Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor a tojás egészséges...

Most akkor a tojás egészséges vagy sem? Ehetek naponta 3 darabot?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hogy a viharba ne lenne egészséges... egyél az isten szerelmére! :))
2013. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De volt mostanában ez a koleszterinszint növelő mizéria, megkérdeztem a biológiatanáromat és ő is azt mondta, hogy a sok ártalmas és hogy igaz ez a dolog róla.
2013. jan. 28. 21:14
 3/19 anonim válasza:
Csak akkor áll fent a veszély,ha nyersen eszed.Gondolom nem nyers tojást akarsz iszogatni naponta. Süsd meg,főzd meg,csinálj rántottát.Ha még diétásabban szeretnéd,akkor a három tojásból kettő csak fehérje legyen:)
2013. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3 tojásban van 210 kalória, mellé eszek 10dkg sonkát és egy répát, szóval szerintem így jó, nem aggódok a sárgájában lévő zsír miatt :D
2013. jan. 28. 21:18
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Maximum heti 4 tojás ajánlott!!!. ( Ha túlzásba viszed,mérgezést kaphatsz tőle.) Tudod a jóból is megárt a sok.Amúgy egészséges,már amennyire.csirkék nem természetes módon 40 nap alatt elérik az 1-1,2 kilót, na szerinted mitől? :)) Hát a hormonok miatt amivel etetik\szurkálják őket. xD Na a tojás is kb ennyire jó amit boltban megvehetsz....:)))) Amúgy heti 4 belefér,nyugi. :) de talán 6 is,ha nem vagy érzékeny. :)
2013. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
hú, szerencsére mi parasztok vagyunk (falun lakunk) van tyúk, van házi tojás
2013. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Na én olyat se hallottam még, aki tojásmérgezést kapott volna:D:D

Ilyen erővel mindenben van hormon, meg minden génkezelt, jobb ha követ eszünk.

Nyugodtan ehetsz tojást! Bár 3 nekem kicsit sok, én inkább csak egy-kettőt eszek egy nap.

2013. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 50 évben tart a koleszterinmítosz. Azóta az elhízottak, szívbetegek aránya elképesztő mennyiségben nőtt.


Hogy a zsírkerülés vagy a zsírtól való rettegés teszi, nehéz bizonyítani... mindenesetre az egészségünk védelmében, felejtsük el a káros tojás elméleteket, mert nagyon nem tesznek jót az ilyen tévhitek :)

2013. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Még én sem hallottam olyat hogy a sok tojás fogyasztása mérgezést okozna. Ekkora marhaságot ritkán hallani,
2013. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

De ugye ki lehet indulni az összetételéből.


Emészthető fehérjéi vannak (persze hőkezelve könnyebben emészthetők), nincsen olyan hormontartalma mint pl. a tejnek, szójának..


Nincsenek káros anyagok benne, brutálisan sok tojásból bevitt összes zsír, vitamin, fehérje még mindig nem okozna problémát (egészséges embernek. a vesebetegek most.. előbb gyógyuljanak meg).


Tehát ne a "tojás káros" mottót halljuk, én a miértre lennék kíváncsi. Ilyen miért valószínűleg nincs, vagy az a koleszterin lesz. Ez meg már unalmas lenne.

2013. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!