Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálás! 600kcal...

Kalóriaszámlálás! 600kcal étrendjeitek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kiváncsi az ellenérvekre, csak olyanokéra akiknek volt már 600kcal diétájuk. Miket ettetek a nap folyamán és mennyit?

2013. okt. 7. 10:55
 1/7 anonim válasza:
70%

Jesszusom, szerintem füvet lehet, meg a levegőbe nagyot harapni.


Egy 4500 kcalos étrendű

2013. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
600 kcal-os étrendet csak SZIGORÚ ORVOSI FELÜGYELET mellett szabadna tartani, mert életveszélyes!!!!
2013. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1000 alatt nem szabad!!!!!
2013. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van, aki azt állítja, hogy nem lehet 1000 kcal alatti diétát tartani mert megbetegíthet!


De persze én csinálom. :DD

A lényeg az, hogy nagyon-nagyon-nagyon durván kövér voltam egy évvel ezelőtt. (111kg) Iszonyat szarul éreztem magam, mindenki csak bántott a súlyom miatt és a hátam mögött cikizett. Miután visszajutott ez a fülembe elkezdtem brutál módon fogyózni kisebb nagyobb szünetekkel és büszkeségből megszakítottam a kapcsolatot néhány családtaggal is, akikről azt hittem bízhatok bennük.


Szóval 1200 kcal-t ettem kezdetben. Egy év alatt így ment le 25 kg. Aztán elkezdem sportolni. Most hogy bazi hideg van, nem úgy tudok elmenni futni, viszont szilveszterre akkor is 73 kilónak kell lennem, ha bele pusztulok. (Az már a BMI-m szerint a normál testsúly kategóriába esik) Hogy elérjem a 73-at, 6-700 kcalt eszek egy nap, már vagy 4 hete. Egészséges? Egy fenét. Jó a közérzetem tőle? Ugyan már. Muszáj ezt csinálnom? IGEN! Egész évben az éltetett, hogy megmutassam a rosszindulatú családtagoknak és ismerősöknek, hogy élek és jól érzem magam a bőrömben nélkülük. :) (Gonosz vagyok? Igen! :D)


A napi menüm kb így alakul:


Reggeli:


Fél adag joghurt + 30-40 gramm puffasztott amarántmag

(Az amaránt tele van kalciummal, vassal, magnéziummal, fehérjével és még kettővel, ami most nem jut eszembe. Joghurtba kell kavarni és nagyon finom, laktató lesz tőle a reggeli.)


A reggeli nagyon laktató, egész délig nem vagyok éhes tőle.


Ebéd:


70 gramm durum tészta

1 szelet füstölt sajt a tetejére reszelve

(Nagyon finom párosítás!)


Uzsonna:


2 szelet abonett kenyér

1 db főtt tojás (sárgája nélkül)

1 db paradicsom


Vacsora:


1 szelet piritos (kicsi)

1 szelet sonka

1 paprika


És ezek mellé napi 2 liter folyadék a minimum!!!

Ha szédelegnél, ami elő fog fordulni veled is, ha ezt csinálod, akkor én egy teáskanálnyi akácmézet szoktam elszopogatni.


Megértem, miért akarsz ilyen durván fogyni, elvégre én is olyan ostoba vagyok mint te. Azonban mondhatni, hogy én orvosi felügyelet mellett csinálom mert 3 havonta járok vérvizsgálatra. Amint az látszik, hogy romlanak az értékeim abba hagyom az egészet.


Szóval gondold át, mielőtt bele kezdesz.

2013. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Létezik egy 5-2 diéta, ahol a hétből 2 nem egymás melletti nap 5-600 kilokalóriás. A Neten vannak hozzá receptek, pl. pizzát csinálnak karfiolból, tojásból és zsírszegény sajtból, egy szép adag 250 kcal. Én speciel sajt helyett mandulával csináltam, úgysem passzolt eléggé a ketogénközeli diétámba, de nagyon-nagyon finom volt. Nem olyan nagyon laktató, hiába az extra zsír az én verziómban, de finom :) Amúgyis jó ötlet fehérjét és zöldséget enni, ha már keveset eszik az ember. A lehető legtöbb tápanyagot kell belezsúfolni abba a kicsi mennyiségbe...

