Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Le csökkentetem az adagom...

Le csökkentetem az adagom egészségesebben eszem és éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Kalóriabázist vezetem és 2 hete kezdtem el számolgatni a kalóriákat , 2800 kalória volt eleinte ha édesség volt a menüben, már odáig eljutottam hogy 1600 fölé nem megyek 1 hete.

Pár éve csak lisztes édes dolgokon éltem napokig hetekig mire ettem valami hús félét, és akkor nem voltam így elhízva mint mióta eszek normális ételt is.

Sok uborkát, paradicsomot, káposztát, paprikát eszem.

Napi szinten meg van a paradicsomból vagy az uborkából a fél kg is.

Visszább fogtam a cukorfogyasztást, többet iszom vizet és kevés cukrot fogyasztok.

Esetleg a kávéba, édes étel a héten tegnap volt elsőnek palacsintát ettem azt is kereten belül.

Kiszámoltam egy testzsírszázalék értéket amiben azt írta hogy 17 kiló zsírt tudnék leadni összesen.

160 cm vagyok és 64 kg.

A kalóriabázis szerint 1 hét alatt csak 2170 kcal-t égettem.

Ezek szerint mert hogy 7000 kcal 1 kg zsír veszteség akkor én még 1 hét alatt fél kilót sem fogytam.

Valóságban semmit nem fogytam.

1 hete annyira ingadozik a súlyom hogy nem hogy még kevesebb de több is , tudom hogy nem célszerű naponta mérni magam de azért csak biztat ha kevesebbet mutat.


Egyszer már diéta közben mértem 67 kilót is de szerintem az akkor volt mikor meg volt a menstruációm.

Egyébként épp 65 kg-ot mértem legelsőnek mikor elkezdtem vezetni a kalóriabázist.

64-67 kg között ingadozik a súlyom.

És még 2 hét sem telt el hogy elmúlt a menzeszem de már megint úgy néz ki hogy meg akar jönni, szerintem a diéta miatt.

Legyek türelemmel és jó haladás ez az 1600 kalória?


Hozzátenném mozogni nem mozgok sportként semmit, max míg elsétálok a boltba 2-3 naponta és vissza kb 4 km + a házi munka ház körüli munka.

Miért érzem a gyomromban ezt az enyhe éhségérzetet, kevés lenne a szénhidrát?

De pedig 100-150 g szénhidrát általában megvan.

Tejet, túrót, tojást, zöldségeket, minden nap kenyeret 3 naponta 1 szeletet eszem, Krumplit tegnap előtt ettem másfél hónap után elsőnek akkor is kb 20 dkg-ot max kisütve.

disznó hús, csirke, kolbász.

uborka , paradicsom.

Ilyesmiket eszem. Tésztát, rizst nem ettem a 2 hét alatt.



2015. júl. 26. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért csodálkozol ha nem fogysz? Csupa olyan ételt eszel ami tele van szénhidráttal. Lehet kevesebb kalóriát eszel de a szénhidrátod magas. Emellett amit beviszel kalória mennyiséget nem dolgozod le.

Én 1 hete csinálom a kalóriaszámolást, figyelve, hogy mit eszek, és fogytam 1,2 kilót. Igen, éhes vagyok néha én is, de ilyenkor eszek paradicsom, paprika, uborka salátát, és már nem is vagyok éhes. Viszont kevés a szénhidrát, kevés a zsír mennyiségem. Mellette sportolok, edzek is. Ha fogyni akarsz , akkor cukor, lisztes dolgok, kenyér, pékáruk, édességek felejtősek.

2015. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krisz85 ***** válasza:

semmi köze a szénhidárthoz, én 460 g szénhidráttal is fogyok, igaz 16 órát edzem is mellé hetente, tehát minden relatív,


hogy válaszoljak is


egyrészt 1 kg zsír az 9000 kcal, nem 7000 kcal!!!, másrészt annyit jobb ha tudsz, hogyha mozgás nélkül pusztán tápanyagmegvonás/kalóriadeficit/ újtján kívánsz fogyni /zsírból fogyni!! /, akkor az eredmény csak félsiker lesz, nem lesz olyan gyors, hatékony és látványos sem mintha mozognál, szóval én bekiktatnék valami mozgást, mert ez így édeskevés sajnos .


