Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » "Ha a szervezeted több kalóriá...

"Ha a szervezeted több kalóriát éget el, mint amit beviszel, akkor fogyni fogsz" Igen? :D

Figyelt kérdés

Akkor ha nem jók a makrók, miért bukik rögtön az elmélet? Miért nem engedélyezett a cukor, ha belefér a kalóriakeretbe? (tekintsünk el attól, hogy gyorsan felszívódik és hamar éhes lesz tőle valaki, ez nálam nem így van)


Nem kötekedni akarok, csak sok dolgot nem értek. Meg mindenhol máshogy van leírva. Pl a testépítős oldalakon azt írják, hogy sehogy sem lehet fogyni, csak szigorú diétával. A mintaétrendben meg 5 étkezésből 3 csirkemell és rizs vagy csirkemell és zöldség.. Ezt ki tudja tartani hosszútávon?


Itt az oldalon pedig sokan írják, hogy ők sima kalóriaszámlálással fogytak, úgy, hogy mindent ettek, cukrot és csokit is...


Na most akkor ha én mindennap annyi kalóriát eszem, ami nekem heti 1 kg fogyáshoz kell, akkor valóban fogyni fogok?


2015. júl. 29. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, persze a test trükkös, bonyolult rendszer...


A makrók nálam változhatnak, ahogy nekik tetszik (bizonyos határok között, nem tudok akárhogy enni, senki sem tud), deficitben fogyok. Édességgel is lehet fogyni. Kevés és sok zsírral is.


Viszont sokunknak számít az egészség. Sokunk éhes lesz a cukortól, s több édességre vágyik az édességtől...

Nekem extrém eseteket kivéve lehetetlen sok szénhidráttal fogyni, mivel durván megnő a kalóriabevitelem, miközben éhesebb és nyomottabb vagyok. Hormonálisan sem támogatja a fogyást a sok (főleg gyors) szénhidrát, de azért nem akadályozza meg, ha megfelelő a deficit.

De emberfüggő is, mennyire és miért kavar be. Van, akinél az édesítőszer is akadály vagy a kevés alvás...

2015. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Puding próbája az evés.

Testépítés és fogyás között van különbség. Ha csak fogyni akarsz akkor ne nézz testépítő oldalakat.

A makrók arányára azért jó oda figyelni, mert minimalizálhatod az izom veszteséget. Lehet hogy tudsz fogyni cukorral és csokival de miből? Elsősorban izomból.

2015. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Márpedig a testépítő oldalak értelmesebbek, mint a női magazinok vagy az emberek saját elképzelése... Sokat tanultam tőlük, pedig én drasztikusan máshogyan szálkásítok, mint a tipikus testépítő.
2015. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A testépítős fogyás más, mint az általános fogyás! A testépítők a tömegeléskor felvitt zsírt akarják leszedni az izomról, testzsírszázalékot nagyon lecsökkenteni. Ez tényleg nehezen megoldható.


Normál fogyásnál nem kell annyira levinni a testzsírt, így lazábban is megoldható.

2015. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem

ha egész nap csak édességet tömsz magadba, a szervezeted nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, vitaminokat stb. és éhezni fog, vagyis foggal-körömmel kapaszkodik minden vésztartalékához...

2015. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: Mindkettő testzsírcsökkentés, ugyanazok az elvek. Max. tovább mennek el, de ez se tuti, sokan csontosra akarnak fogyni... Egyéni különbségek pedig itt is, ott is vannak.
2015. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én napi 2szer eszek reggel és este de akkor sokat ( 7 órakkor és este 10kor közte édességet vagy néha még chipset is fogyasztok) a két fő étkezés között pedig aktív fizikai munkát végzek és 186 cm- magasságomhoz 75 kg társul így, am menj el az audiba sori munkára biztos lefogysz 1 hónap alatt
2015. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Krisz85 ***** válasza:

Huhh igen, Te tipikus példája vagy annak, hogy olvastál jó sokat és most katyvasz van a fejedben és már nem tudod kinek higgy.


