Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha keveset eszem, de nem...

Ha keveset eszem, de nem vagyok éhes, viszont a napi kalóriamennyiség alig éri el az 500-700-at, az koplalásnak számít?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem vagyok éhes. Éheztetni sosem akartam magam, és nem is tervezem, csak így jön ki az össz napi kalóriamennyiség.


Gyümölcsök, zöldségek, hús, tojás, túró, néha müzliszelet (cukormentes), illetve abonett kenyér helyett (persze ez nem a legjobb, de azért valami...)


Január óta diétázok ilyen módon, szóval életmódváltással, csökkentett ételmennyiséggel, már fogytam is 9 kilót. Szóval nem most hirtelen kezdek bele a kevesebb evésbe, mielőtt valaki azt hinné. :) Csak gondoltam, azért megkérdezem, nem vagyok benne biztos, hogy ez így jó-e. Nem minden nap alakul így, van, hogy akár 1200 kCal is bemegy, de mellé mozgok.


169 cm, 81 kg, 17/L



2014. márc. 24. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez koplalás.
2014. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:( De ennél többet nem tudok enni, így is folyton tele vagyok.

Mondom, ha érzem, hogy éhes vagyok, akkor eszem... Meg nem minden nap megy ez. Inkább az utóbbi pár napban.


Hogyan lehetne akkor javítani a helyzeten? :S

2014. márc. 24. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd. Ha már sok ideje csinálod, akkor a tested egyértelműen feladta a harcot. Ahhoz, hogy éhséget érezz, a testednek hinnie kell abban, hogy fog kapni kaját. Ha tudja, hogy nem fog, nem fog azzal még több energiát vesztegetni, hogy jelzi "ADJÁ' MÁ' KAJÁT!!!", hanem inkább tartalékol. Ezért nem vagy éhes.


Hogy egyél többet? Pl kezdjük ott, hogy ne egyél karton papírt (az abonett kenyér az). Egyél több zöldséget. Igyál zöldség leveket, smoothiekat. Ezek annyira nem telítenek meg, de legalább adnak valamilyen tápanyagot.

2014. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké, akkor az abonettet elfelejtem. :)

És több zöldség. Rendben, köszönöm szépen!

2014. márc. 24. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
A napi 700 kalória kevés. Ha 1200 alá mész, a szervezeted átáll takarékra, és aztán ha majd picit többet eszel, még a víztől is hízni fogsz. Én fél év alatt ledobtam 10 kg-t, napi 1300 kalória mellett /plusz, mínusz 100 kalória még belefért/. Lassan, de éhezés nélkül fogytam és mindent ettem, még franciakrémest is, de akkor a vacsi már csak paradicsomsaláta volt... 38 éves nő.
2014. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!