Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jól számoltam? Túrógombócot...

Jól számoltam? Túrógombócot csináltam, de nem a hagyományos módon.

Figyelt kérdés

Készítettem túrógombócot. A recept a következő:

-egy ek. teljes kiőrlésű bio búzaliszt(70 cal)

-egy ek. búzadara(70 cal)

-egy tojás(75 cal)

-10 dkg zsírszegény túró(100 cal).


Öntet:

-8 dkg 12 %-os tejföl(100 cal)

-6 db édesítőszer

-fahéj


Nekem 415 jött ki, és nem tudom,jól számoltam-e...



2012. dec. 21. 07:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az evökanál nem tudom mennyi, a lisztet meg darát dkg-ban kellene megadni.


Az összeadás jó.

2012. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs mérlegem, de utánanéztem a neten, hogy egy ek. kb. 1,5 deka, de legyen 2. Általában felfelé kerekítek...
2012. dec. 21. 08:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Saccolásnak mindenképpen jó.
2012. dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Saccra jó. Nem ettől fogsz meghízni, nyugi.
2012. dec. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a számolásban nem tudok segíteni, de ha még fogyisabbra szeretnéd, a tejföl helyett használhatsz natúr joghurtot. nagyon finom úgy is, és sok kalóriát megspórolsz!

a dara helyett meg zabpehely mehet bele, lassabban szívódik fel.

2012. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. :)
2012. dec. 21. 10:59
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt vágod, hogy ha 400 kcal ilyen szemetet eszel (gabona, tejtermék) az jobban alátesz a hormonrendszerednek, jobban zsírosít mintha jóllaknál szalonnával és zöldséggel?


Magyarul teljesen értelmetlen ötlet a fogyás szempontjából elképzelhető legrosszabb hatású alapanyagok kalóriatartalmát számolni, mert még ha látványosan nem is hízol tőlük, szép lassan alapozol a cukorbetegségre, szervi zsírosodásra. Keveset eszel, alacsony kalória bevitel mellett tényleg megtévesztő lehet, hogy nem hízik az ember a túrógombóctól.. meg másik átverés, hogy tejtermék, gabona mellett nem használsz cukrot, hanem édesítőt teszel bele. Minek? Ott van benne már búzaliszt, búzadara, ezek ugyan úgy hatnak mint a cukor. Megemelkedik a vércukorszinted, erre az inzulinszinted (a tejtermékektől sokkal erősebben mint egyébként a bevitt szénhidrát indokolná) és megy minden zsírba.

2012. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
neked mennyi energiád van :D én is vmi ilyesmit akartam írni, hogy az a búzaliszt meg a búzadara eléggé hízlal és ha már túró akkor miért kell zsírszegény????? a zsír energiát ad, de nem rakódik le feleslegként, meg sokkal drágább is a zsírszegény túró ???
2012. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves TaplalkozasHarcmuves!

A napi 3 étkezésemből 2-ben szerepel a zöldség, kicsit uncsi.

Nem célom a fogyás, a célom csak annyi lett volna, hogy kicsit "egészségesebbé" varázsoljam ezt a kaját úgy, hogy hagyományos Liszt helyett bio teljes kiőrlésűt teszek bele, és mivel amúgy is hizlal a dara,nem akartam még hizlalosabbá tennis cukorral... De hát akkor nem jött össze...így jártam....

2012. dec. 21. 19:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Semmi baj. Le sem írom tegnap meg ma mit ettem..

De ne hitegessük magunkat azzal, hogy a teljes őrlésű lisztek kevésbé lesznek rosszak :)

Ennél többet érünk, ezt hiszem. Hát eszünk időnként finomságokat amik nem az egészségről szólnak, ezért SENKI nem szólhat egy rossz szót sem, de az veszélyes ha elkezdjük hitegetni magunkat, hogy legalább teljes őrlésű liszttel készült, és ezért egy fokkal jobb volt :)


Amúgy nem is írtam, egészségedre! :)

2012. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!