Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriadeficitben aerobbal is...

Kalóriadeficitben aerobbal is ugyanúgy lehet zsírból lefogyni, mint HIIT-tel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a HIIT hatékonyabb edzésforma, a gond most az, hogy a napi kevés ch miatt nem igazán van energiám rá. Ha ennek ellenére naponta megvan a mínusz 600-700 kalória, mert mondjuk voltam 20-30 percet futni, ugyanúgy tudok fogyni?

2014. aug. 13. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Zsírból csak egy módon tudsz fogyni amikor a test energiaként használja fel. Tehát a válasz: ugyan úgy fogysz aerobbal mint HIIT-tel.

Ha azt nézzük hogy a kettő közt melyik a hatékonyabb, a válasz a HIIT. Azért mert jobban megpörgeti az anyagcserét és tovább tart a hatása mint egy aerobnak.


Ha jól van kivitelezve az aerob, közel olyan hatékony mint a HIIT. Az aerob lényege a folyamatos kis intenzítás. Egy példa: 40-60 perc folyamatos tempós gyaloglás olyan tempóban hogy a pulzusod 130-140 alatt maradjon. Tehát így kell megválasztani a tempót és az időt.


De ez edzettség függő, mert például egy hosszútáv futó 40-60 perc laza futással is 140-alatt tudja tartani a pulzusát. Nála ez aerob mozgás. Aki edzetlen annak a pulzusa felmegy 140 fölé nála már cardió. Cardióban viszont nem lehet olyan hatásosan zsírt égetni mint aerobban.

Az aerob edzésnek azért kell 40-60 percnek lenni mert edzettségtől függően 20-30 perc után kezd beindulni a zsírégetés.


20-30 perces futás szerintem de csak szerintem nem jobb mint 40-60 perc tempós gyaloglás mert pont a zsírégető szakasz hiányzik. Akár szoba biciklivel is ugyan jó aerob edzést lehet csinálni mint tempós gyaloglással pl.


Összefoglalva egy HIIT edzést lezavarsz 20-25 perc alatt és kicsivel hatásosabb mint 40-60 perc aerob és nem olyan monoton.

2014. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerezz be L-Karnitint a futáshoz. Edzés előtt egy órával 1000 mg, és gyorsabban beindul a zsírégetés. Ráadásul jobban is fogod bírni és a regenerálódás is gyorsabb lesz.
2014. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!