Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy kell használni a kalóriab...

Hogy kell használni a kalóriabázis alkalmazást?

Figyelt kérdés

Én mindig elakadok.

Próbálom beírni, hogy mit eszek, de sokszor nincs a listán, így nem ad ki semmi értékelhető számot. Sokszor egy főt ételnél csak a mennyiséget tudom beírni, hogy hány grammot ettem belőle, ugye az nem elég, hogy beírom, hogy 100g csirkepörkölt. (ez csak egy példa volt)

Vagy itt a mai napom. 1 zsömlét fogok enni amit megkenek sajtkrémmel. De nincs módomban lemérni a sajtot. Oké, beírom, hogy zsömle, kiadja hány kalória, de ha beírom, hogy sajtkrém semmit nem ad ki.

Az is a gondom, hogy kint élek külföldön, és sok étel nem az ami a listán szerepel.

Ezért kérdezem, hogy végül is, hogy kell használni a kalóriabázist??

köszönöm a segítséget.


2015. júl. 22. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Még valamit: A mennyit mozogtál ma adatokat sem igazán tudom beírni. Kondi terembe járok, és egyik nap kardió, másik nap súlyzós edzéseket csinálok. Nyilván a kardió edzést tudom követni ( bár a gépek adatai szerint több kalóriát égetek mint amennyit a kalóriabázis megad) de a súlyzós edzéseknél is égetek kalóriát, mégsem tudom beírni, mert fogalmam sincs, hogy egy 50 perces láb vagy kar vagy hát edzésnél mennyi kalóriát égetek el. Ilyenkor mit írjon az ember?
2015. júl. 22. 09:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Saját ételeket, recepteket is fel tudsz vinni a csomagolás alapján. Eleinte macerás, de kb egy hónap, és a legtöbb általad rendszeresen fogyasztott étel benne lesz. Viszont a nem ellenőrzött tételekkel (pirosak a listában) legyél óvatos, nem mindenki jól számol! Főtt ételeknél például a nyers mennyiség van megadva, azzal kell számolni, viszont sokan nem számolnak a párolgással, így a végén a kész ételre kevesebb kcalt dob ki.
2015. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valamit nem találsz konkrétan, akkor próbáld náshogy keresni - pl lehet, hogy sajtkrém néven nincs, de krémsajt néven megtalálhatod.

Ezen kivül ha valamit veszel - föként ha külföldi termékröl van szó -, a csomagolásról be tudod írni az "új étel felvitele" rublikába és akkor utána már az benne lesz a saját adataid közt.

Ha valamit megtalálsz a listában, akkor azt a "megettem" cimke alatti "kedvencekbe" ikonra kattintva el tudod menteni és legközelebb nem kell pl az összes sajtot végigkeresni, mert a kedvencek jönnek elöbb.

Saját receptet is be tudsz írni, itt az egyes összetevöket lemérve tudod a kalóriákat kiszámoltatni.


A súlyzós edzést pl súlyzózás címen lehet megtalálni, illetve te is be tudsz saját sportot írni - több olyan külföldi oldal van, ahol sokkal több tevékenységhez vannak kcal-értékek megadva. Ezt a saját súlyodra emgadva jó beírni az adatbázisba, mert akkor a súly arányában fogja a kalóriákat számolni.

Mellesleg ez lehet az edzöeteremben mutatott kcal és a kalóriabázisos közti különbség oka is, ugyanis a termekben nem súlyra, hanem átlagértékként van megadva.

2015. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mozgásról nekem sincs fogalmam sosem, nem is vezetem (pl. biciklizek szembeszélben emelkedőn 8-cal, s ez csak az utam kis része :D de amikor volt 8 óra túrázás, teljesen vegyes emelkedésnél, pihenőkkel, azzal sem tudtam mit tenni). Amúgy azt mondják, minden ilyen oldal túlbecsüli a kalóriaégetést, nyilván simán vannak esetek, amikor pont nem, intenzitásfüggő, emberfüggő...


Úgyhogy én az ételekre koncentrálok, de azokat rendesen vezetem. Ha számolni akarok, muszáj mindennek tudni az adatait és mindent lemérni, mások ételeit nem használom, óriási a tévedés lehetősége. S ha étteremben eszem, aznap nem tudok számolni, maximum nagyon saccolva, de akkor akár már tippelhetek magam is.

Mérés nélkül nincs mit tenni, hacsak nem vagy igen jó saccolásban, de ahhoz nagy tapasztalat kell s az se tuti, hogy elég. Amióta majdnem folyékony a kókuszzsírom, szemre meg nem mondom, mennyit használok, minimum mérőkanál kell (amikor szilárd volt, egész tudtam, hogy mennyire púpos nem mérőkanál ad egy dekát, plusz a szilikonos jégkockatartóban is egy dekás kockáim voltak, kipattintottam egyet és kész).

Viszonylag régen számolok, jól saccolok s elég egyszerűen eszem, ezzel együtt is van benne macera. Ráadásul inkább csak nehezít a fogyásban, ha számolok. Néha azért jól jön.


A listában szinte minden megvan, tapasztalataim szerint (inkább a makrotápanyagok felvitele rossz és mások étele más, mint a mienk). Sajtkrém pl. kismillióféle. 275 találat.

2015. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
elég sokféle sajtkrém fel van töltve. Ha nincs feltöltve, töltsd fel te a címke alapján. A sajtkrém dobozára rá van írva, hány gramm, becsüld meg az alapján, kb. mennyit tettél rá a zsömlére. Ha pl. 100 g a sajtkrém, és a negyedét etted meg, írj be 25 grammot.
2015. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Még egy kis segítséget kérnék.

Gondoltam mégis csak jobb ha magam írom be az adatokat. Pl: Veszek egy virslit (ez csak példa) beírom az új étel felvitele rovatba.

Az adatokat a megfelelőhelyre írom, amivel nincs is gond. Megadom a fehérje, zsír, szénhidrát adatait is ahogy magára a termékre van írva. Elmentem. De amikor beírom a "mit ettél ma" rovatba, akkor bár kiadja az általam felírt ételt, de a többi adatot nem. Nem írja ki a szénhidrát, zsír, fehérje adatokat. Pedig én beírtam a szerkesztésnél rendesen, és minden mást el is ment de ezeket az adatokat nem. Mit csinálok rosszul?

Még valamit. Minden adatot 100g súlyban ad meg. A többi adatot is ehhez a súlyhoz mérten írom le.

2015. júl. 23. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!