érdekes egyébként hogy 67 kg ot mértél menszesz alatt, tök természetes, hiszen vizet tart vissza a női test ilyenkor, általában a nők bepuffadnak kicsit, tök természetes, aztán ez kiürül napok alatt.


nagyon meg kéne nézni a kajádat étkezésenként lebontva mennyiségenként, mert ott lesz a gond, és továbbra is mondom : mozgás nélkül nem megy úgy, mint ahogy szeretnéd, ezt el kell fogadnod sajnos.

2015. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanolyan magas vagyok, mint te, 160 cm és 1 hete fogyózom. 60,6 kg-ról kezdtem és most vagyok 57,9. Egyáltalán nem koplaltam és nem vezettem a h.lye kalóriabázist. Az édességeket iktattam ki, cukrot, krumplit, tésztát. Kenyeret csak reggel eszem egy szeletet, de abból sem a fehéret. Minden nap 1x eszem kókuszolajban kisütött húst vagy tükörtojást. A legtöbbször rizst eszem köretként.
2015. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt mondják hogy a sport csak 30 %-ban befolyásolja az eredményt a nagy hangsúly az étel fogyasztásban van.

Akkor minden nap neki kell állnom 1 órát valamilyen gyakorlatot végezni?

2015. júl. 26. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
IGen, napi egy óra sport kellene ahhoz, hogy kalóriahiányod legyen, illetve hogy normális alakod legyen a végére.
2015. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 kg zsírszövet kb. 7000 kcal, a kérdező írta jól.


Nem hiszem, hogy a szénhidráton múlik a dolog, pontosabban az éhséggel kapcsolatban tud lenni, sok ember nem éhes kevés szénhidráttal. De ez egyedi dolog.


Az 1600 kcal jó, főleg a 2800 után (jó vagy, nekem évekbe és drasztikus életmódváltásokba telt, hogy néha 1600 legyen a napi bevitelem. bár nem a bevitelnek kell kicsinek lennie, hanem a deficitnek normálisnak). Viszont ekkora súlyból mozgás nélkül így lassan fogsz fogyni (ha lassú az anyagcseréd, szinte semennyire). Mozgás amúgyis kell, ajánlom, hogy végezz valamit, ha csak pár perc intenzív testedzést is. Le lehet fogyni mozgás nélkül, ha keveset eszik az ember, de az nem jó módszer, főleg annak, akinek mozgás nélkül nagyon kicsi a kalóriaigénye. Az egészséghez is kell az, hogy használjuk az izmainkat, olykor kint legyünk a levegőn, miegymás.


Nem tudom, miért oltanak egyesek, kérdező, teljesen normálisan eszel. OK, bele lehet kötni a tejtermékek inzulinválaszába meg ilyenek, de az emberek zöme sokkal rosszabb étrenddel fogy. Normális kalóriamennyiség, a tipikus kerülendő dolgok visszafogása, zöldség, tojás, normális, visszafogott kalóriamennyiség... Ez OK, csak tényleg kéne mellé némi mozgás is, elég egy kevés, de akkor sok legyen a türelem.


A kalóriabázissal tudsz kalóriabevitelt számolni, ha csupa saját ételt viszel be saját mérés alapján (nyilvánm nem lesz pontos, hisz még két alma sem ugyanolyan összetételű, de nekünk megfelel ez is), de azt senki meg nem mondja, mennyi kalóriát égetsz, alapjáraton vagy a mozgásoddal. Egyeseknél látványosan félrebecsül az oldal, egyik vagy másik irányban.


Gondolom, a számodra szokatlanul kevés kalória s talán a megváltozott étrend miatt vagy éhes. A kevesebb szénhidráttól inkább jóllakottabb szokott lenni az ember, bár bizonyára ez is különböző dolgok függvénye. Nekem kevés szénhidrátot kellett ennem a kalóriadeficit melletti jóllakottsághoz, de hasonló adatokkal, mint Te, már oly kevés a mozgástér, s én nem is vagyok lassú anyagcseréjű, sőt ha a kalóriabázis tippje az átlagot tükrözi, akkor az enyém extra gyors. Kell a mozgás, megint ezt tudom mondani, több szempontból is szükség van rá.

2015. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Krisz85 ***** válasza:
1 g zsír = 9 kcal, 1000 g zsír /1 kg/ = 1000*9 = 9000 kcal
2015. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, Krisz, ez így van. A zsírszövet pedig nem tiszta zsír :)
2015. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!