Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzés és diéta mellett miért...

Edzés és diéta mellett miért állt meg a fogyásom?

Figyelt kérdés
Heti 5*40 percet edzek intenzíven, plusz napi 20 percet bicajozok közepes tempóban. Emellett diétázom. Számolom a kalóriákat, nem lépem túl a keretemet. Kiiktattam a fehér kenyeret, lisztet, cukrot, zsíros ételeket is az étrendemből.1 hónapja kezdtem,4 kiló ment le, de most megállt a fogyásom. Mit csinálok rosszul? (Trollok kíméljenek)
2014. márc. 27. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz sportolni, akkor először ledobsz x kilót. Majd a szervezet hozzászokik a testmozgáshoz és megáll vagy lelassul a fogyás. Edzés mit takar? Súlyzózást, vagy aerob mozgást? Mert súlyzóval fogyni nem lehet. Az izomnövekedés ellensúlyozza a zsírégetést. Jobban fogsz kinézni a súlyod meg nem változik.

Napi 400 perc edzés illetve 20 perc bicaj az átmozgatásra elég. Intenzívebben kellene sportolni, aerob mozgást. Inkább ritkábban de többet. A sport első 20 percében csak cukrot égetsz utána kezd a zsír felhasználódni.

2014. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hozzászokott a szervezetted a edzéshez meg a bicajozáshoz is!

A túl sok edés se jó elég ha heti 4x edzel a szervezetnek is kell a pihenés és a regenerálódás sz nem jó ha az ember orrba szájba nyomja az már majdnem inkább hogy elpocsékolt idő!


Itt van egy kis olvasnivaló is!

[link]

2014. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na most nem tudom mennyit eszel alapjáraton, de lehet hogy túl keveset és a szervezete elkezdett raktározni. Ha edzés mellett bicajozol is, meg ugye ha dolgozol és fizikai munkát végzel lehet már nagyon sok kalóriát égetsz el és valószínű hogy ez is lehet az oka.

Ezt így nem tudom lehet hülyeséget beszélek, de amikor én is sokat edzettem régebben szinte minden nap, akkor nekem is lassabb volt a fogyásom, valamikor meg is állt. Na most én az étkezésemen nem változtattam nagyon, nem is volt min igazából, annyi hogy a nassolást elhagytam, és a fehér kenyeret rozs kenyérre váltottam, plusz elhagytam elsősorban az édes, cukrozott péksütiket.

Persze ritkán amikor nincs más és időm reggelit csinálni akkor 1-1 sajnos beadódik de az elfogadható.

Javarészt kardió, edzéseket végzek plusz saját testsúlyos edzést, hogy az izmaim karbantartsam. És ez így bevált nálam, plusz napi 3 liter folyadékot minimum megiszok.

Ha 2-3 napig nem nagy wc-zek akkor beveszek 1 nap 2-3 szűztea kapszulát az ugye elősegíti a fogyást de azt sem szabad túlzásba vinni, és akkor jobb lesz minden. Persze ez is ritka eset, de működik.

Én január 4-én kezdtem el, és azóta lement 13 kiló. Volt idő amikor 1 hétig nem edzettem mert annyi dolgom volt hogy egyszerűen időm nem volt rá. De nem híztam vissza, de amint elkezdtem újra edzeni már mentek is le a kilók.

Súlyban nem igazán venni észre, mert izmosodok is, de a ruháimon eléggé észrevehető a változás, hogy minden nagyobb lett rám, nadrágjaim esnek le, mindenből kisebb kell már. És ez a lényeg.

Ha centikben is méred magad és ha ott van változás kb hetente csináld a mérést, akkor nincs akkora gond, mert amit leadsz súlyt mondjuk heti 1 kilót csak hasra ütés kép mondom, és visszahízol izomban mondom IZOMBAN ugyanennyit akkor csak centikben veszed észre, mert az izom kisebb mint a zsír, googleba írd be hogy izom, zsír és láthatod hogy mekkora 1 kg zsír és 1 kg izom, akkor látni fogod a különbséget.


