Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet, hogy azért vagyok...

Lehet, hogy azért vagyok sokkal éhesebb akkor amikor sokat mozgok, mert akkor is a kitűzött (1300) kcal-t viszem be? Ilyenkor emeljem inkább a bevitt kalóriát?

Figyelt kérdés

Tehát heti 3-4x sokat mozgok. Ilyenkor fél 7-kor kelek 250 kcal-t viszek be általában reggelire. Utána 10-kor szoktam enni valami gyümölcsöt müzlivel. Ebédig még csak-csak kibírom, de délbe az 500kcal-os ebéd már meg sem kottyan.


Persze figyelek, rá, hogy miket eszek.


Érdemesebb lenne felemelni a bevitt kcal mennyiséget?

Sportolás előtt vagy után kellene, és kb mennyivel?


2013. júl. 10. 13:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként 170 cm és 60 kiló vagyok (nő). Csak 3-4 kilót szeretnék fogyni.
2013. júl. 10. 13:20
 2/4 Simon0211 ***** válasza:
Nem tudom mennyi pontosan a kalóriaigényed egy nap az 1300 kalória egész jól hangzik sima napokra, viszont edzés napokra bizony meg kell növelni a kalóriabevitelt. A napi kalóriamennyiséget mindig úgy kaphatod meg, hogy veszed az alap napi kalóriafogyasztásod (nőknél nagyjából 1500-1700 kalória környékén van) ehhez hozzáadod a napi mozgásból származó plusz elégetett kalóriákat pl futottál egy órát elégettél 600 kalóriát majd a végösszegből levonsz nagyjából 500 kalóriát. Pl egy edzős napon: 1500+500/600-500=1500-1600 kalória egy napra. Edzés közben a szervezetünk elégeti az izmok glikogénkészletét ráadásul edzés után anabolikus állapotba kerül a test. Edzés után nagyobb kalóriamennyiséget kell a szervezetünknek juttatni mint egy sima étkezés során. Az étkezésed nagyobb mennyiségben tartalmazzon fehérjét étkezés előtt és kevesebb szénhidrátot. Edzés után pedig mehet több szénhidrátbevitel a glikogénraktárak visszatöltése miatt. Edzés előtt nagyjából 2 órával egyél például eszel 4kor majd 6kor edzel 7ig vagy fél 8ig és utána azonnal viheted be a tápanyagot! És a leírásodban nem látom h délután is étkeznél!? A délutáni étkezés sőt még az esti is fontos a szervezet számára. Az ilyen marhaságot h hat után ne meszünk stb felejtse el mindenki. Most a gyümölcs müzli kombóba egykettőre bele tudok kötni. A gyümölcs fruktózt (gyümölcscukrot) tartalmaz amit az izmaink nem tudnak felhasznlni egyedül a májunk tudja glikogénraktárait feltölteni ha azok épp üresek. Persze egy gyümöcs belefér délelőtt. A müzli meg ne mtudom h cukrozott e vagy sem vagy milyen fajta, de javaslom hogy válts zabra aminek magas a rosttartalma és nagyszerű a glikémiás indexe. Próbálj napi 5-6 szor étkezni egyenletesen elosztva a kalóriabevitelt (persze az edzés után lehet nyugodtan 1.5 adag). Ha kérdésed van írj nyugodtan privátba.
2013. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1300 kalóriát 60 kilós nőnek..


Na ez a baj a kalóriakontrollal.

Hát nem az az értelemszerű, hogy jóllakásig eszel?


Addig érdemes vinni a kalóriamennyiséget amíg jól nem laksz, erősnek nem érzed magad. Kevesebbel.. csak vegetálni lehet.

Akkor eszel amikor akarsz.

2013. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyümölcsös müzli az az amire pont semmi szükséged nincs, szóval bízom benne hogy finom és boldog vagy tőle, de hogy 1300 kalóriába nem vinnék üres müzlit.. hús, zöldségek, zsír helyett az biztos.
2013. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!