Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Magában elég csak a kalóriaszá...

Magában elég csak a kalóriaszámlálás direkt mozgás nélkül?

Figyelt kérdés

Gyakran sétálok, ha lesz időm eljárok aerobickra, de sajnos elég rendszertelen az életem így nehéz összeszervezni.

Szerintetek elég ha kb 1000-1200 kalóriát viszek be de nem igazán mozgok?

91-ről lefogytam 84-re de már 3 hete stagnálok (a 90 napossal fogytam, most valahogy a kettőt egyszerre szeretném csinálni.

Mitől indulhatna meg újra?


2014. febr. 23. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon komolyan nem pártolom az 1200 kcal-os étrendet.


És nem csak én nem.


Egyél tisztán, az többet segítene.. ha 1200 kcal-t eszel, azt is tiszta kajákból kellene.


De nem tesz jót az ilyen kajamegvonás. Ha meg nem tesz jót, akkor tényleg kell?

2014. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért stagnál, mert nem mozogsz. Fokoznod kell a kalóriafelhasználást.

Kezdj el sportolni, és ha elkezdtél, vissza is emelheted a kalóriamennyiséget. Ezt erősen javaslom, az 1000-1200 kalória fogyókúra alatt is kevéske.

2014. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Stagnálás a magas szénhidrátfogyasztástól is lehet, a 90 napos izé ch-ban gazdag, glutén és tej is szerepel benne.. Ezek már önmagukban megnehezítik az egészséges anyagcserét, fogyást.
2014. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de kiakasztó ez a "ha fogyni akarsz ne egyél szemét kaját" mantrázása. Én fogytam 35 kilót, és ettem kenyeret, sőt urambocsá mogyorókrémet is, meg virslit, sőt kenőmájast! Fujjjjj de undorító vagyok. Mondhattok amit akartok, de az az alapja a fogyásnak, hogy több energiát égessünk mint amit beviszünk. Én 1200-1300 kalóriát ettem, de abban mindent ami eszembe jutott, vagy megkívántam, és lefogytam. Igaz én mozogtam is mellette, de azzal csak formásabb lettem. Én úgy gondolom hogy aki nem teljesen elvakult egészségmániás, csak normális életet akar élni normális súllyal, annak nem tartható ez a semmi gabona semmi tejtermék, zöldség-gyümölcs-hús hármas. Évezredek óta eszünk kenyeret, isszuk az állatok tejét stb. Nem ettől vagyunk betegek. A gond a mozgásszegény életmód, és a sok környezeti szennyezés. Régen megették a kenyeret, szalonnát, zsírt, ittak rá egy jó pohár tejet, aztán kimentek kapálni. Sokan most is megeszik, és leülnek a gép elé. Ez a fő gond. Szóval a kalóriaszámlálás szerintem nagyon jó, pont azért mert semmit nem vonunk meg magunktól, csak ha jól akarunk lakni akkor előbb-utóbb rájövünk hogy jobb salátát, húst és gyümölcsöt enni, mint fél kiló kenyeret, vagy két tábla csokit. És ez hosszú távon tartható,. Míg az hogy együnk csak húst, lenmagliszet és kókuszzsírt, számomra és sokak számára nem.
2014. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy de, sajnos betegségeket okoz a kenyér (búza)evés, a sok szénhidrátfogyasztást, a tehén tej is.


Ez nem szavazás kérdése, ez nem azon múlik hogy egy ember kenyérevés mellett is karcsú..


Ne kelljen leírnom, hogy én ha teleeszem magam kenyérrel, akkor sem híznék el (egy ideig biztosan nem).


Hozzánemértőknek nem kellene írniuk, akik tájékozatlanok az elhízás okaival kapcsolatban miért írnak fogyással kapcsolatos kérdéshez. Illetve miért kérdőjelezik meg szakértők tanácsait?


Egy dolog a szubjektív vélemény és a véleménnyilvánítás szabadsága, más dolog az amikor nem értünk valamihez, de eljátsszuk hogy okosabbak vagyunk hozzáértőbbeknél.


