Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez a módszer veszélyes lehet?

Ez a módszer veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényeg, hogy kalóriaszámolással kezdtem el az életmódváltásom. És mivel mindenhol azt olvasni, hogy aki hízásra hajlamos, annak nincs mese, így kell élnie, élete végéig, nem térhet vissza 1-1 fogyókúra, diéta után az eredeti étkezésére.


Ezért arra gondoltam, az alatt eszem kalóriát, ami a magasságomhoz, és a normál súlyomhoz tartozik ( ez az a súly amire le szeretnék fogyni)

Nekem 175cm-es magassághoz 65 kiló.

Tehát 65 kilóhoz számoltam ki a kalória igényt, és az alatt eszem, nem pedig a mostani túlsúlyomhoz. Hogy később mire elérem a célsúlyt, már rég megszokott legyen az étel mennyisége. Így nem térnék vissza a régi étkezési szokásokhoz.


Egyáltalán nem éhezem, eszem zöldséget, húst, tojást, mértékkel magvakat, és gyümölcsöt is. (rizst, kukoricát, tésztát nem) Tehát nem koplalok, nem éheztetem magam, nem érzem , hogy éhes lennék.


Ilyen esetben ez veszélyes lehet?


2013. aug. 23. 01:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány kiló vagy most. Ha sokkal több, mint 65, akkor nem kéne, maximum ha egy 10-es van rajtad.
2013. aug. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jóval több van rajtam felesleg. viszont ha többet eszek, megint csak nem fogyok, hanem hízni kezdek:(


a max 1130 volt eddig, és már éreztem hogy sok!


mi baj lehet?

2013. aug. 23. 02:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz belőle, és jó ötlet. A szervezeted a végére már csak annyi ételt követel amit eddig is ettél..Ha többet ennél úgy éreznéd a gyomrod telítve van.. Egyébként meg annyira megszokod majd a mennyiséget, hogy a végére már nem lesz szükséged kalóriaszámolásra sem.

Nyugodtan csináld ezt. Én is így csináltam, és több mint 30 kilót fogytam le..Ma már nem is számolom a kalóriát, mert pontosan tudom mennyi adagot eszem..

2013. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nofene válasza:

Ez így nem veszélyes, de önmagában nem elég.

A bevitt-elégetett kalóriák száma a meghatározó a testsúly tekintetében. A cél annyi,hogy a bevittet csökkentsd, és emellett a elégetett növeld (úgy hogy közben a tápanyagérték helyes marad), fontos mozogni is mellette, nem csak az égetés miatt hanem olyan anyagcsere és hormonális folyamatosat serkent amelyek előnyösek.

Mindezt úgy hogy életmódot alakitasz ki belőle, mert ha a "diétát abbahagyod" és a bevitt több les mint az elégetett, bizony vissza fognak jönni.

Olyan étrend és mozgás kell amit éveken át tudsz tartani.

Kalóriatartalma mindenennek van, nyilván azt érdemes elhagyni aminek minimális vagy nincs tápértéke (mert nem a hasznos dolgokat akarod megvonni magadtól), tehát szénhidrátok, cukrok kuka, minden más amit leírtál meg mehet, kell is :)

2013. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
igazából az elején jó viszont mivel azt a súlyt írtad be magadénak amit el szeretnél érni így ha megfog állni a fogyás nem fogod tudni lejebbvinni a kalóriát, azt tudni kell, hogy 1000kcal alatt veszélyes a diéta is mert mindenféle hiánybetegségek és más egyéb léphet fel, úgyhogy 1000kcal alá sose menj
2013. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jol hangzik a terv, en tamogatom. Egyet tudnod kell: minel kozelebb leszel a kivant testsulyhoz, annal kevesebb lesz a kaloria kulonbozet a bevitt es felhasznalt kozott, igy a fogyas lassu lesz, az utolso 5-8 kilotol ezzel a modszerrel nehezen fogsz megszabadulni. Ha sportolsz hozza, akkor ez sokkal konnyebben fog menni.


Ha jol szamoltam, akkor kb. 1700-1800 kcal korul tervezel enni, ez teljesen jo. De ne feledd a mozgast :)

2013. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyél normális, igazi ételeket.. Ennyi.

65 kilóhoz számoltál ki kalóriaigényt.. No és hogy? Azzal a régi, értelmetlen képlettel amit mindenhol használnak, mintha lenne jelentősége? És ez így tetszik neked? Ha működik is, örökké ezt akarod csinálni?

2013. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem írtam, de a mozgás megvan. heti 5x , egyenlőre fél óra, és igen tudom, hogy kevés, de nagy a súlyom, egyenlőre nem bírok még többet. de gondolom ha könnyebb leszek, többet tudok majd edzeni is.


nos kalóriaigényes kalkulátorral számoltam ki, 65 kilóhoz kerekítve 2000 kalória kell, én mivel csak pár napja használom ezt a módszert, 1000 és 1300 között sikerült eddig teljesíteni, de mint mondtam, csak pár napja használom. Ki kell még tapasztalnom:)viszont nem szívesen mennék 1500 fölé, mert a fogyáson kívül a célom az, hogy megszokja a szervezetem a kisebb ételmennyiségeket.


eddig 1 percet nem voltam éhes. és nem szeretném sűrűn mérni magam. szóval még nem tudom használ e. majd 1-2 hónap múlva gondolom kiderül.


pont azért találtam ki ezt így, hogy ne szokjak vissza a régi dolgokra, hanem hozzászokjak ahhoz, hogy mostantól ez van. 2 évet adtam magamnak a fogyásra. nagyon remélem, hogy ez most beválik így.


köszönöm szépen a válaszokat.

2013. aug. 23. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha húst, zöldséget, mértékkel magvakat és gyümölcsöt eszel, de mást nem, akkor nem kell többet számolgatnod a kalóriákat, anélkül is le fogsz fogyni. Az arányokra figyelj, minél több a zsír-fehérje a szénhidráthoz képest, annál könnyebben érsz el eredményt.
2013. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!