Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek mit csinálok rosszul?

Ninibibi kérdése:

Szerintetek mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A kalóriabázis szerint általános napi teendők elvégzésével a napi alap kalóriaégetésem 1800 kcal.Na most én kb naponta 900 kcal-t eszem,ritkán, ha elszalad velem a ló 1200-1300kcal-t.1800-at soha...Naponta futok,mozgok,sétálok,hogy lehet mégis az,hogy nem fogyok már egy jó ideje?Pedig elvileg, ha kevesebb kalóriát viszek be,mint amennyit elégetek,fogynom kéne, nem?Vagy a sportolás miatt az izom mennyisége mutatkozik meg inkább a mérlegen?Ezért nem látszik kilóban a változás?Vagy mi lehet?Mit teheték,hogy leadjak 2-3 kilót?Még kevesebbet egyek?Már egy fél éve kb minden nap így táplálkozom,lehet,hogy már hozzászokott a szervezetem?
2014. márc. 5. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset eszel! 1200 kcal alatt csak orvosi felügyelettel és rövid ideig szabad diétázni. A szervezet elkezd tartalékolni és magát leépíteni, mert éhezik. Egyél legalább 1200-1300 kcalt, de azt is egészséget rostokból, zsírokból és fehérjékből. Akkor menni fog.
2014. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Leirod,hogy egy nap mit hányszor eszel rėszletesen!

En heti 1 kg-t fogyok ha odafigyelek.

2014. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Az első válaszolótól kérdezném,hogy akkor valószínűleg ezzel nagyon rosszat csináltam/csinálok a szervezetemmel?Lehetnek maradandó károsodások?:/Ha most felhúzom a kalóriamennyiséget( nyilván egészséges ételekkel kiegészítve) akkor fogyni fogok,nem fog visszajönni semmi attól,hogy most többet eszek,mint amennyit szoktam?
2014. márc. 5. 20:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen drágám, baromi rosszat teszel a szervezeteddel! A napi alap energiaszükségleted fele? És még erre tornázol? ÉS MÉG TE CSODÁLKOZOL?

Nyilvánvalóan úgy gondoltad, hogy jó ötlet lesz belenyúlni a tested eddigi normális működésébe egy kalóriaszámlálós förtelemmel. Nyilván fogalmad sincs arról, hogy mi az az inzulin, glükagon, kortizol, hormonális egyensúly.. Valószínűleg az is kimaradt a biológiaórákból, hogy a testednek vitaminokra, enzimekre, rostokra, aminosavakra, zsírsavakra, ásványi anyagokra és ENERGIÁRA van szüksége. Megadod te ez neki? Ó, dehogy! De azért azt persze elvárnád, hogy ennek ellenére működjön rendesen és kezdje el leépíteni a zsírraktárakat, ugye?!

Hülye lesz megtenni! Amikor éppen azt kommunikálod felé, hogy éhínség van, akkor nem fog megszabadulni az egyetlen könnyen fenntartható energiaraktártól (a zsírszövet fenntartása ugyanis a test részéről minimális energiabefektetést igényel). Nemúgy az izmoké! Meg a csontoké, a körömé, a bőré, vagy a hajé. Mindegyik fehérjéből van, nehéz és tulajdonképpen "felesleges" ha éppen éhezel. Szóval rajta tedd tönkre a szervezeted fehérjéit kezdve az izmokkal, csontokkal egészen a hormonális rendszerig.

Hosszútávú következmény? KOMOLYAN ENNYIRE TÁJÉKOZATLAN LENNÉL? Google. Alacsony kalóriatartalmú diéták veszélyei. OLVASS! Van elég cikk. És bizony a cukorbetegségtől a meddőségig sokminden érdekeset találhatsz majd!

Nem tudom hány éves vagy. Nem tudom eddig mikkel tömték tele a fejedet. Amit most csinálsz az nem egészséges. Nem is célravezető, mert mint te is leírtad, nem fogysz tőle. Hurrá, a tested legalább próbál védekezni.

Megoldás? EGYÉL! Ha azt akarod, hogy a tested rendesen működjön (és pl. elkezdje lebontani a felesleges zsírokat) akkor bármily meglepő, de szüksége lesz energiára, enzimekre, hormonokra, vitaminokra és a többire, hogy a biológiai folyamatok a megfelelő módon és rendben játszódhassanak le. Jéé... Furcsa, nem?

