Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jönnek az ünnepek, úgy sem...

Jönnek az ünnepek, úgy sem fogom tudni megállni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Bejgli, fánkok, pulyka, oldalas, töltött káposzta, gesztenye püré stb! Albérletben lakom, főiskolás vagyok. Itt könnyen tudom tartani a szigorú diétát, amit az orvos írt fel, mellette pedig napi félórát sportolok de azt nagyon aktívan.


Ha haza megyek karácsonyra, vagy belehalok (:D) vagy pedig enni fogok valamennyit a karácsonyi és a két ünnep közötti menüből. De ha ezt megteszem, visszahízom amit eddig kínkeservesen leadtam. Ismerem magam, nem lesz megállás, mondván hogy jövőhéten úgyis fogyózok tovább!


Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha számon tartanám, mit eszek, mennyit és nagyjából annyival többet tornáznék egy nap.

Így megtarthatom azt a súlyt amit 4 hét kemény fogyival leadtam? Van így értelme?


AZ aerob gép amin tornázok saját és számolja az elégetett kalóriákat, tehát ha számon tartom hogy mondjuk egy szelet sütiben meg káposztában meg stb-ben amit megettem, kb. hány kalória van, akkor a nap végén le tudom dolgozni.


Szerintetek? Ti hogy oldjátok meg? Akinek főznie kell otthon a családra még rosszabb helyzetben van, őszintén kitartást kívánok neki. :)


2012. nov. 27. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Látod, ezért nem kell fogyózni, hanem életmódot váltani.
2012. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó ötlet.

Nyugodtan egyél, csak figyelj a mennyiségre, és mozogj többet. Én így fogyok, hogy erre figyelek, nem tiltok meg semmit végülis magamtól.

Hajrá!

2012. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én be fogok szállni itthon a sütésbe és csinálok majd egy csomó olyan dolgot pl bejgli, mézeskalács, stb, amik nem hízlalnak :D
2012. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én napi kb 1 óra futással.... de annyi baj legyen .. élvezem az életet és mindenki megdicséri a szép izmos lábaimat.. már csak a kocka has hiányzik


és a neten van olyan h mozgással mennyi kalóriát égetsz el, 10km/h futással 10 perc alatt 90 kalóriát (157cm, 55kg) de ez függ attól is h mennyire vagy edzett, vagy mennyire van meleg szobában... de van több mozgás forma is keress rá, pl biciklizés is van ..és az út idő öszefüggés szerint ki tudod majd számolni az átlagsebességed

2012. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, 1 hét alatt nem fogsz visszahízni... mennyit fogytál 4 hét alatt?
2012. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy részt vannak lowcarb, tej és gluténmentes édességek.

Más részt: a te döntésed mit eszel meg, mennyire fontos a fogyás, egészség, akármi.

3. nem hízol el pár "bezabálás" miatt, de megkockáztatom még beteg sem leszel. A táplálkozás okozhat krónikus betegségeket, de ez a krónikusan rossz táplálkozásra jellemző, a mindennapi sok szénhidrát evésre, a mindennapi glutén, tejtermék fogyasztásra.

2012. nov. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4 hét alatt 7 kilót fogytam. :)


Nem is az a baj, hanem az, hogy ha eszek egy icipici olyat, amit a diéta nem enged, akkor onnantól kezdve nincs megállás, zaba van. :D Egész nap aztán egész héten, és végül egész hónapban. Addig eszek, míg rosszul nem leszek és igazából ez a baj.

De a sportot utálom, alig tudom rávenni magam, hogy lemozogjam azt a napi 30-45 percet vagy hétvégenként 60-at. Így ha azzal zsarolnám magam, hogy többet kell edzenem ha többet kajáltam, talán valamiféle féket tenne a gyomromra. :D

Csak azt nem tudom, hogy ez hatásos lehetne-e. Vagyok olyan szigorú, hogy betartassam magammal a saját szabályaimat a mozgásra vonatkozóan de azt képtelen leszek megállni, hogy ne egyem azt karácsonykor amit a családom.:) A jóóó zsíííros sülteket krumplipürével, hurkakolbász és társai...

2012. nov. 27. 16:13
 8/10 Misa-Misa ***** válasza:

Szerintem ha megkívánod a karácsonyi menüt akkor gondolj arra hogy .."bakker ezért szenvedtem hogy most 5perc alatt visszaszedjem a kilókat??"

A másik pedig: "Ők esznek és kövérek lesznek ..én nem eszek és szép leszek!"

Ha ezek bevésődnek akkor nem lesz gond!! :)

2012. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy szigorú :)

Az edzés miatt nem fogsz kevesebbet enni, de inkább többet. Fogyj le az ünnepek után.

De komolyan, egyél egészséges kajákat (amiket 600 milliószor leírok, hús zöldség stb.) az ünnepek után.

2012. nov. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálad nincs megoldás, úgyis zabálni fogsz. Ha már most sorolod az étlapod, nagyon ki lehetsz éhezve..
2012. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!