Társadalmi szinten nagyon káros a gabonaevés, tejfogyasztás, szénhidrátokban gazdag táplálkozás 'legitimizálása', terjesztés és károsságának elbagatelizálása. Amíg ez uralkodó nézet, amíg emberek tényleg így táplálkoznak addig tömve lesznek a kórházak beteg emberekkel:


- elhízás

- inzulinrezisztencia

- 1 és 2-es típusú cukorbetegség

- szív-érrendszeri betegségek, magasvérnyomás betegség, érelmeszesedés, szervi elmeszesedések

- csontritkulás

- mozgásszervrendszeri és ízületi betegségek, gyulladások

- idegrendszeri betegségek, skizofrénia, depresszió

- fertőzések

- rákbetegségek



Most nem folytatnám a listát, azt hiszem minden tisztességes és jóindulatú ember örülne, ha ezektől a betegségektől megszabadulhatnának az emberek.


Hát akkor kezdjük el szokni a gondolatot, hogy ezek a betegségek a mindennapi táplálkozási hibáink miatt vannak. Nem egyszeri kenyérevéstől, hanem mert állandóan értékes tápanyagokban szegény, a testünket megviselő előnytelen élelmiszereket fogyasztunk.

2014. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, mondják ezt most. 20 éve meg mást mondtak. 20 év után meg megint mást mondtak. Ha a paleolit diéta annyira jó lenne akkor nem tértünk volna át másra, évezredekkel ezelőtt. Rémlik? Vagy nem nőne az átlagéletkor. Ja hogy a halálgyárnak kikiáltott orvoslás mégiscsak jó valamire? És amúgy te minek a szakembere vagy? Vagy minek gondolod magad? Hány diplomád van táplálkozástudományból? Esetleg csak olvastál valamit a médiában?
2014. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem tanulom azt a hamis, áltudományos sallangot amit a dietetikusok, így nincs diplomám táplálkozástudományból. Mit érne egy olyan diploma, amit az a rendszer ad, aminek a célja az emberek betegen tartása? Számomra semmit sem ér.


"Igen, mondják ezt most. 20 éve meg mást mondtak. 20 év után meg megint mást mondtak"


Tévedés. Neked mást mondtak 20 éve, de a valóság sosem volt más.


"annyira jó lenne akkor nem tértünk volna át másra, évezredekkel ezelőtt"


Ennek a következtetésnek nincs értelme. Azért tértek át az emberek a mezőgazdaságra, mert így több szénhidráthoz juthattak, könnyebben ellátták (rossz minőségű) táplálékkal a növekvő lakosságot.


A növekvő mezőgazdálkodó populáció pedig visszaszorította a hagyományos életmódot folytató társadalmakat.


Ez még nem azt jelenti, hogy a nagyobb, beteg populációt lehetővé tevő életstílus jobb is. Rémlik? :)


"Vagy nem nőne az átlagéletkor. Ja hogy a halálgyárnak kikiáltott orvoslás mégiscsak jó valamire?"


A hagyományos kínai orvoslás sosem volt halálgyár. Illetve a nyugati orvoslásnak is vannak hasznos technikái, eszközei.


De jellemző rá, hogy főleg a gyermekkori halandóságot csökkentette le (nyugati orvoslásról írok) ezért lett magasabb az átlagéletkor. Egyébként viszont nincs jobb egészségbeli színvonal, sőt a nyugati táplálkozással és a nyugati orvoslással együtt a krónikus betegségek rontják az életminőséget.


Ergó mára lehetővé tették, hogy sok ember éljen, ugyan úgy átlagban 70 évig mint régen - csak kevesebb csecsemő haljon meg, tehát ennyivel is több ember éljen de betegen, gyengén, kihasználhatóan.


Valami célja a betegségiparnak és a mögötte húzódó erőknek is van.

Lehet a sok, gyógyszerfogyasztó ember a lényeg.

Lehet a sok beteg, legyengült ember a lényeg. Mindegy is.. el kellene szakadni ettől, mert egyikünknek sem jó hogy sok a cukorbeteg, senki sem szeret elhízott lenni, senki sem akar gyógyszereket szedni.. akkor miért nem lehet egyetérteni abban, hogy próbáljunk meg normálisan élni és enni, és ne legyünk betegek, ne szedjünk gyógyszereket.


Mindegy hogy miattam, mert rühellem a betegségipart vagy csak azért, mert senki sem szeret beteg lenni, tegyünk már magunkért..

