Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Segítség, nem tudok leszokni...

Segítség, nem tudok leszokni az édességekről! (? )

Figyelt kérdés

Pár hete elhatároztam, hogy nem fogok többet édességet fogyasztani. Mivel jól tudtam, hogy a teljes kizárás nem megy, a gyömbéres keksz és a háztartási keksz kivételt képez jelen esetben.


Azonban mindez nehezebbnek bizonyul, mint hittem. Tegnap és ma megettem 2 szelet piskótás süteményt. Sokat örlődtem, hisz tudom, hogy ezt nem engedhetem meg magamnak. Végül beadtam a derekam, megettem. Most pedig gyűlölöm és átkozom magam. Minden nap. Mert egy napot sem bírtam ki édesség nélkül.


Valaki sürgősen segítsen! HOGYAN TUDNÁM KIOLTANI AZ ÉDESSÉG IRÁNTI VÁGYAMAT? Nem akarok többé bűntudattal élni! Iszonyat rossz érzés!



2013. okt. 20. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem ennék gyümölcsöt, én se bírnám ki. Így viszont nem is kívánom különösebben. Esetleg próbáld ki, a piskótácskáknál tuti jobb.
2013. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

A bélben elszaporodnak olyan baktériumok, amik édességet bontanak, ha sokat eszel édességet. Nem elég, hogy ott vannak, de ők édességet akarnak később is.

Nem tudom pontosan, hogy mennyi idő alatt, de meg lehet változtatni a bélflóra összetételét, hogy ezek a bacik legyenek kisebbségben mondjuk a húsbontókkal hasonlítva. Onnantól nem fogod kívánni az édeset, de addig igen.

Ha tudsz angolul, akkor a wikipédián a gut flora címszó alatt részletesebben is olvashatsz erről. Egyre többet foglalkoznak ezzel, ui. 2 kilós tömegről van szó, már új "szerv"nek is nevezik, ui. hatással van a viselkedésre, agyműködésre. Új tudománynak számít, de fogyókúrában már használják "egészséges" normál súlyú ember baktériumait orrszondán bevezetve a túlsúlyos valaki gyomrába. Tudom, guszta, de ez van...

Neked a lényeg, hogy ha mondjuk azt mondod, hogy egy hétig nem eszem, akkor lehet, hogy a hét végén már nem kívánod annyira. Pár napot kell kibírni.

2013. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő.

Gondolj arra, hogy NEKED mi a fontosabb: megenni azt a "vackot" és ezzel pár perces örömre tenni szert vagy egész életedben egy szép, formás, egészséges testben lenni, boldogan, kiegyensúlyozottan, önbizalommal telve, úgy hogy a pasik a lábaid előtt hevernek.

2013. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
diétás édességek HÁZILAG!
2013. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiotok válaszát.


Vörösnefelejcs! A Te válaszod különösen felkeltette az érdeklődésem, ugyanis erről ezelőtt még sosem hallottam. Könnyen megeshet, hogy én is valami hasonló problémával küszködök, úgyhogy ennek biztosan utánanézek!


Furán fog hangzani, de a következő igen gyakran előfordul velem: ott van az asztalon a mennyei nyálcsorgató sütemény. Az agyam azt mondja: "ne edd meg, el fogsz hízni". De ekkor jön egy másik hang: "miért ne ehetnéd meg, egyszer megengedhetsz magadnak valami finomságot. Majd holnap folytatod a diétád!"

Úgy hangzik, mintha elmezavarodott lennék. De ez mindennap lejátszódik a fejemben.

2013. okt. 20. 20:02
 6/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nekem ilyen a cigivel volt. :) Az édességgel egyszerűbben megúsztam. De nagyon emlékszem az érzésre.

Valójában tényleg neked kell eldöntened,hogy mit akarsz jobban. Mondd, hogy csak egy napig nem eszek. Aztán eszel. Aztán két napig. És eszel. Aztán három, négy, öt napot hagysz ki. Így még mindig jobban haladsz, mintha nem csinálsz semmit.

Amúgy, ha már eszed, élvezd. :)

Egyszer olvastam egy olyat, hogy úgy szokattak le valakit a csokiról, hogy tükör előtt ülve kellett ennie. Pontosabban, le nem nyelhette. Szopogatta, és ki kellett köpnie. Leszokott a csokiról - de sajnos rászokott másra. :)) Nem vagy egyedül!

2013. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hm, nem könnyű. Nekem az életmódváltásom után elmúlt az édességvágyam, majd visszajött. Ha sok vagy extrém kevés szénhidrátot eszem vagy kevés kalóriát (bár utóbbi rám nem jellemző), akkor erősebb, de ha olyanom van, akkor jön és kész, nem hatja meg semmi, kivéve a ketogén diétát, na azt szoktam bevetni pár napra (enyhén lazított formában), ha már egy hete mindennap csokis vagy baracklekváros sütit eszem, elrontva elképzeléseimet a helyes étkezésről s annak szénhidrát tartalmáról...


Nos, én a saját édességeimet szoktam enni, amik azért más szintet képviselnek, mint a bolti cuccok, glutén pl. nincs bennük, s normál cukor sem.


Persze ha megeszel 2 piskótás sütit, akkor se dől össze a világ egyetlen kis szeglete sem, az öngyűlölet túlreagálás - de igyekezz elkerülni az ilyesmit a jövőben. Keress jobb édességeket :) De ha Neked AZ kell, s nem tudod meggyőzni Magad, akkor gyakorolj önmérsékletet s egy leheletnyire kóstold meg. Tudom, hogy nehéz, de próbálkozni azért lehet... Én nem nyúlnék hozzá, s a saját, úgyis sokkal jobb édességeimre gondolnék (tényleg nem csinálok rosszakat, remek recepteket is találok blogokon).

2013. okt. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!