Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kell kalóriát számolni?

Hogyan kell kalóriát számolni?

Figyelt kérdés

Légy szíves, magyarázd el, mert én nem szoktam számolni és nem is tudom, hogyan kell.


Konkrétan írjátok le légyszi'

Ne csak egy-két szóval.

Néhány példa is jól jönne. Köszi!



ápr. 8. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem erre gondoltam, hanem arra, hogy pl. különböző zöldségeknek, gyümölcsölnek, kajáknak mennyi a kalóriatartalma. Vagy rosszul fogalmaztam meg a kérdést? Akkor bocs - írtam, hogy nem értek a témához.
ápr. 8. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kaloriabazis.hu

De vab kalóriabázis nevű applikáció is. Igazából nem neked kell kiszámolni hogy mennyi kalória van egy narancsban. Hanem ezek ismert értékek és benne vannak a kalóriaszámlálókban alapból. Te a fenti honlapra csak beírod a "mit ettem" részre hogy naramcs. Kikeresed a listából a narancsot ami nem narancsos csoki vagy narancské hanem a sima narancs. És leméred hány grammos a narancsod. Vagy ha nem méred le akkor csak megjegyzed hogy egy darab. És miután a számláló oldalon kiválasztottad a narancsot oda beírod.

Aztán ha a narancs után megiszol egy mizo kakaót (rossz példa, nem mindenkinek bírná a gyomra de szemléletes példa). Akkor beírod a keresőbe hogy mizo kakaó. Kikeresed a listából azt amin ugyanannyi kalória van 100 grammjában mint annak a mizo kakaónak amit a kezedben tartasz (rá van írva a kalória). És ha mondjuk megiszol belőle 2.3 dlt akkor beírod hogy 230 grammot fogyasztottál belőle. A kalóriaszámláló honlap meg ki fogja írni hogy az hány kalória

(Gramm meg ml kalóriáknál lényegében ugyanaz. A nahyon folyékony dolog mint tej, olaj, kakaó stb mindegs hkgy ml-t vagy grammot mérsz és táplálsz be, nagyjából ugyanannyi).


Az alapokról ennyit. Ha marad kérdésed írhatsz privátban

ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!