Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért fáradok el ha állítólag...

Miért fáradok el ha állítólag a házimunkával nem lehet elég kalóriát égetni?

Figyelt kérdés

Valamennyit biztosan elégetek, különben nem fáradnék el, vagy ez csak megszokás kérdése?

Jó biztosan több kalóriát éget el az aki egész nap a konditeremben van de mi van azokkal akik otthon egész nap járkálnak , pakolnak, hajolgatnak, jár kezük lábuk?



2015. máj. 10. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak a kalóriaégetéstől lehet elfáradni...

Ha csak állsz és igazán nem égetsz rendesen kalóriát, az is fárasztó, hát még ha koncentrálnod is kell valamire...

Én aztán nem tudom biztosan megkülönböztetni a szellemi, lelki, fizikai fáradtságot, eléggé össze tudnak olvadni. Főleg hogy ha pl. sokat gyk-zom (ami szellemileg elég fárasztó), akkor fizikailag is fáradok, mivel túl keveset mozgok s nekem mozgás és kinti levegő nélkül leesik az energiaszintem. Nagyon fáraszt a semmittevés is, a nem túl megerőltető és stresszes fizikai és szellemi aktivitás nagyságrendekkel kevésbé fárasztó.


Aki egész nap a konditeremben van, az lazsál. Rendes edzést nem lehet hosszan végezni.


Találkoztam már olyanvéleménnyel, hogy amit rendszeresen csinál az ember, azt hatékonyabban végzi és kevesebbet éget vele. Ezt nem értem, csak leírtam, hátha valaki tud rá mondani valami okosat.


A házimunka tipikusan nem az intenzívebb munkák közé tartozik, de ha jópár órán át tart, akkor azért rendesen éget vele kalóriát az ember. A séta is ilyen, ha egész nap csinálja az ember, sok összejön.

2015. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem napi 7 órát állnom kell, meg ide-oda mászkálni,le sem ulhetek.

Elegge elfaradok,es ehesebb is vagyok,mintha henyelnek egesz nap,megsem tapasztalom,hogy "segitene" a dietamat.

Ezzrl csak az a gond,hogy ezutan menj meg el futni vagx edzeni,utóbbira nekem nincs lehetőségem, futni meg 7 óra állás után erőm nincs. Ilyen ez:) szemét az élet..:D

2015. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a kis fizikai tevékenység amit a házimunka (főzés, takarítás) jelent, az elhanyagolandó. Ha elfáradsz, akkor a pillanatnyi edzettséged még nem az igazi.


Normális izomstimulációt nem ad :(

2015. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2: Ez szomorú :( A párom megérezte, amikor könnyű fizikai munkát kezdett végezni, többet kell ennie, hogy ne fogyjon el. De ő érzékeny a kalóriamennyiség változásaira, nem mindenki ilyen. Van, akinél a test igazodik a változásokhoz, több ételnél pazarlóbb, kevésnél takarékosabb... Ezt nevezem stagnáló típusnak.
2015. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!