De ne ijedj meg ettől.

Az is elképzelhető hogy sok ez az edzés és túl edzed magad mert attól is megállhat a fejlődés. Szerintem napi 4 edzés legyen 2 naponta mondjuk.


Egyenlőre nem tudom mit csinálsz igazán rosszul, de ha már kezdenek a ruháid egyre lazábbak, nagyobbak lenni, akkor már észreveszed hogy fogytál :)


Ja és reggel nagy wc után meztelenül állj a mérlegre és akkor a tényleges testsúlyod fogja mutatni. Tehát a benned lévő, kaja amit megettél, plusz salakanyagok nem lesznek benned maximum nagyon kevés. De ha este állsz rá akkor 1-2 kiló plusz lehet a kajád meg ami még benned van széklet súlya is, ez is csak példa, nem trollkodásból mondom ezt. De én is ezzel kísérletezgetek, tegnap este 2 kilóval voltam nehezebb ruhában, nagy wc előtt mindenestül szinte. Reggel nagy wc után meztelenül 2 kilóval voltam kevesebb. Ja és a ruha is simán lehet rajtad +4-5 deka súly vagy több is. Én ezért állok teljesen meztelenül a mérlegre. Mert ez is sokat számít ám.

2014. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem írtam le azt, hogy napi 2 liter (filteres) zöld teát iszok citrommal, kevés édesítőszerrel, meg úgy 1 liter vizet, plusz ugye a leves. Meg almaecetes vizet is iszok. Hogy a fogyásban segít-e azt nem tudom, de a hajam, bőröm szebb :) Egyébként Rubint Réka Add Önmagad DVD-jére edzek. 20 perc állva, 20 perc talaj. Meg a munkahelyemen is rohangálok egész nap, meg emelek, stb. Hát igen, a kalóriakeretem alacsony, 962 Kcal. Van, hogy ezt túllépem néha, de 1200 Kcal-nál többet akkor sem fogyasztok, meg persze utána mozgok is. Hagyományos kenyér helyett extrudált kenyeret eszek, kefírt, tojást, halat, csirkemellfilét, zöldség-vagy tojáslevest és minden nap eszek zöldséget vagy gyümölcsöt, hogy legyen elegendő vitamin a szervezetemben és ne legyek túl gyenge. Régen ha fogyóztam, akkor nagyon drasztikusan tettem, mára már tudom, hogy nem jó a szervezetet kiéheztetni, csak megijedtem, hogy nem akarnak lejjebb kúszni a kilók.

Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat, legyen szép a napotok! :)

2014. márc. 27. 12:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Segítség:

- Jóllaksz-e (kevés evés az anyagcserédet is lelassíthatja) ha visszfogod a zsírfogyasztást, akkor mit eszel, mivel laksz jól, milyen tápanyagot kap a szervezeted az egészséges működéséhez?


- Ha rubintréka tornát gyakorolsz és biciklizel, akkor nem Qigongozol? Lehet így is élni, edzeni de akkor kihagysz egy alap gyakorlatfajtát ami a hormonrendszeredet stimulálná.


- Extrudált kenyérevés és kefirezés (tejtermék) mellett csodálkozol, hogy megál a fogyásod? Tejfogyasztás miatt is megállhat.


- 4 hét alatt 4 kiló fogyás jó, mióta 'állt meg' ?


- "minden nap eszek zöldséget vagy gyümölcsöt, hogy legyen elegendő vitamin a szervezetemben és ne legyek túl gyenge"


Ehhez extrudáltkenyér és kefir helyett is zöldségeket kell enni, és még így is pótolni kell c, d-vitaminokat, omega3 zsírsavakat, vagy majdnem naponta tengeri halakat enni. És akkor még szóba jöhetnek egyéb ásványi anyag, nyomelem pótlások amiket sajnos még sok friss zöldség mellett sem biztos hogy megkapsz, főleg ha antinutritív kenyérféléket is eszel.

