Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet, hogy az elmúlt...

Hogy lehet, hogy az elmúlt egy hétben így alakult a napi kalóriamérlegem, és mégsem fogytam semmit?

Figyelt kérdés

ma: -1147.95 (ez még nem teljes)

csüt.: -656.15

szerda: -538.35

kedd: -700.34

hétfő: -433.66

vasárnap: -288.49

szombat: 260.75

péntek: -786.01

(Kalóriabázis)

28N, 169 cm, 58 kg



2014. márc. 21. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert koplalsz, vagy -ez a valószínűbb- csalsz. Épp tegnap láttam egy műsort a TLC-n, Zugevők a címe, ez egy sorozat. A tegnapi részben egy négytagú családdal ételnaplót vezettetek 1 hétig, de közben bekamerázták a házukat és a munkahelyüket titokban. Mind a négyen napi 1000-1500 kalóriákat írtak, miközben a tényleges fogyasztásuk napi 4000 körül volt... csaltak a mennyiséggel, a kalóriatartalommal, mindennel, de még saját magukat is próbálták kicselezni "ez csak egy szelet sajt, ez csak egy pohár bor.." Nézd meg te is,tanulságos lesz.
2014. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel nem sok mindent adtál meg, ezért arra tippelek, hogy a szervezeted éhezö üzemmódban vak, mert túl KEVÉS kalóriát fogyasztasz, túl alacsonyra állítottad a szükségletedet.


A napi minimumot 1300 kcal alá nem szabad állítani, mert ennyi kell az életben maradáshoz, ha ennél kevesebbet fogyasztasz, akkor ész nélkül kezdesz raktározni.


De ha ott a fórumban utána kérdezel a régieknél, hasznosabb segítséget kapsz, mint itt csak vaktában tippelgetve.

2014. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ismerem a Zugevős sorozatot a TLC-n és nem csalok, még ha egy kupaknyi tejet öntök a kávéba, azzal is elszámolok.:)

Amúgy már régóta vezetem a naplót a Kalóriabázison, csak úgy, magam miatt, nem a fogyás miatt, igazából már nem is nagyon akarok tovább fogyni, 7 kg-t adtam le, de azért vezetem tovább.

Csak most beteg vagyok, nem volt étvágyam, és azért örültem volna 1-2 kg mínusznak, ehhez képest meglepődtem, mikor a mérlegre álltam, nem erre számítottam.:/

2014. márc. 21. 14:14
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Honnan ismered te a kalóriamérlegedet?


Én nem hiszem el, hogy te csak így lazán tisztában vagy ezzel.. nincs módszer, amivel ezt így ki lehetne számolni, még mérni se nagyon. Tehát elméleti hiba van, valójában nyilván semmi olyan hatás nem ért, ami miatt fogynál.


Valószínűleg a hormonrendszered túl van terhelve és nem jól működik, ezért nem fogysz.

2014. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es, a kaloriabázissal nagyon jól nyomon lehet követni.


Amúgy sajnos nekem is hiába ír minden nap -1000feletti kalóriákat, én sem nagyon fogyok :( pedig tényleg mindent beírok, grammra, nem darabra (pl. a zsemle db-ja 50gr-ra van beállítva, de én lemérem, és ha 53gr, akkor azt írom be...) Pedig nekem lenne miből, 160/77 vagyok :(

2014. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2014. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A saját testének a működését baromira nem tudja a kalóriabázis oldalon megnézni..
2014. márc. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
minimoris ismered az oldalt egyáltalán???
2014. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Kategóriányival komolyabb dolgokat ismerek mint egy primitív adatbázis (hiszen a kalóriabázis lényege is a kajanév és a hozzá társított kcal és tápanyag mennyiség értékek. amik ugye csak hozzávetőlegesek, átlagosak tehát még elvben sem pontos)


Felejtős az egész, gondolhatjátok hogy nem véletlenül írom ezt..

2014. márc. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!