Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1000 kalóriát étrend egy tininek?

1000 kalóriát étrend egy tininek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem igazán helyes, de az én esetemben valóban drasztikus változások kellenek. A súlyom 91 kg (165cm vagyok) ami egyrészt esztétikailag sem mutat jól, másrészt az önbizalmamat is eléggé tönkrevágja. A kérdésem az lenne, hogyha folytatom az 1000 kalóriás diétát lehet valami bajom? (Márcsak azért is mert ugye fejlődő státuszban vagyok, csakhát ez a súly még nagy jóindulattal sem nevezhető normálisnak). Természetesen a sportot sem felejtem el, ismét elkezdem a teniszt (8 évig jártam, de 1 év kimaradt) heti 1x, fogok hetente 2x spinningre járni, és (mivel itt a jóidő) elmegyek biciklizni. Nyáron úszással kiegészítve :) Mivel a jövő tanévet gimnáziumba kezdem, így aztán (ha nem is fogyok le teljesen) szeretném ha legalább egy kis részét leadnám, aztán majd jöhet a többi. -50 kg az álmom, ezt mennyi idő alatt érhetem el így?

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2015. márc. 29. 20:34
1 2
 11/11 anonim válasza:
Kedves utolsó! Sajnos épp az a baj, hogy nagyon sokan elbagatellizálják a napi kalóriaszükséglet elégséges biztosítását. Valóban csak alacsonyabb kalóriakerettel lehet fogyni, de a kérdés az, hogy mihez viszonyítva alacsonyabbal. Egy kamaszlány szervezete átlagosan kb. 2500 kalóriát igényel, egy felnőtt nőé megközelítőleg 2000-2200 kalóriát. Aki tartósan és egészségesen szeretne fogyni, minimum a BMR-hez (basal metabolic rate), tehát az alapanyagcsere értékhez igazított étrenddel kéne rendelkeznie. A napi kalóriakeret optimálisan 100-150 kalóriával a BMR felett kéne legyen, de minimum annyit kéne fogyasztani, ha nem akarjuk, hogy néhány hét után lelassuljon, stagnáljon a fogyás. A gyors csodadiétákkal általában leginkább csak vizet meg izomszövetet veszt az ember, és nem a zsírpárnáit égeti.
2015. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!