Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a megbízhatóbb? A...

Melyik a megbízhatóbb? A digitális, vagy a hagyományos mérleg?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem a fogyókúrám egy hónapja, akkor még hagyományos mérlegen mértem magam. 85,5 kg voltam ma délután rajta.

Vettünk egy digitálisat, és az többet mutat 2 kg-al. Azon 87,5 kg vagyok.

Visszaálltam a hagyományosra, aztán azon szintén 85,5 kg vagyok.

Melyik lehet a valós érték?


2012. márc. 21. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem két hagyományos mérlegem van, az egyiken ma reggel 46 voltam, a másikon 49.

De a különbség sem állandó köztük, van, hogy így, három kiló, de volt már, hogy öt kilóval mutatott az egyik többet.


Nem megbízhatók igazából ezek annyira. Trend mérésére alkalmasak, de pontos értéket ebből nem fog megismerni az ember.

2012. márc. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyik se valami megbízható. Ezért nem is szabad fogyókúra alatt a mérleggel foglalkozni. Az csak egy irányt mutat, hogy legyen sejtésed a súlyodról. Érdemesebb inkább centivel megmérni magad több helyen és 2-4 hetente ellenőrizni a méreteket.
2012. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A centi sokkal megbízhatóbb mint a mérleg! Sokszor a centi már mutatja az eredményt, amikor a mérlegen még nem látszik eltérés. Azért szerintem ha már mérleg akkor a digitális, de igazából hiteles mérésre csak hitelesített mérleg alkalmas. Azok pedig más árkategóriába tartoznak.
2012. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!