Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Számít, hogy valaki egészséges...

Számít, hogy valaki egészséges, vagy egészségtelen ételtől hízik-e el?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy van-e jelentősége annak, ha valaki a többletkalóriát zsíros ételek, édességek formájában viszi-e be, vagy pedig amúgy egészséges és ajánlott ételekkel, csak azokból jóval többet eszik, mint a szükséglete?

2013. jan. 7. 07:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

nem számít,

de egyébként mit akartál kérdezni ?

2013. jan. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
egészséges ételektől nem lehet elhízni. A hús, és a zöldek nem hízlalnak ugyanis.
2013. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 poiu ***** válasza:
Bármitől el lehet hízni. A zsíros étel nem egészségtelen, az édesség nagyon az (a zsír nem emeli az inzulint, a cukor az egekbe lövi).
2013. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az érdekelt volna, hogy az emberi testre, egészségre van-e kihatása, hogy mitől hízik el. Tehát amíg valaki tortákkal hizlalja magát, azzal akár együtt járhat a cukorbetegség is, vagy a túl zsíros, sós ételektől a magas vérnyomás, addig mondjuk aki egészséges ételektől hízik (hiszen azoktól is lehet, ha több kalóriát viszek be, mint amennyit ledolgozok), akkor a kockázat ugyanakkora-e a túlsúllyal járó szövődményekre?
2013. jan. 7. 09:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés.

Szerintem számít.

2013. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

?


Egészséges ételektől álmodban hízol el.

Ahogy az orvosi egyházad beteges lázálmaiban létezik csak az, hogy zsíros és sós ételektől magas lesz a vérnyomás!

Miért lenne magas..? Erre mind a mai napig legfeljebb patkányok és nyulak adják meg a választ. Egy apróság van, a nyúl növényevő, és patkány dolog hozzájuk hasonlítani a mi zsírt emésztő szervezetünket. A patkány pedig nem tengerparti élőlény, és elég nyúl dolog a sófogyasztás ránk gyakorolt hatását ilyen rágcsálóra alapozni.


Nagy tévedés van: A zsírt jól emésztjük, és nem okoz zsírraktározást. A só órák alatt ürülhet a szervezetünkből, ha nem kiló számra esszük, csupán grammokban: akkor képtelenség túladagolni (kivéve a sóérzékeny embereknél, akik léteznek, kevesen vannak de tudtommal nem árt vigyázniuk a sófogyasztással. ez egy szinte elhanyagolható kisebbség!) A fekete emberek, sok napfényhez és szárazsághoz szokott emberek ilyenek, az országunkban általában fehér emberek élnek, kb. 10% lehet sóérzékeny, maximum. Tehát a sómítosz 90%-ra nem vonatkozik, csupán mese!


Hústól és zsírtól nem hízunk, ahogy zöldségektől sem. Van olyan nyersvegán gyümölcsevő csaj, aki büszke rá hogy napi 3000-5000 kalóriát megeszik. És nem hízik, ez nem egyedi eset természetesen, nem az ő anyagcseréje betegesen gyors.. ami nem okoz nagy inzulinszint emelkedést kaja, az nem tud minket hizlalni.

Amivel hízunk, az nagy inzulin emelkedést okoz, hopp de ezért már nem is nevezzük egészségesnek, tehát normális, egészséges ételektől nem hízol, az édességektől, kenyerektől, lisztes - keményítődús kajáktól igen. De ezek határozottan károsak i! :)

2013. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
no, ezt mondtam én is, mégis le lettem pontozva :D valszeg egy túlsúlyos pontozott el, aki azt hiszi, hogy tök egészségesen eszik :D
2013. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A gyakorikérdéseken való pontozgatás semmitmondó.. hogy néhány unatkozó ember hol - mit pontozgat.. nem téma szerintem, főleg ha közben a kérdéshez hasonló érdekesebb dolgokkal is lehet törődni :)
2013. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én eddig abban a hitben voltam, hogy hízás akkor következik be, ha több energiát veszek magamhoz, mint amennyit ledolgozok, tehát mondjuk lemozgok napi 2000 kalóriát, de megeszek 5000-et, amit simán lehet húsokból, tejtermékekből, zöldségekből, sajtokból is elfogyasztani.
2013. jan. 7. 15:11
 10/13 anonim ***** válasza:
és az miért nem baj TaplalkozadHarcmuves, hogy csak gyümölcsöt eszik a csaj? az is fruktóz, dobja az inzulint.
2013. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!