Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet hinni a futógépnek,...

Lehet hinni a futógépnek, tényleg ennyi kalóriát égettem el 20 perc alatt?

Figyelt kérdés

ált 20 percig szoktam gyorssétálni a futógépen hegymenetben (dönthető a futószalagrész) közepesen gyors fokozaton (szóval azért kapkodom rendesen a lábam) és azt írja ki a gép hogy ezzel kb 200-240 kalóriát elégetek

ez lehet igaz?


és ha igaz akkor például ha 3 órával előtte megettem egy 200 kalóriás tortaszeletet akkor azt elégettem, és nem számít?


bocs, ha hülye kérdéseket teszek fel, kezdő fogyókúrázó vagyok, friss az elhatározás :)



2012. dec. 25. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Szia.


Fontos kérdés, hogy a futógép számításba veszi-e a testtömegedet, nemedet. Ha nem, akkor a válasz kapásból az, hogy csak átverés.


Ha méri a testtömeged, vagy megadhatod, akkor is ott van a pontatlanság már csak amiatt is, hogy egy 60 kilós izmos illetve zsírosabb ember rögtön más izomtömeggel rendelkezik, és más az energia felhasználása.


A végső pofon az elméletre vonatkozik a tortáról. Egyszerűen a szervezetünk nem egye egyszerű gép, ami úgy működik hogy x mennyiséget eszel (kalóriát) y mennyiséget edzéssel leadsz, és már egyensúlyban is vagy.


Valójában a bevitt energia felhasználását meghatározza annak minősége, az emésztésed. Például a sütemény zsírosodást vált ki, pedig csak 200 kalória, és lehet mozogsz is ennyit. De hiába, adott hormonális hatást (inzulin emelkedést) okoz, ez az elhízás alapja. Úgymond, a kenyértől és az édességektől hízunk el, hiába mozgunk, edzünk sokat.

2012. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban úgy van, hogy ez az érték csak megközelítő. A tortat elégedheted, de azért az be kell látnod, ha valóban 20 perc alatt égethetünk el egy cukros, zsíros süteményt, akkor nagyon egyszerű lenne minden, hisz egy túlsúlyos ember nem lenne. Egyáltalán nem ennék tortát, na de ha mégis, akkor nem a 20 perces futógép égeti el. Szerintem egy 20 perces hegymenet kissé felpörgetheti az anyagcseréd. Tegnap megmásztuk a Kékest, nem műúton, hanem meredeken a zöld turista jelzésen. Nem álltunk meg, szakadt rólunk a víz, 3!!óra alatt, de a fent lévő faházban mindenki csak vizet ivott, mert akkor miért kínlódtunk? Sajnos nem volt élvezetes, mert hó ugyan volt, de köd és sötét is. Ezt csak azért írtam le, hogy nincs az a pénz, ha már egy ilyen komoly "ipari" munkát megcsináltam, aztán vagy előtte bezabáljak. Nem vagyok aszkéta, de ha elkötelezzük magunkat egy egészségesebb életmód mellett, akkor keresek olyan édességet, ami nem olyan "húzós", mint a torta.

Látod, utána meg mindig jön a kérdés, hogy vajon elégettem, stb. Voltam így, persze, hogy átestem én is ezeken, de hidd el:- Jobb kihagyni és úgy edzeni, mert aztán nincs lelkifurdalásod.

Üdv.: Rea

2012. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
biztos elégetted. Én 1 óra gyors futással ( 7 km/h) 700at égettem el,és szerintem a futás a tuti kakóriaégetés :)
2012. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A futás tuti kalória égetés, de szerintem ezek a becsült adatok nagyon nagy hibával terheltek: pl. mennyire emeled fel a sarkad? Mennyire nagyont lépsz? Hányszor lépsz egy perc alatt? Ezek mind-mind befolyásolják, hogy mennyire hatékony a mozgásod, azaz mekkora az időegység, vagy távolságegység alatt elégetett kalóriák száma.
2013. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!