Akkor ha nem jók a makrók, miért bukik rögtön az elmélet? Miért nem engedélyezett a cukor, ha belefér a kalóriakeretbe? (tekintsünk el attól, hogy gyorsan felszívódik és hamar éhes lesz tőle valaki, ez nálam nem így van)


--- a cukor azért nem engedélyezett szigorú diétában / és itt különböztessünk meg nagyon egyszerű cukrokat pl szacharóz, kristálycukor, vagy gyümölcscukrot, fruktóz, mert nagyon nagy inzulinválaszt okoz, vagyis inzulin kiválasztást, ami nem gond, csak mozgás hiányában a bevitt kalóriákat zsírdepóba pakolja sok embernél, van akinél nem, úgy hívják őket köznapi nyelven, hogy romszálkás emberek edzés nélkül, nekik másképp dolgozza fel a teste ezt.


Rá kell jönnie sokaknak, hogy egy tál grízpuding mást múvel, velem, Veled és ZS. Zoltánnal, vagy Marika nénivel.



Nem kötekedni akarok, csak sok dolgot nem értek. Meg mindenhol máshogy van leírva. Pl a testépítős oldalakon azt írják, hogy sehogy sem lehet fogyni, csak szigorú diétával. A mintaétrendben meg 5 étkezésből 3 csirkemell és rizs vagy csirkemell és zöldség.. Ezt ki tudja tartani hosszútávon?


- a testépítő oldalakon jól írják, csak nem fogalmazzák meg konkrétan, a biológiailag leghatékonyabban, és egyszerre a legrövidebb idő alatt, a lehető legnagyobb testzsírvesztést, és izomzat megőrzést tényleg csak szigorú diétával lehet elérni. Sok hétköznapi ember erre vágyik, amikor leírom hogy mit kéne enni hozzá, akkor jön a nem lehetne-e ezt? nem lehetne mégis azt enni? nem. sajnos nem + az élelmiszeripar még manipulálja a hétköznapi embert, aromákkal, ízfokozókkal, illetve hogy bizonyos enzimeket kivonnnak a kajából, hogy hiányod legyen és kívánd újra és újra....


Hidd el nagyon sokan tudják tartani akik nagyon szálkás és sportos tested akarnak, de nem kell mindenkinek így és ennyit enni, csak nekik. Pl az állóképességi sportolnak is kell, lehetnek nagyon szálkásak pl 4 % testzsírjuk, csak annyi a különbség, hogy tized akkora az izomtömegük, ellenben 4 órát futna például és ugyanezt megcsinálják másnap is, úgy hogy meg se érzik, persz moderált intenzitáson, átlagemberhez képest brutál intenzitáson, csak példaképp írtam.

Az izomtömeget csak megfelelő kalóriabvitellel tudod fenntartani, pláne naturál módon.


Itt az oldalon pedig sokan írják, hogy ők sima kalóriaszámlálással fogytak, úgy, hogy mindent ettek, cukrot és csokit is...


- hülyék, és a látszatfogyást ne hasonlítsuk össze a valós testzsírvesztéssel, ami nem egyenlő a testsúlycsökkenéssel. Az hogy kiölik szó szerint a maradék izomzatukat is a háj alól és 10 kilóval könnyebbet mutat nekik a mérleg csoki zabálás mellett, az nem fogyás, hanem látszatfogyás.., a testzsír% pedig még több mint előtte volt. A valódi fogyás az , amikor az izomzatod legyen is rajtad bámennyi, megőrzöd, és a testzsírt lediétázod magadról, kemény testmozgással, edzéssel és szigorú diétával.


Na most akkor ha én mindennap annyi kalóriát eszem, ami nekem heti 1 kg fogyáshoz kell, akkor valóban fogyni fogok?


igen, ha a kalóriadeficit megvan és a tápanyag minősége és időbeni elosztása is arányban rendben van, + mozogsz is akkor igen, ez mindenkinél működik, kivéve ha nagyon brutál hormonbetegséged van, de akkor 160 kiló lennél, /de még egyébként náluk is lehet ereményt elérni sok tanulmány született már erről/

2015. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Áh, már értem :) Köszönöm Krisz85 a részletes választ :)


A többieknek is köszi!

2015. aug. 1. 13:30
 10/11 anonim ***** válasza:

"#4: Mindkettő testzsírcsökkentés, ugyanazok az elvek."


Amikor átlagos testzsírra (20-30%) szeretnél fogyni, akkor az könnyebb, nem kell hozzá nagy változtatás, könnyen elérhető. A testépítős testzsírszázalékok viszont csak komoly lemondások árán érhetők el, mivel nem természetes állapot, a szervezet tiltakozna ellene. Ebben van a különbség.

2015. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!