Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 1,5- 2 óra edzés és...

Napi 1,5- 2 óra edzés és háromszori étkezéssel szeretnék lefogyni 10 kilót. Mit csinálok rosszul? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés

Reggelire általában pelyhet eszek sovány joghurttal vagy rizset.

Ebédelni a munkahelyemen szoktam, de mivel óvodában dolgozom zsírszegény ételek vannak. (krémlevesek, zöldségleves ... ebből megeszem kb 2 dl-t. második fogásnak főzelékek, csirkemell, rizs, ritkán krumpli) Ezt 12-kor eszem.

Délután ha megéhezem gyümölcsöt vagy zöldséget eszem.

Este edzés után pedig narancsot, grapefruitot.


Három hete járok edzésre és ezt az étrendet követem, de még nem éreztem változást. Valamit rosszul csinálok? :)


2013. dec. 5. 09:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

Egy dolgot csinálsz rosszul: úgy élsz mint a nyugati emberek többsége. Hát, így nehéz fogyást elérni.


Rizses, joghurtos ételek egyáltalán nem egészségesek vagy fogyókúrásak. Minden keményítő tartalmú növény végső soron cukor. A krumpli is ilyen, így már érthető mi a baj?

A tejtermékek anabolikus, növekedést és hízást segítő táplálékok. Miért eszi az, aki fogyni szeretne? :)


napi edzés viszont nagyon jó (feltéve ha jóféle edzés). De a sok szénhidrátevésen nem segít.

2013. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Rengeteget olvasgattam és mindenki a rizset ajánlotta fogyókúrás ételnek :)


Akkor esetleg valami tipp, hogy a rizs, jughurt helyett mi az az étel, amit reggelire ehetnék.?:) (könnyen lehetőleg előre is elkészíthető)

Amúgy kb fél órát kardiózom bemelegítésnek, futószőnyeg, sztepper, bicikli... Ez után minden nap edzek 1-2 izomcsoportot (edző segítségével) A végén pedig szintén kardió.

2013. dec. 5. 09:33
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Nagy félreértés van a rizzsel kapcsolatban. Azért, mert jobb mint a búza, rögtön jónak is tartják. Pedig egyszerű keményítő ez is.


Mikor az ember meg zöldségevő és húsevő. Fehérjék, zsír és növényi rostok kell kitegyék a táplálékunk nagy részét. Én ezért reggelizem most kolbászt és szalonnát paprikával, retekkel. Mondjuk én nem fogok fogyni, nekem pusztán ez az egészséges.

2013. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
De jó észrevétel, hogy nekem, aki nem akar fogyni még csak-csak belefér némi rizs. De fogyáshoz nem ajánlott :)
2013. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Jó étvágyat! :) És köszönöm a válaszaidat. Akkor a rizset kiiktatom az étrendből :P ...Pedig már örültem, hogy valami könnyen előre elkészíthető ételt találtam :))
2013. dec. 5. 09:47
 6/26 anonim ***** válasza:

Karfiolból, picit időigényesebb 'rizst' faragni de lehet.


Viszont a zöldségeket még egyszerűbb elkészíteni mint a rizst, csak össze kell vágni :)

2013. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szerintem sok mindent rosszul csinálsz!

Hús, hal, tojás és zöldség. Ezeket kellene enned. A gabonafélék teli vannak szénhidráttal, a tejtermékek se jók, egy csomó tejcukor van bennük, a gyümölcsök meg nagyon egészségesek, csak fogyókúra idején nem jók a gyümölcscukor miatt. A zsírtól viszont nem kell félni, mert nem az hizlal.


A reggelire például mi az a pehely? Nem hangzik túl jól! És joghurt sem kéne. Inkább akkor zabot (nem zabpelyhet, hanem rendes zabot), vagy tojást kéne enned.

Napközben meg mondjuk csirkemellet zöldségekkel.

A délután az igazán katasztrofális, mert nem is lehet normálisan edzeni így! Edzés után főleg muszáj normálisan enni, pont ilyenkor lenne megengedhető egy kis ch is.

2013. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

És akkor ha reggelire is zöldséget eszem, ebédre marad az oviban elkészített szinte szűz leves és zsírszegény második, ez után pedig szintén gyümölcs-zöldség?...

Ez így jobban hangzik? :P

2013. dec. 5. 09:56
 9/26 anonim ***** válasza:
Hús és zöldség menjen!
2013. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%

Jobban. De ha nem eszel rizst.. (amit ugye ajánlottam), és zsírszegény az ebéded, akkor mivel laksz jól, úgy hogy mozogni is legyen energiád?


A zsírfogyasztás fontos. Nem csak a fehérje miatt fontos a húsevés, hanem mert az állatokból zsírhoz is jutunk.

2013. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!