Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát egyek akkor...

Hány kalóriát egyek akkor hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok, 163 cm és 75 kg, futópadon szoktam gyorsan sétálni emelkedőn néha futni kb. Heti 3x 1órát. Nem igazán tudom már hogy már hogy hány kalóriát egyek mert próbáltam 1200,1500 és 1600 körül de én egyikkel sem fogyok. Nem értem. Hetek óta. Rosszul esik hogy teszek magamért és nincs eredmény ami motiváljon. Mit tegyek? :(
máj. 23. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt mondod teszel magadért, de heti 3x1 órát nem neveznék komolyabb mozgásnak.

Amúgy ha ennyire fontos a dolog, akkor a legjobb megoldás, ha beszélsz egy személyi edzővel. Ő segít az edzéstervben és az étrendben is.

máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1600 kcal. 2 hétig. Max 50et térj el. Mindent mérj le. És 2 hét után állj először merlegre.

Semmiképp se menj 1600 alá, mert így is épphogy egészséges mértekben alacsony

máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy konzisztens és túl hamar várod az eredményeket.
máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hetekbe telt mire jöttek az első eredmények. Ez hosszú távú dolog, nem lehet sürgetni. 1600 Kcal alá ne menj, és türelem, be fog indítani a fogyás.
máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Katona Dius ***** válasza:

Heti 3 óra sétát nem mondanék megfelelő mozgásnak, ha fogyni akarsz. Én heti 3-4 órát karatézom, 2000 körüli a napi kalóriabevitelem, ezzel tartom a súlyomat. Mondjuk függ a munka is, amit végzel, én irodában vagyok, ülök egész nap, nem tudom, te mennyire végzel oylan munkát, ahol mozogni is kell. Ha ülőmunkád van, akkor a séta kevés, valami dinamikusabb kell, ami jobban átmozgat.

Vannak tök jó appok is, amiben jegyezheted, hogy mit eszel és számolja, az kb hány kalória, mennyit mozogsz, az mennyi kalóriát éget, stb. Megadod a sőlyod, nemed, kilód, magasságod és elég jól belövi a dolgokat.

máj. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kalóriabázisban számolom. És az befolyásolhatja hogy 7korul fél 8kor inkabb akkor szoktam vacsorázni és fel 10 körül alszok el. Hamarabb egyek?
máj. 24. 05:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó így a vacsora. Az ajánlás 2.5-3 óra elalvas elott
máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tegnap is 1600 at ettem, mozogtam meg volt a 10. 000 lépés és mégse fogytam... Pedig matek alapjan elégetek 2-300 kcalt mozgással és úgy 1300-1400 korul van a bevitelem és nem fogyok... miért???
máj. 24. 07:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azét mert ezt nem lehet napok, csak hetek távlatában értelmezni... Most mit akarsz látni a 2-300 mínuszból, hogy fogytál fél dekát? Azt nem mutatja ki a mérleg...

Kb 7700 Kcal-t kell elégetned ahhoz hogy 1 kg-t lefogyj. Ez napi 2-300 Kcal deficittel számolva 3-4 hét... De ha mondjuk mozgással égetsz még 200-at, akkor is 2 hét. És lehet hogy még akkor sem mutatja a mérleg, mert mondjuk épp több bened a salakanyag, a víz... Türelem! Edd az 1600-at, mozogj minél többet, és jönni fog az eredmény. Csak hát ez egy ilyen hosszútávú dolog.

máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert nem egy nap alatt fogysz. Egy nap alatt eljut a gyomrodból a beleid elejébe. 4 nap mulva kijön hátul. Addig el se dönti a test hogy mennyit fogysz vagy hizol egy adott ételtől. A hatások hosszú távúak.

Előttem leírtak: tartsd ezt két hétig. És 13 nap múlva állj mérlegre legközelebb. Mérni pedig mindig reggel, wc után mielott ennel vagy ibnal barmit. Es csak ket het mulva. Addig ne

máj. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!