Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon zavar már! Mit kéne...

Nagyon zavar már! Mit kéne tennnem? Nagyon zavar legtöbbször semmihez nem lenne kedvem!

Figyelt kérdés
Nos úgy ahogy még fiatal vagyok de komoly kb. 15kilós súj felesleggel rendelkezem. Rég óta már. Nembirok szinte lefogyni a szüleim is nagyon komolytalanok ezen a téren szóval kérem öket hogy segitsenek jöjjenek el velem sétálni futni de semmi. Annyi hogy megveszik nekem a barna kenyeret és a gyümölcsöt. nagyon rosszul érzem már magam amikor tükörbe nézem látom a nagy hasam a vastag lábaim. Utálok magamnak ruhát venni is. Próbáltam már lefogyni de kisebb-nagyobb sikerrel. 2 hónapig jártam konditeremben futni edzeni melette barnakenyeret ettem de azon kivül mással nem nagyon törödtem. szinte semmit nem fogytam 2 hónap alatt és feladtam. Azóta is csak fontolgatom hogy tenni fogok ellene valamit.. Nem tudom mit csináljak :/

2013. febr. 21. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk kezd el odafigyelni arra, mit és mennyit eszel?

Örülj, hogy ennyi pénzetek van, hogy kapsz külön kenyeret, meg kondibérletet! Nekem marad a koplalás, meg az itthoni lábemelgetés.

2013. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha az étkezésben a szüleid segítenek, az jó, viszont a barna kenyér önmagában nem elegendő, továbbá a gyümölcsökkel is vigyázni kell, mert egy átlag ember szervezete mindössze 50 grammnyi gyümölcscukrot tud feldolgozni egy nap. Amit ezen felül fogyasztassz, az valószínűleg zsírként rakódik le.

Ha fogyni szeretnél, kevesebb kalóriát kell bevinned egy nap alatt, mint amennyit elégetsz.

Ha ez diétás étrendel nem oldható meg, akkor több mozgásra van szükség.

Amit javasolni tudok, és amivel én is látványos eredményt értem el, az a súlyzós (heti 3x100perc),az aerob edzés (heti 7x60 perc), és a kalória deficit.

A kcal deficithet, és a kereted megállapításához segítség lehet ez:

[link]

vagy egy ehhez hasonló oldal, nincs mese, számolgatni kell.

Továbbá az aerob edzésről itt olvashatsz:

[link]

Alacsony edzettségi szint mellett nem javaslom a futást, próbálkozz az intenzív, tempós sétával, lehetőleg olyan helyen, ahol nem kell 100 méterenként megállni, mert piros a lámpa.

A fehérjedús ételek rendkívül laktatósak, és a fehérje az, amit a szervezeted legutoljára alakít zsírrá. Szénhidrátból kerest az alacsony glikémiás indexel rendelkezőket, pl zabpehely. (olcsó, növényekhez viszonyítva magas fehérje és rost tartalom)

Joghurt (natúr, zsírszegény, én ezt édesítőszerrel fogyasztom) jót tesz a szervezetnek, és a diétádnak is. Egyes elméletek szerint a benne található kálcium segíti a szírégetést, az élő flórák meg az emésztést. Emellett tele van vitaminokkal, és nem utolsó sorban fehérjével. Szintén fehérje szempontjából paradicsomos/olajos halkonzerv.

Az étkezés legyen kisebb adagokra osztva, a legjobb ha 3 óránként tudsz enni valamit. (én pl relleg aerob előtt fehérjeturmixot iszok, utána joghurt+zabpehely (tsgazdaságost tartom a legjobbnak 5,8g fehérje/100g, és árba is elfogadható) majd ebédre rendes főtt étel, picit magasabb kcal bevitellel, 3-6-9 joghurt/tej+zabpehely, esetleg halkonzerv, 1-2 gyümölcs.

Folyadék fogyasztására fokozottan figyelj diéta alatt. Sok sikert!

2013. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát, erre mondják hogy edzéstől nem lehet fogyni, és hogy a barna kenyér tök jó disznótáp, legalább olyan király mint a kukorica.


Majd ha komolyan gondolod, akkor zöldségeket és húst kérsz a szüleidtől, meg gyümölcsöt, addig nem is baj hogy feladod, mert úgy sem lenne sok értelme.


Akkor csinálod jól, ha nincs mit feladni.. értelmes ételeket eszel, és a fogyás is megindul. Fogyókúrákat lehet 'feladni', ezeknek ennyi értelmük is van! :)


Kezdj el rendesen enni, otthon erősíts.. menni fog!

2013. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hahó, nem a szüleidnek kell lefogyasztania téged, hanem saját magadnak. Még ott tartasz,hogy kifogásokat keresel. Majd ha megérik az elhatározás, elmész egyedül is futni.
2013. febr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1. sajnálom.

2. Nagyon szépen köszönöm megfogadom a tanácsaid!:)

3. neked is köszönöm!:) Igen a párolt zöldséget is betartom szóvál átlagosan zacskós levest eszek ebédre esetleg utánna csirkét köret nélkül salátával vagy párolt zöldséggel.

4. Hát azért szüleimmel élek ök veszik nekem az ételt és egyedül nagyon nehéz elkezdni. Akkor a legjobb nekem ha van mellettem valaki aki hisz bennem hogy letudom adni.

2013. febr. 22. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!