Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a véleményed erről az...

Mi a véleményed erről az étrendről? Hosszútávon mire megyek vele? Min változtassak?

Figyelt kérdés

Összeírtam az elmúlt két hétben, hogy hogyan ettem. Itt van pár nap:


ahol kenyeret vagy szendvicset írok, az mind teljes kiőrlésű kenyér volt, a zabkekszet pedig házilag készítem banánból, tojásból, zabpehelyből és egy teáskanál mézből. cukros üdítő mennyisége nulla, csak vizet vagy cukor nélküli teát iszok. ha olyan ebédet eszek, hogy passzol hozzá, mustárt vagy majonézt eszek.


reggeli: lekváros kenyér

délelőtt: 5-6 zabkeksz, sonkás sajtos szendvics

délután: sonkás sajtos szendvics

este: 5-6 zabkeksz, 2 alma, 1 répa


reggeli: tejes zabkása + bogyós gyümölcsök

ebéd: kuszkuszos tonhal, 1 paradicsom, 1 újhagyma

délután: 1 banán

este: paradicsomos tésztás tonhalkonzerv (320kcal a csomagolás szerint), zöldségek, alma, répa, 2 kocka étcsoki


reggeli: jó reggelt keksz + zabkeksz

délelőtt: zabkeksz, 1 szendvics

ebéd: sütőben sült hal + édesburgonya

délután: 2 alma, 1 répa

este: 2 rozsos abonett, sajt


reggeli: tej + 2 lekváros kenyér

délelőtt: 1 alma, 1 banán, 1 rozsos abonett, sajt

ebéd: humusz + 4 sütőben sült fasírt

este: 3 fasírt


reggeli: tejes zabkása + alma

ebéd: leves(zeller+krumpli), 5-6 zabkeksz

délután: alma, 3-4 zabkeksz

este: fél szendvics sajttal és szalámival


reggeli: lekváros kenyér

délelőtt: banán, 5-6 zabkeksz

ebéd: kuszkuszos tonhal, pari, újhagyma, pár szem dió és mandula

délután: túró + bogyós gyümölcsök

este: 2 rozsos abonett, 2 tojás, paprika, sajt


165cm, 58kg, lány vagyok. túl sokat eszek? kb hány kalória lehet ez egy nap? éhes semmiképp nem vagyok. max 2-3 kg-ot adnék le és inkább sporttal szeretném formálni magam és mellette egészségesen enni. sajnos rengeteget ülök, suliban napi 6-8 órát, aztán itthon is ülök és tanulok...


2015. jún. 10. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg szénhidrát van az étrendben (lekváros kenyér, zabkeksz, tészta, banán, abonett) ezek egy részét cserékd ki zöldégfélékre meg fehérjére.


Reggelire a lekváros kenyér elmegy, ha édes dolgot szeretsz enni, de lehetne helyette lekvár helyett szalámi, sajt a kenyéren.

A nap többi részében meg inkább kerüld ezeket, helyettük salátákat, párolt zöldségeket egyél.

Ami nagyon hiányzik, az a hús/fehérje, azt böven megemelheted.

2015. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval.

Mivel sokszor nincs mennyiség és amúgysem tudom az étel összetételét, nem tudom megtippelni a kalóriát, de kevésnek nem tűnik semmiképp.

2015. jún. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SugarCat ***** válasza:
Egész jónak tűnik nekem,változatosnak változatos,viszont kicsit hiányolom a fehérjét...Szénhidrátból szerintem egy kicsit sok,a szendvicsek/kekszek helyett lehetne esetleg valami mást beiktatni,illetve több fehérjedúsabb húst is ehetnél.A hal is nagyon jó természetesen :)
2015. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontos grammok, pontos mozgásmennyiség kellene ahhoz, hogy meg tudjuk mondani.


Egy szelet lekváros kenyér lehet 100 kcal, de 400 is mérettől függően...


Ránézésre mindenesetre nem tűnik rossznak, ha rendesen sportolsz mellette. De a rendes sportolásról sokaknak vannak téves fogalmaik.:)

2015. jún. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!