Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Heti 1 kiló fogyás így?

Heti 1 kiló fogyás így?

Figyelt kérdés

Ezt a kalkulátort használom:


[link]


Kidobta, hogy napi 930.50 kcal-át kell ennem (ch: 127.94 g, fehérje: 34.89 zsír: 31.01) a heti 1 kiló fogyáshoz. Én arra gondoltam, hogy inkább 1000 kcal-t eszek, biztos ami biztos.

Naponta fél órát futok (5 km-t), ezt fokozatosan fogom emelni a maratonig.

Ezt a táblázatot használom:


[link]


Tudom, hogy nem szabadna minden nap futni, de még az elején vagyok, nekem kevés ez az 5 km, de túlzottan nem akarom az ízületeimet se megterhelni hirtelen.

Arra gondoltam, hogy a 14. héttől kb. kicsit a kalórián is emelek, hogy véletlenül se éheztessem magam.

Így tarthatom a heti 1 kilót?


Az adataim: 22/l 160/56 (a célom 49 kiló, ezzel a súllyal kalkuláltam)


2014. dec. 27. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Naponta fél órát futok (5 km-t)"


5km-t fél óra alatt? Kezdőként? Megnézném azért :/

Az olyan mintha Az Örs vezér terétől lefutnál az Astoriáig minden nap.

Azért ilyen igénybevétel mellet nyugodtam fogyassz 1500 kalóriát az égéseged megőrzése érdekében meg valami erős multivitamint.

2014. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

# 1

A Blaháig bocs.

2014. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő, simán lefutok 15-20 km-t, 4 hónapot szüneteltem nem akkora visszaesés.
2014. dec. 27. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt is elolvastad:


"Figyelem! Napi 1200 kalóriánál kevesebb energia bevitele, és több mint heti 1 kg fogyás célkitűzése nem javasolt!"

2014. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem kell külön elolvasni, aki 1x már járt ebben a topikban, az tudja.
2014. dec. 27. 21:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyi mozgás mellett súlyos hiba volna 1500 kalória alá menni. Egyébként szerintem felesleges számolgatni, helyesen kell étkezni és ennyi. Meg amúgy is, hova rohansz? Sokkal egészségesebb heti max fél kilót leadni, akkor a bőröd sem ereszkedik meg és az egészségedet sem vágod tönkre.
2014. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
Hallgass #6-ra!
2014. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem heti egy kg fogyás nem olyan sok, hogy még azt is csökkenteni kéne. A szervezete úgyis rááll, és akkor majd maximum hosszabb-rövidebb ideig megáll a fogyása. De az elején hamar leszalad akár 2 kg is egy héten. (persze nem zsírból, de akkor is)
2015. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 8

Az egészséges fogyás heti 0,5-1 kg között van az felett már a szervezet azt is felhasználja amit nem kellene.

2015. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy annyi az egészséges, de ha nagyobb a súlyfelesleg, akkor nyilván az elején több le fog menni. Egyébként van olyan ismerősöm is, aki amikor száműzött minden gabonafélét meg cukrot az étrendjéből, az első két héten egy dekát se fogyott, a harmadikban meg vagy 4et. Szóval kiszámíthatatlan a szervezetünk, és ha normálisan eszik valaki, akkor igazából nincs ilyen, hogy egészséges, meg nem egészséges fogyás.
2015. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!