Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi értelme van a kalóriaszámlá...

Mi értelme van a kalóriaszámlálásnak? Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

Egyes kérdéseknél ebben a kategóriában már úgy érzem, hogy egyeseknél betegesen megy ez a számlálgatás.

Ha az ember rendszeresen mozog, tornázik, egészségesen étkezik, tehát odafigyel mindenre, akkor fölösleges ez a számlálgatás. De akkor mégis kik és miért csinálják ezt?


(Mellékesen megjegyzem 159 cm vagyok 51 kg és teljesen meg vagyok elégedve magammal, mert odafigyelek a táplálkozásomra és a mozgásra is és még soha nem is számlálgattam a kalóriabeviteleket.)



2014. nov. 9. 14:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a kalória számolás jött be, elötte semmi. Eredmény: 10 hét -16 kiló
2014. nov. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Van, akinek számolás nélkül is megy, van, akinek számolással sem. Ez utóbbi csoportba tartozom én. Amikor épp fogytam, akkor csak igen ritkán számoltam kalóriát, kíváncsiságból, tanulságos lehet (de inkább a makrotápanyagok érdekeltek, pl. hogy megvan-e a fehérje).

Azzal semmiképpen nem értek egyet én sem, hogy ott kell pörögni, hogy kicsit túlment. Engem sosem sokkolt, ha az jött ki, hogy 3200 kalóriát vittem be :) Ha annyi kell, hát annyi kell. Ez amúgy sem volt mindennapos.


Ha nagyon sokat mozognék, akkor fogynék számolás nélkül, egyébként nem, mert ha valami kisebb csoda folytán sikerül olyan keveset ennem, hogy fogyjak, akkor éhes vagyok és kicsit rosszul érzem magam. Úgyhogy nem is panaszkodom, egyszerűen többet kell mozognom, dolgozom rajta, de nem egyszerű. Teljesítménytúráznom kéne újra, az elég szórakoztató, gyalogolnom sosem volt nehéz.


Viszont most is tanulságos, ha megtudom, hogy mely az az étel, amivel jól szoktam lakni, pedig nincs benne olyan rengeteg kalória. Bár az elmúlt 2 hónapban inkább a szénhidrátot számoltam. Nem mintha bármire jó lenne az akármilyen extrém alacsony érték, azzal is lazán lehet súlyt tartani vagy hízni vagy tömegnövelni... De az legalább látszott, hogy az eddig elképzelhetetlenül alacsony kalóriabevitelre is képes vagyok az új étrendemmel (1700 kcal zsinórban több napig! de volt már 1500 is). Viszont ilyen kevés kalóriához nagyon oda kell figyelnem, többnyire nem megy automatikusan. De nem fejezem be az evést, ha megvan a kalórialimit, csak ha jóllaktam, nálam a számolás hatása (ha van olyan) indirektebb.


Azért manapság sem számolok mindennap, legalábbis nem akarok, csak most már automatikusan jön. Szerencsére sokat egyszerűsödött az étkezésem, nem 10 (mindig más) pici étel naponta, naponta rendes főtt étellel, ami 10 féle zöldséget tartalmaz... Úgy nehéz számolni.


De súlytartásnál tuti nem fogok foglalkozni semmivel, csak eszem, ami jólesik. Életmódot váltottam, szóval ez azért jelent szabályokat, de csak olyanokat, amik nekem kellemesek és hasznosak s elég lazák.


Ja és én azért tudatában vagyok a kalóriaszámolás pontatlanságával. Tökmindegy, hogy a gyümölcsteámban hány kalória van (nekem nem annyira, mert szénhidrát, de ezzel együtt nem foglalkozom vele), ha megeszem egy almát, az is nagyon szór, az éretlen sütőtökről fogalmam se lehet ésatöbbi. S ez csak a bevitel, miközben az elégetett kalóriák száma totális misztikum, csak nagyon durván lehet becsülni. Megyek 9 órát a Bakonyban, hegynek föl és le, változó tempóban - ezt még ezer kalória pontossággal sem tuti, hogy meg tudom becsülni... Az tuti, hogy aznap rendes deficitem lesz (ilyen napokon sem tudok sokkal többet enni) s ez nekem elég is.