2014. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

Az 1200 nagyon kevés, napi minimum 1500-t javasolnak. Ha viszont mozogsz 300-zal többet, ugyanott vagy, de a szervezeted megkapta a tápanyagokat, amikre szüksége volt.

Lehet mozgás nélkül is fogyni ha számolod a kalóriákat, erre jó példa vagyok.

Elég ülős, rajzolós munkám van, így napi 8-10 órát rajzzal töltök, a többiben itthon takarítgatok, főzök, elmegyek vásárolni, meg pihenek. Január közepe óta közel 5 kg-t adtam így le, szóval elhiheted, tényleg lehet.

Az 1200 kalória azért gond, mert ennyinél a szervezeted elkezd tartalékolni, akármennyit is mozogsz, és a végeredmény az ellenkező lesz. Bátran vidd be a napi 1500-t, vagy ahhoz közelit, akkor sem beteg, sem gyenge nem leszel.


A többieknek, akik tej, és kenyér ellenesek:

Életemben nem voltam beteg, falun nevelkedtem, minden nap fél liter tejet elfogyasztottunk, volt hogy többet, és ugyanúgy ettünk kenyeret, zsemlét, kiflit, és sima, fehér pékdolgokat. Évente max. kétszer vagyok beteg, ősszel, és tavasszal, és ez sosem volt másképpen.

Inzulinrezisztencia, meg blablabla... Jahh, ha hajlamos vagy rá, akkor lehet, meg ha napi 3 liter tejet, meg 2 kg kenyeret megeszel, talán, de szerintem még akkor sem.

A nagyszüleim, az ő szüleik is így éltek, és nevelték a gyerekeiket, beleértve anyukámat, apukámat is, akik szintén makk egészségesek, közel az ötvenhez, és nulla egészségügyi problémájuk van, a nagyszüleim közel a nyolcvanhoz, meg hetvenöthöz, és egyik sem cukorbeteg, rákos, vérnyomásproblémás, vagy idegrendszeri betegséggel küzdő. Vagy nem emiatt. Nagyanyámnak azóta érzékeny a válla, mióta elszakadt benne az izom munka közben, mert annyira megerőltette....

Bár látom te az vagy, aki még azt a maszlagot is beveszi, hogy a repülőgépek direkt mérgezik az emberiséget, mert a hátrahagyott kondenzcsík (ami valójában jó nagy részben vízgőz), szóval hogy a kondenzcsík csak mérgező anyagból áll. Meg azt hiszed, hogy a dihidrogén- monoxid is mérgező, és semmi esetre sem fogyasztanád... -.-'

Lehet, hogy nem, megvan az esélye, de a felfogásod erre enged következtetni. Amúgy meg sokkal több beteg embert ismerek én is, akik vegetáriánusok, és betartják azt a sz@rságot, amit mondasz, hogy se tehén tej, se lisztes kaják, blabla. Na ők betegek. Gyengék, immunrendszeri gondjaik vannak, stb.

2014. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, te meg mi a kettéágazó bikacsökről hadoválsz itt össze-vissza?


Fingod sincs a világról, de járatod a lepénylesődet és hülyeségeket gépelsz le fölöslegesen.


Halvány-lila gőzöd sincs betegségekről, azok okairól. Lövésed sincs arról mi folyik a világban, kik vannak hatalmon, mit és miért tesznek az emberekkel, emberiséggel DE A HÜLYESÉGEDET AZT TUDOD NYOMATNI.


Tanuld már meg ne leszólni mások véleményét csak azért mert egy tudatlan inkompetens kis megvezetett katicabogárka vagy!


Nem kell értened a nagyok dolgához, de NE IS SZÓLJ BELE, előbb tanulj.. aztán oszd az észt.

2014. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezért adok 88%-ban pozitív választ a te 28-addal szemben.

És már ne is haragudj, de élő példaként említek neked embereket, akik fogyasztják azokat, amik szerinted mérgeznek, de ez nem bizonyíték, és baromság. Hát nem az.


Várj két kérdésem van.

Fogyasztanád ezt az anyagot? Ha igen, miért igen, ha nem, miért nem?