Ja, a pizzarecept, remélem, nem gond az angol:

[link]


Egy másik, nálam kivételesen alacsony kalóriás ételem a savanyú káposzta nyersvegán fasírttal. A káposztában jóformán nincs kalória, a nyersvegán fasírt pedig finom, de jobbára répából, cukkiniből és fűszerből áll (az általam használt, nem kalória szempontjából összeállított verzió: 15 dkg répa, 15 dkg cukkini, 3 dkg dió, 3 dkg lenmag, 4 dkg hagyma, só, bors, kömény, pirospaprika, fokhagyma, minden kicsire aprítva, aprítóban a legkényelmesebb. Ez egy nagy adag, 472 kcal, én úgy 4-szer eszem belőle, 25 kisebb diónyi fasírtgömböt ad az egész).


Valószínűleg bekapnék néha egy szilvát vagy aszalt barackot is, a kalóriatartalmához képest engem még laktat is valamelyest (ellentétben pl. az almával, amitől nagyon éhes leszek - ez emberfüggő), de vigyázni kell vele, mert elveszi a helyet a fehérje, zsír és egyebek elől, amire a testnek feltétlenül szüksége van. 1-2 falat viszont jó lehet.


Nyilván a könnyű saláták is szegények kalóriában, de egy ideig el lehet eszegetni őket. Persze nem laktatnak ezek sem, de valamit azért ér a dolog, zöldséget pedig úgyis kell enni.


Amikor vegyes nyers zöldséget ettem szójaszósszal (ez is elég lightos cucc), akkor nekem egy kanál lenmag is nagymértékben növelte az "ételségét", laktatóságát... Egészen más, mint csak bekapni a nyers zöldséget.


Tuti ennék tojást is, akár elosztva a nap folyamán (egy tojás olyan nagy :D), remekül összefog egy könnyed, kalóriaszegény zöldségfasírtot, felverve, kis olajosmaggal mikróban pici sütiszerű dolgot képez...

Apropó süti. Ezt a sósat ettem pár napja, nagyon jó volt:

9 dkg őrölt szezámmag, 2 tojás (fehérje felverve), 5 dkg sajt, só, szerecsendió, esetleg sütőpor vagy szódabikarbóna. Összekevertem, muffinsütőben elosztottam... A szódabikarbóna felfújta, egész helyes kis halmok lettek, darabonként 36 kalóriásak... Bár én képtelen voltam egyet enni egyszerre...

2013. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hát nemtudom hogy kit betegít és kit nem

30 éves férfi vagyok alapbol elég vékony testalkattal. 181/64 Én nem fogyni akartam hanem hízni amikor a kalóriákat számoglattam, és arra jutottam, hogy ha nem megyek a mekibe akkor még napi 1600kcal bevitele is gondot okoz számomra. És ha még is eszek többet akkor se marad rajtam, tehát hízni nemtudok -ez persze nem volt krédés. De azért hozzátenném még azt, hogy az én étrendem bizony 600 és 1200 kcal körül mozog naponta az is előfordul, h kevesebb az is hogy több.. nem vagyok nagy étvágyú de ha megjön az étvágyam tudok enni sokat. néha többet mint egy átlagos ember... Megbetegedésre annyit hogy az elmult 4-5 évbe még csak náthás se voltam, nem száraz a böröm, nincs vitamin hiányom. Emellett egy gyárban fizikai munkát végzek... Úgyhogy lehet okoskodni a kalóriákról, szinte biztos vagyok benne hogy 600kcal diéta nem betegit meg feltéve, h perpill nem vagy már 120 kiló... egy nagyobb testtel értelem szerűen nagyobb az energiaszükségleted is

2013. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! És miket/mennyit eszel egy nap kb? Amikor nem számolgattam a kalóriákat fogytam,mert mindig alatta maradtam az alapanyagcserémnek furcsa módon, pedig mindent ettem, amikor meg figyeltem,nagyon úgy tűnt mintha a szervezetem tiltakozna ellene,és nagyon éhes lettem még az alap kcal bevitel mellett is....
2013. okt. 17. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!