Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek jó módszer, ha az...

Szerintetek jó módszer, ha az egyik nap többet ettem a kelleténél, akkor azt a következő nap a normálnál kevesebb étellel kompenzálom?

Figyelt kérdés

1500 kalóriát kell ennem kb, hogy lassan de biztosan fogyjak, így ha tegnap pl 1800 körül vittem be, kompenzálhatok ma 1200al?


(ebben benne van a sport is)


Úgy tudom, főleg az számít, hogy mondjuk egy héten ennyi volt a napi bevitel átlagosan, szóval ez lehet olyan, mintha mindkét nap 1500at vittem volna be? Vagy ez így nem olyan hatékony?



2015. máj. 26. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem szoktuk ajánlani, hogy extra keveset egyél... Főleg, hogy sportolni is akarsz.


Azt semmiképp se tedd, hogy éhezésnek éld meg, ha kevesebbre vágysz a több evés után, akkor persze ehetsz kevesebbet. Nálam ez a normális, csak nálam az 1800 egy elégedettségre okot adó mennyiség s ha sokat ettem, az mondjuk 2700. Ilyenkor másnap tipikusan kevesebbet eszem, mert az előző nap után még jóllakottnak érzem magam. Ez így normális. De ha éhes vagyok, én tuti nem kompenzálok, max. lassabban fogyok. Ha kompenzálni akarnék, akkor amúgyis többet mozognék, nem kevesebbet ennék (bár nekem elég nehéz rávennem magam ilyesmire, mármint több mozgásra).


Nem hiszem, hogy csak az átlagmennyiség számít. Legalábbis nem mindenkinél. Sokak tapasztalták már, hogy egy-egy kiugró nap nem okoz problémát, sőt. No persze, nyilván az ellenkezőjét is. A testünk bonyolultan működik s van, akinek azonnal elkezd pazarolni, ha többet kap, így a fölös kalóriák zömét "semlegesíti". Viszont ha utána leesik a bevitel, nem kezd automatikusan spórolni, az nem megy olyan gyorsan. Hasznos, ha valaki ilyen, legalábbis ha fogyni szeretne s nem túlélni.

2015. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!