Dihidrogén-monoxid


Egyébként meg tisztában vagyok vele, hogy a cukor pl. szó szerint táplálja a rákos sejteket, de ez nem azt jelenti, hogy felelős is a kialakulásért. A rák kialakulásért RÉSZBEN lehet felelős, amit megeszel, az általad annyira gyűlölt szénhidrát. Másik részben viszont ott van a hajlam, ami genetika főként. Sejtburjánzás, DNS elváltozás. Simán kialakulhat úgy is a daganat, hogy egy szem cukrot nem eszel egész életedben, hozzáteszem ez lehetetlen, és akkora baromság, hogy nagyon, mert mindenben kb. van cukor. Igaz, nem ugyanaz a cukorfajta van jelen mindenben, mert más a szacharóz, a fruktóz, és a glükóz is, de eszel cukrot, ha tetszik, ha nem.

És, hogy a fentire mondjak neked ellenpéldát is: Van olyan, hogy egész életedben cukrot eszel, cukros, szénhidrátos, tejes kajákat, és mégsem leszel daganatos, lásd a családomat, mint példát.


Arra gondolsz, hogy nem vagyok azzal tisztában, hogy a gyógyszeripar mindent megtesz, hogy megbetegítsen, mert nekik abból van üzlet? Vagy arra, hogy mindezért mit meg nem tesznek? Hogy övék az egészségügy, és a legtöbb cég arra megy rá, hogy olyan terméket állítson elő, ami egy betegséget megold, másikat meg okoz, amire aztán megint gyógyszer kell, és így tovább, mint egy spirál?

El vagy tévedve, ha szerinted ezzel nem vagyok tisztában, mert igenis tudok róla, de még olyan mértékben is tudok neked információt mondani a gyógyszeriparról, amin kiakadnál.


Igen, az élelmiszereket is kezelik különböző élelmiszeripari technikákkal, de ha annyira gáz lenne, tényleg úgy vélnéd, hogy nem lenne valaki, akár hatóság, akár nem, hogy megakadályozzák? Ráadásul világszerte! Tudod miféle szabályok vonatkoznak az élelmiszerre, a vizsgálatukra, ilyesmikre? Ezek szerint nem igazán.

Arra esetleg nem gondoltál, hogy azok az orvosok, akik ezeket mondják, és "hisznek benne", azok is valamiféle gyógyszeripari támogatással mondják ezt a hátuk mögött, amiről te nem tudsz?

Jó ez morbid példa, és lehet, hogy nem feltétlenül ezt a két iparágat kell összekapcsolni, de lehet ezt így is nézni.


Diétának igen, jó a szénhidrátszegény diéta, de a szervezetednek szüksége van rá, tehát a CUKORRA is!

Lehet, hogy te kihagyod a fehérlisztet, és a tejet, de ne próbáld meg azt bemesélni bárkinek is, hogy az a jó, és követendő, mert a tej, és a fehér liszt mérgező (most ideveheted a teljes kiőrlésű kenyeret is), mert ha normális terméket veszel, és nem a 200 ft/kg-osat veszed meg, hanem a 230/kg (hasraütős árakat írtam), akkor nem lesz tőle bajod.

Tényleg egészséges, ha nem eszed őket, de az is egészséges ha eszel ilyen terméket, csak válogasd meg, miből, és mennyit, mert azért túlzásba nem kell esni, ez tény. De azt se mondd, hogy ha egy falatnyit, vagy napi rendszerességgel mértékletes mennyiséget eszel, az káros, és mérgez.


Az inzulinrezisztencia pedig szintén öröklődő, tehát génalapú betegség. Ha hajlamos vagy rá, akkor okozhatja túlzott telített zsírsavfogyasztás, deréktáji elhízás, kevés zöldségfogyasztás, stresszes életmód, testmozgás hiánya, rendszertelen, mennyiségileg rossz táplálkozás.

De mindehhez kell a genetikai háttér is, mert ha nincs, akkor az életben nem leszel cukorbeteg. Mert nem vagy rá hajlamos. Ha meg hajlamos vagy rá, akkor oda kell figyelni rá, hogy sokszor keveset egyél, de nyugodtan ehetsz fehér kenyeret, meg tejet.


Most kezdjem el neked leírni az egész többit, hogy ne ess abba a hibába, hogy nem vagy vele tisztában, hogy ezekről van némi fogalmam? Inkább nem terhelem vele magam sem.

2014. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!