Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért állt meg a fogyásom?

Miért állt meg a fogyásom?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint egy hónapja próbálok átállni az egészségesebb életmódra és most kicsit a kalóriamennyiséget visszaszorítottam, hogy le tudjak fogyni. Heti 3szor megyek valamilyen edzésre. Lefogytam körülbelül 5 kilót, de most egy hete egy dekát nem mozdul se fel, se le a súlyom. Mi lehet a probléma? Általában 800-900-at eszek meg max 100 gramm szénhidrátot, zsírból 40-45 grammot, fehérjéből nagyjából 50-60 grammot. Lehet kevés ennyi kalória, de sajnos napközben nem nagyon érek rá gyakran keveset enni, este meg már nem merek sokat. Mit tanácsoltok?


(Mai kajám + a tervezett estére:

Reggeli: tejeskávé (2dl), 3 szelet abonett paprikával, egy kevés füstölt főtt lapockával, egy yoghurt.

Tízórai: Egy 40 grammos kefíres süti (ilyet nem szoktam enni, de most volt és nagyon megkívántam sajnos)

Ebéd: Barackos csirkemell (kb 200gramm) barnarizzsel (kb 150 gramm)

Vacsorára mit ajánlotok? Cukrot, lisztet (a mai kisebb kitérésemet kivéve) egyáltalán nem eszek mióta ezt elkezdtem.



2014. ápr. 16. 13:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy 170/69 vagyok és kb 60-63-ig szeretnék lemenni. (24/l)
2014. ápr. 16. 13:25
 2/11 anonim ***** válasza:

Te aztán összekeversz mindent, nem csodálkozom hogy nem tudsz fogyni :)

Vacsora: hús és zöldség.

2014. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A bevitt kalória nagyon kevés. Alapanyagcsere alá diéta alatt sem megyünk.

Így állítsd be a makrókat/kcalt:

2xttkg fehérje

40-50 gramm zsír

a többi ch


Vacsira mehet fehérje+alacsony ch tartalmú komplex ch. Tehát csirkemell,pulykamell,hal,tojás,sovány túró,cottage cheese+zöldségek.


Koplalással a saját dolgodat nehezíted meg. Hidd el, alapanyagcsere + 200 kcal-on is szépen mennének lefelé azok a kilók.

2014. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy összekeverek mindent? Amúgy köszi a válaszokat.
2014. ápr. 16. 14:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz lehet az összetétel (azon túl, hogy tényleg keveset eszel.. az lelki probléma, ha félsz többet enni, addig nagyon egészséges testet fölösleges várni, előbb lelkileg rendeződni kell :S


900 kcal-hoz 100g szénhidrát (ez kb. 400 kcal tehát közel a fele!) nagyon sok.


Mai ételed rögtön tejes volt reggel, meg joghurtos :(

Ezek anabolikus ÉS gyulladásfokozó hatású anyagok.


Aztán tejes liszt a tízóraid, azaz reggeli után néhány órával újra felnyomtad az inzulinszintedet, így nem tud egészségesen működni a szervezeted és leépíteni a fölösleges zsírtömeged, mert újra inzulin hormon választódik ki a véredbe.


Rizs újra inzulin csúcsot okoz :(


Cukor és liszt helyett rizst és tejet eszel, sajnos a szervezeted ezek feldolgozására minden csak nem ideális. Zöldségek és hús lennének jók, a hús drága maradnak a zöldségek sütve, főve, párolva, pirítva (vagy nyersen).

2014. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Összekeversz mindent, ezt így értem.

Hús-gyümölcs nem keverjük. Alap.

Gyümölcsből csak keveset és csak magában.

Hús-zöldség együtt mehet. Támogatják egymást, jól felszívódnak együtt.

Hús-rizs nem túl jó. Gyengítik egymást, nehezebben emészthetők egyben. Szénhidrát-fehérje együtt nem az igazi.


"Reggeli: tejeskávé (2dl), 3 szelet abonett paprikával, egy kevés füstölt főtt lapockával, egy yoghurt."

Na ez az a kaja összetétel, amitől elhánynám magam.

Több fajta fehérjét ha fogyni akarsz nem kevered mert gyengítik egymás felszívódásét. Tej-hús, nem jó. Pláne még az értéktelen abonett kenyér, ott erjed a gyomrodba.


Amúgy meg az utolsó, jókat írt. Hasonlóan látom. De igazából felőlem aztán mindenki azt csinál amit akar :)

2014. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyugi nem kötekedésből kérdeztem csak mert nem tudok sokat a témáról ezért gyűjtöm az infokat és a véleményeket :)
2014. ápr. 16. 17:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Tanulok a válaszokból Köszi mindet!
2014. ápr. 16. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Abszolút vettem kötekedésnek :) Tényleg :)

Sok sikert.! :)

2014. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nem elírom :DD Abszolút nem vettem kötekedésnek. Nah most jó :D
2014. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!