2014. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat Mindenkitől! :)

Kíváncsi voltam, hogy ki hogyan gondolkodik erről. :)


A lepontozásokat nem értem, hogy ki miért, mi okból tette.

2014. nov. 9. 21:34
 14/25 anonim ***** válasza:

nekem pl a számlálas+mozgás jött be

most ugorjak a kutba? kösz nem.


mindenkinek más jön be, fogadd el.

de ez neked miért is fáj? vagy csak unatkozol és vmibe bele kell kötni?

2014. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es kommentelő!


Miért veszel támadásnak egy kérdést, amit feltettem? Olyan negatív vagy.

Nem unatkozom, hanem kíváncsi vagyok, ennyi. (Plusz érdekelt hogy ennek az egésznek van-e valami értelme, mivel egyesek észrevételemre alapozva, átesnek a ló túlsó oldalára. Vannak itt ebben a kategóriában szélsőséges kérdések ezzel a számolgatással kapcsolatban.)



Értsd meg, ha megtudod!

2014. nov. 10. 16:25
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kerdezo!Azert veszi tamadasnak a kerdest mert az volt.Betegesnek nevezted aki szamolja a kaloriakat,es el vagy ajulva attol hogy tizenakarhany evesen egyszer leadzal 5 kilot.Lehet neked nincs szukseged erre,masnak van.Ne itelkezz...
2014. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Mert azt szerinted normális, ha már azért kérnek itt segítséget pl, mert 20 kcal-val többet ettek?

Mindennek van határa szerintem, és ezt sokan nem tudják.

Szóval már betegesen számolják azt, amivel egy kicsivel lehetnének rugalmasabbak is.


És te is félreértelmezted a beteges szót: arra utal, aki már görcsösen számolgat, már csak ez jár a fejében, rugalmatlan és pl már egy szelet pizzának is vagy egy gyümölcsnek is tudni akarja, hogy mennyi a kcal-ja. Mindent halál pontosan tudni akar, viszont ha már túl lépte, akkor bepánikol. (A beteges jelző miért érintené azokat, akik normális határok között számolgatnak?)

2014. nov. 10. 17:05
 18/25 anonim ***** válasza:
arra nem gondolsz, hogy valakinek tényleg kalória/zsírra/szénhidrátra pontosan ki kell számolnia, mert különben nem tudja a súlyát tartani vmi betegség miatt?
2014. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

51 kilósan engem messze nem érdekelt a fogyókúra, ahogy az sem érdekelt, hogy ki számol kalóriát, ki mit eszik vagy tesz magával. Nyilván mindenki maga tudja eldönteni mire képes, mit tud tenni.

Komoly betegség és 25 évvel később 30 kiló plusszal már engem is érdekel a fogyókúra, és olvasom, keresem a megoldást, mert bizony nem megy mindenkinek könnyen a kilók leadása. Már írtam ide, és kértem, hogy ugyan írja már le a kettes válaszadó mit evett, mert én elég sok mindent csinálok mégsem mennek a kilók.. Én ezért most tanulom a kalória számolást, hátha az bejön..

Szóval azt, hogy te jelen pillanatban 51 kiló vagy, ne nézd le azokat akik kövérek. Soha nem tudhatod, hogy mi lesz 10-20-30 év múlva. Csak megjegyzem. Aktív sportoló voltam egész életem során, szóval nem azért híztam meg, emrt lusta lettem, ma is sportolok rendszeresen)

2014. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de a szelet pizzaban nagyon sok kaloria van.Latszik h soha nem kellett szamolnod.De nem biztos h ez mindig igy lesz.
2014. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!