Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Spec. Eset megoldás?

Spec. Eset megoldás?

Figyelt kérdés
Mi lenne a hosszútávú megoldás kb. 10kg fogyás eléréséhez? Hogy tartós legyen? Nincs lehetőségem csirkemellett túrót meg zöldésgeket ennem csak nagyon ritkán. Sportolni ugye ingyen is lehet azzal nincs gondom szeretk is.
2012. nov. 7. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

számolsz egy napi kalória igényt és nem léped át.

az edzéssel meg kalóriadeficitbe teszed az egészet.

2012. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Én több mint 10 kg-ot fogytam l csak azzal, hogy kalóriákat számoltam (meg mellette mogoztam, de az természetes), közben mindent ugyanúgy ettem, mint a család többi tagja, semmilyen kaja nem volt letiltva. Viszont volt, amiböl csak tényleg pár falatot ettem, a nagyon rákivántam. Alapvetöen a zöldségfélékkel meg gyümölcsökkel laktam jól - ezek laktatnak és nincs bennük túl sok kalória -, a többiböl meg csak mérsékelt mennyiséget.

Szerintem mellesleg a túró-csirkemell-rizs összetétel az egyik legnagyobb hülyeség, amit kitalált valaki, ennyire egyoldalú étrend mellett rengeteg hiánybetegség alakul ki, meg hosszabb ideig nem is birja ki senki, csak olyan valaki, aki fanatikus ezen a téren.

Sokkal jobb és egészségesebb, ha változatosan étkezik az ember, mert igy falásrohamokat sem kap, mert semmiröl nem kell lemondania.

2012. nov. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hiánybetegség? :D Miből?

A szervezetnek fehérje kell (túró, csirke) szénhidrát (rizs, zöldségek) és zsír (túró) és persze vitaminok amit minden épeszű diétázó szed multivitamin formájában. Milyen hiánybetegség? Hiszen mindent megkap a test!

Persze ezek mellett lehet enni még nagyon sok dolgot (zab, sovány tejtermékek nem csak túró, bármilyen sovány hús, teljes kiőrlésű tészta és kenyér, halak, és még tuti kihagytam rengeteg dolgot).

A baj inkább ott van, ha valaki már a kérdését kifogással kezdi.

De ha sportolni tudsz és szeretsz, sportolj többet, azzal is növeled a kalóriadeficitet, és egészségtelen kaják mellett is leadhatsz pár kilót.

2012. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

A szervezetnek a szénhidrát-fehérje-zsir mellett még rengeteg egyéb anyagra is szüksége van, nemcsak vitaminokra, hanem különféle szerves és szervetlet anyagokra, amit a túró-csirkehús-rizs kombinációval nem lehet kielégiteni.

Természetesen ahhoz, hogy a hiáyok észrevehetöek legyenek, el kell telnie némi idönek, és ez egy-egy anyag esetében akár több év is lehet. A legnagyobb probléma ezzel csak az, hogy ha kiderül, hogy mi hiányzott, azt sok esetben már nem lehet utólag visszapótolni.

2012. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szigorúan elhagyandó (fehér cukor, fehér liszt, mértéktelen zsír) semmilyen fontos tápanyagot nem ad a szervezetnek, így enélkül bizony nem hogy hiánybetegség nem alakul ki, de sokkal egészségesebb is lesz a delikvens. :)

Egyáltalán nincs szüksége a szervezetnek finomított élelmiszerekre, sok ezer éven át megvoltunk nélküle, és senki nem lett hiánybeteg mert nem evett zsíros ételeket, cukrot és fehér lisztet (ami nem is létezett pár tíz évvel ezelőttig).

2012. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!