2014. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

éhezik a szervezeted....csak szólok. számold ki a bmr értékedet arra a célra amit el akarsz érni. és arra állítsd át a szervezetedet, adagokat, mindent... havi 1x tarthatsz egy csalós napot amikor azt eszel amit akarsz:)


én 2,5 hete csinálom, 2,6kg ment le eddig. 1400-1600 kalória között eszem a magasságomhoz. 69 kiló akarok lenni...ehhez állítottam be magam.

2014. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hm...köszönöm a választ,igen hasznos volt,a stílusát inkább nem értékelném.Képzeld,nem maradt ki anatómia óráról,ismerem az endokrin rendszer működését.Eddig is tisztában voltam vele,hogy amit csinálok az nem egészséges.Azt nem gondoltam,vagy inkább reméltem,hogy ennyi idő is okozhat maradandó károsodást.Utána szoktam olvasni a neten,hogy mik a következmények,vagy mi a helyes táplálkozás,de sajnos és nagyon tájékozatlan vagyok,így nem tudom mindig kiszűrni,hogy mi helyes/egészséges,vagy éppen káros,egészségtelen.Sportolj,legyél szép és sikeres,egészséges stb,sok az elvárás,kevés az infó(vagy éppen túl sok)arról,hogy mi a helyes út és hogyan tartsd formában magad úgy,hogy ne szenvedjen kárt a szervezet.De még egyszer,köszönöm a válaszod,remélem Te úgy mondtál véleményt most,hogy értesz is hozzá tényleg.Sokat segített:)
2014. márc. 5. 21:18
 7/9 A kérdező kommentje:
az előző kommentemet még az előbbi hozzászóláshoz írtam,ez utóbbit is köszi,utánanézek!:)
2014. márc. 5. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok ismét

Jó, tudom, sajnálom ha durva voltam, de fejbevágásnak szántam amit mondtam. Nem akartam sokat írni - mert hidd el lehetne - hanem azt akartam hogy magad kezdj el gondolkodni a dolgokon. Mert az nem megoldás, hogy hallok valamit egy diétás módszerről, aztán onnantól azt fogom vakon követni amíg bele nem pusztulok. Elismerem, nem egyszerű. Nyilvánosan kevés információt osztanak meg a nagyközönséggel, viszont ha elkezdesz utánaásni, akkor benne találod magad 200 féle orvos 200 féle diétájának 2000 féle ellentmondásába, és itt nem egyszerű elmozdulni a helyes irányba. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de te eddig a rossz irányba mentél. Ez nem feltétlen a te hibád, viszont én kötelességemnek éreztem hogy szóljak róla. Én alapvetően liberálisan gondolkodom az étkezésről, mindenki egye azt, ami neki saját maga számára jó és elegendő. Ezért nem is akarok rád erőltetni semmilyen más diétának álcázott étrendszörnyűséget. De a kalóriaszámlálástól óva intelek. Egyszerűen azért mert semmi értelme sincs. Egy számmal leírni azt a végtelenül összetett ételt, amit megeszel és a folyamatokat amit ez a táplálék majd elindít benned - képtelenség. Lehet irányadó, de sokáig nem fenntartható.

Szóval még egyszer bocsánat, csak egyszerűen felhúz az, ha látom, hogy valaki olyan hibát készül elkövetni, amivel tönkreteheti a teste egészségét. Szakmai ártalom, ez van. :)

2014. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond,ahogy írtam is,hasznos volt és a kólintás célba talált:)Legalább valaki leírta nagyjából,hogy miért nem jó az,amit csinálok,nem csak azt ecsetelte,hogy mennyire hülye vagyok:D Mert azt eddig is éreztem,ahogy azt is,hogy a testemnek és a lelkemnek sem jó ez a hozzáállás.Egyébként eddig bele sem gondoltam abba,amit a legutóbbi kommentedben írtál,hogy egy ételt nem lehet egyszerűen egy szám alapján besorolni valahová,hiszen (mint minden más is)rendkívül összetett a felépítése.Na mindegy,lehetne erről diskurálni órákat,most egy kicsit átgondolom a dolgaimat e téren,jobban odafigyelek és próbálom kitörölni az agyamból a sok számot,amik miatt nem tudtam eddig jó ízűen megenni még egy műzliszeletet sem.Ha odafigyelek az étel minőségére és a mozgásra, csaknem lehet olyan nagy gond:)Egyébként 21 éves vagyok,160 cm és 50 kg.Csak így utólag:)Köszi!
2014. márc. 5. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!