Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért érzek kényszeres érzést...

Miért érzek kényszeres érzést arra hogy nassoljak 2 nagy étkezés között 1-2 alkalomkor megenni valamit?

Figyelt kérdés
Erről le lehet szokni, egy idő után elfelejtek majd nassolni ha kibírom hogy ne nassoljak?

2015. ápr. 16. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szokás, döntés kérdése és életmódé.


Aki sok szénhidrátot eszik, az felborítja az éhségérzetét, ingadozik a vércukorszintje, és szívesen nassol.


Én tegnap egyszer ettem, ennyi kedvem volt nassolni (bár én általánosságban nem vagyok a kevés étkezés jó példája, de aki jól eszik, az 2-3 étkezést kíván és nem többet)


A nassolás csak rossz szokás, és persze valamennyire függőség is. Szokások és függőségek ellen lehet tenni, ha valaki akar.

2015. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Le lehet szokni. Nem feltétlen a szénhidráttal van baj, hanem a gyors felszívódású szénhidráttal, ami megemeli az inzulinszintet és nem sokkal utána éhségérzetet generál. Ha pár napig kibírod utána egyre könnyebb lesz. Rengeteg dologban cukor, ízfokozó van ami arra késztet hogy még egyél... sokan azt hiszik jól diétáznak bedobnak egy kis müzlit vagy zabpelyhes kekszet, de gyakran azok is cukrosak
2015. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De azért a cukrozatlan müzli vagy zab is megdobja az inzulinszintet.


Most egy zsíros húshoz, salátához képest biztosan.

2015. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 nagy étkezés között délelőtt ott a tízórai, délután meg az uzsonna. Egyél ezen alkalmakkor is normálisan, akkor nem akarsz nassolni.
2015. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azok étkezésnek nevezett 'nassolások' már eleve. Én is szoktam ebéd előtt még tízóraizni, ez bizony nálam nassolás, köze sincs az egészséges táplálkozáshoz, pusztán jólesik. Másnak már lehet olyan fölösleges kalóriabevitel, ami miatt hízna. Értelmetlen, pótcselekvés igazából (nálam)
2015. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a baj a nassolással, amennyiben értelmes étel és szükséged van rá. Habár nekem kényelmesebb s logikusabb normálisan jóllakni s nem napi sok étkezéssel lőni az inzulinszintemet (bár ez elkerülhető, ha pl. vajkockákat nassolok. nom).

A nassolás lehet szokás, élvezetkeresés, unalomból fakadó dolog - vagy teljesen logikus éhség. Ha nem laknék jól, én is ennék még később... Rá kell jönni, mi az ok s az elfogadható, illetve megszüntethető-e...


Azt hiszem, én elég nassolós voltam mindig is. Egy csak kicsit rosszindulatú megjegyzés szerint egyszer ettem naponta: reggeltől estig. Nincs nagy érzékem a teljesen elszeparált, pontszerű étkezésekhez. De ez időszakos böjtölésben nem gond, elég sokat békén van hagyva a szervezetem.

2015. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!