

ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szerintem amennyi jol esik
ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Én általában többet eszem aznap, amikor sportolok, de igazából a heti átlag kell, hogy kijöjjön, szóval, ahogy neked jobb.


Izmosodáshoz nem kell minden nap edzeni, relatíve nagy súlyokkal kell súlyzózni.

ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kellenek a pihenő napok, amikor a szervezeted meg az izmaid tudnak regenerálódni.

A mozgásos napokon ha nagyobb igénybevétel van, akkor én edzés után egy fehérjeszeletet vagy műzlit vagy banánt, hasonlót szoktam pluszban bevinni. Oké, hogy fogyás a cél, de ha nem pótolunk rendesen, akkor izomból is fogysz rendesen, nem csak zsírból.

ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
ápr. 7. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Tervezés kérdése. Ha a sportos napokon nem jutalmazod meg magadat annyira, hogy a nem sportos napokon kalóriát kelljen csökkenteni, akkor ehetsz ugyanannyit nem sportos napokon is. De tervezhetsz állandó deficitet, ekkor nyilván kevesebbet ehetsz nem sportos napokon.
ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!