2014. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az extrudált kenyeret (3 szelet) reggelire fogyasztom el 150g kefírrel, illetve zöldséggel. Egy napra ennyi a kefír és az extrudált kenyér fogyasztásom, de én úgy gondolom, hogy ennyire szükségem van. Ha ehelyett csak zöldséget ennék, azzal reggelire biztosan nem laknék jól és nem bírnám végigdolgozni a délelőttöt. Persze ha van olyan ötleted, amit hasznosítani tudok, szívesen fogadom :)

Azt azért még megjegyezném, hogy hajnalban járok dolgozni, a munkahelyemen reggelizek, vagyis nincs lehetőségem arra, hogy készítsek pl egy rántottát magamnak reggelire, vagy valami más, laktató ételt :)

2014. márc. 27. 14:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Tehát neked minden nap "szükséged van" olyan szemétkajákra, amit tisztán táplálkozó ember egyáltalán nem eszik.


De akkor ne csodálkozz ha ezt nem bírja a tested.


"Ha ehelyett csak zöldséget ennék, azzal reggelire biztosan nem laknék jól és nem bírnám végigdolgozni a délelőttöt."


Nem tudom ezt honnan veszed, egyszerűen az ilyen állítások vagy feltételezések teljesen ezotériásak nálam.. eszel 100g zsírral zöldségeket, az több mint 900 kcal tápláló élelmiszer, hogy maradnál éhes és hogy ne lenne energiád.. bakker élsportolók nem esznek ennyit.


Ez az ötlet. A reggeli az zsíros tojásrántotta, zöldségek.. vagy gluténmentes gabonák akik nagyon szükségét érzik, de ugye fogyózó ember elvileg nem kellene hogy szükségét érezze a keményítőevésnek.


Valamit pedig muszáj csinálni a reggeliddel, csak azért mert a munkahelyeden eszel nem hagyhatod ki a minőséget az étkezéseidből. Egyébként nem tudom.. azt eszel amit szeretnél, hogy hogyan valósítod meg az a te kreativitásodon múlik. De füstölt sonkát, vajat és kolbászt is lehet enni, ezeket nem kell már sütni, ezek is zsírosak és fehérjedúsak.


Tojást főzni előző nap is lehet?

2014. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az ég szerelmére. Nem unod még ezt a paleo marhaságot utolsó?


ne egyél tejterméket ne egyél gabonát ne egyél ezt ne egyél azt...mégis mi a f...szomat egyen az ember. állandó zöldségtől hústól tojástól, magvaktól is besokall az ember mert rohadtul egyoldalú és unalmas ha csak ezt eszi az ember...


egyébként meg a megállás fogyás közben teljesen természetes dolog. nincs vele baj. pihen egy kicsit a szervezeted kérdező. Tudom idegtépő, de majd megindul újra ha folytatod.

2014. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Bocsánat az offolásért....DE a kefír mióta "szemét" kaja. Én ezt a szót a junk foodokra használnám...


Amúgy figyelem a kérdést. Nekem is beállt a súlyom. Diétázok én is (ésszerűen-egészségesen), naponta 1-1,5 órát tekerek szobabiciklin. Nem értem én sem. 165 cm és 68 kg vagyok.

2014. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A zöldségevés már eleve nem lehet unalmas.


A zöldségevés + hús/tojás már nem lehet sem egyoldalú sem unalmas. Azért nem lesz egyoldalú/unalmas, mert nem eszel cukrot meg búzát meg tejet, ez a 3 azért nem valami alapvető fontosságú cucc.. mégis a legtöbb ember 80%-ban ezeket eszi. Na az az egyoldalú.


És inkább sokalljon be egy ember a salátától, mint cukorbeteg meg rákos legyen a sok mű gabonakajától.


A kefir pedig bizony szemétkaja. Nem annak állítják be, az nem számít. De egy gyulladásfokozó, mérgező cucc. Köze nincs a tiszta ételekhez.

2014. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!