Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Zöldségeket tényleg nem kell...

Zöldségeket tényleg nem kell számolgatni?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok hogy: karfiol, brokkoli, paradicsom... stb. Ezeket sokszor hallom hogy felesleges számolgatni. Ez igaz? Ha este már elértem a kalóriakeretem de eszek mondjuk 100 gramm párolt brokkolit hízhatok?

2014. okt. 24. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én semmit nem számolgatok. A testem úgyis tudja mire van szüksége. Sok ember azért kívánja nagyon az édességet, mert valami normálisabb összetevőből hiánya van a szervezetének, persze nem kezd el zöldségeket vagy vitaminokat szedni, benyomja a csokit, aztán megint előjön a probléma. Szerintem nem kell számolgatni, rá kell jönni mi kell a szervezetnek, hogy sok energiája legyen és persze mindig jól érezd magad.


Szerinted baj hogyha egyik nap 400 kalóriával többet eszel a másik nap 200 kevesebbet? Szerinted van egy szám és mindennap annyit kell enni? Egyik nap többet alszol, jobb idő van, többet kell tanulni/dolgozni, tök mindegy. Nem gépek vagyunk.


Egyél sok zöldséget kisérletezd ki, mi a jó neked és kész. Ha normálisan eszel úgyis több energiád lesz és mozogni akarsz majd, amitől még talán jól is nézhetsz ki.


JA még annyi hogy addig egyél amíg éhes vagy, és igyál sok vizet. (Csak vizet és próbálj ne csapvízet).


Remélem érthető dolgokat írtam le. Peace ;)

2014. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell számolni a zöldséget.
2014. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kalóriát akarsz számolni, akkor MINDENT bele kell venni, a zöldségeket is (meg az egyéb eg-egy falatos valamiket is).


De a zöldségek többsége nem túl sok kcalt tartalmaz, hacsak az elkészitési módja miatt nem. Ugyanis a zsiradékban párolt, vagy hagyományos fözeléknek elkészített azért már nem elhanyagolható!

2014. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nincs egyértelmű álláspont ezzel kapcsolatban. Saját tapasztalataim alapján a nullkalória (negatív kalóriáról inkább ne beszéljünk) nem csak mítosz. Ugyanakkor egyik oldal sincs kellően alátámasztva.

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas__..


100 gramm brokkoli, még ha teljes a teljes fűtőértéke hasznosul is, 16 Kcal plusz fehérje, ami max 2 gramm hízás. Ha ennyivel léped túl a napi beviteli szükségleted, akkor egy év alatt sem jön össze az 1 kiló.


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas__..

2014. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

Konkrétan ezt a 100g brokkolit nem kell számolni az teljesen biztos. A brokkoli, spenót, karfiol, uborka, paprika stb. ezek negatív kalóriás ételek. Ami szerintem egy nagy baromság a szó legszorosabb értelmében mert minden zöldségben van kalória és ha van benne az nem lehet negatív kalóriás.


Viszont van egy csavar a történetben. Ezek a növények kevesebb kalóriát adnak a testnek mint amennyi a megemésztésükhöz szükséges. 30g zellergumó 5 kalória a megemésztéséhez meg 150 kalória kell elméletileg de pl a spárga is ilyen tele van emészthetetlen rosttal, ami persze jó. Meg kell rágni, a testnek fel kell melegíteni és a belső szerveknek is energia kell hogy működjenek miközben feldolgozzák. Ez nem igaz a növényevőkre elefántra pl teljesen más az emésztőrendszere. Ugyanakkor egy oroszlán csak növényektől annyi izmot vesztene hogy megmozdulni sem tudna. Ő is más. Ahogy nincs két egyforma ember sem.


Nálam konkrétan igaz a "negatív kalória" tipikus húsevő vagyok, hacsak zöldségeket ennék esténként semmi értelme nem lenne annak hogy edzek. Leépíteném magam még akkor is ha egésznap bevittem a fehérje és kalória mennyiséget. Fontos a jó kaja elosztás. Az éjszaka túl hosszú, kell a fehérje hogy tudjon regenerálódni az izom és ne épüljön le. Ha megennék minden este csak fél kiló párolt brokkolit a napi kalória bevitelen felül abban 120 kalória van, elenyésző fehérje és az sem teljes-értékű, zsír meg 1g. Nálam totális fogyás lenne a végeredmény, a cél pedig az hogy ezt minden áron elkerüljem.


Na ezt megint jól elhúztam, de a lényeg az hogy egész nyugodtan eheted azt a brokkolit 100g 25 kalória és szinte zéró zsír és CH. Másrészt ha edzel vagy éppen nem, akkor is jobb választás lehet ha eszel hozzá mondjuk 100g csirkemellet is. 110 kalória van benne 20-25g fehérje és szinte nulla zsír. A csak párolt, csirke + brokkoli optimálisabb mint csak a brokkoli. (de csak szerintem)

2014. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
ja utolsó megeszek 30 deka zellert az már eléget 1500 kcalt igaz? Miért van az hogy ezek a negatív szarok csak női oldalak fogyókúra szekcióiba jelennek meg normális oldalakon nem?
2014. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!