Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik akkor, ha elértem...

Mi történik akkor, ha elértem az ideális súlyt, de folytatom a pl.1500 kcal-os diétát?

Figyelt kérdés

Tehát lelassulhat az anyagcsere, vagy izmot bonthat vagy tovább éget zsírt? Gondolom ha megvan a minimális zsír, az alá normál diétával nem lehet kerülni, maradnak más opciók.

1500 kcal-lal lementem 85-ről 73- ra, a kérdés, mi van ha folytatom a minimális testzsírnál ugyanezt. Vagy akkor mindenképpen vissza kell állni normál étkezésre.

30/f


2015. aug. 6. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor sovány, beteges, rozzant leszel. És az izomból fogsz veszíteni. Löttyedt lesz majd a tested.
2015. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mamám, ez nagyon beteg!

1500 kcal-os diéta egy 30 éves férfinek? Ennyi ésszel szabadlábon! Egy rakás fos lehetsz a BMR alatti koplalásoddal!

2015. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baj az 1500 kcal-lal, csak ha tovább folytatod, akkor tovább fogsz fogyni, vagy zsírból vagy izomból. (Ez tobb dologtól függ.) Szoval szerintem ulomunka mellett is mehet 2200-2600 kcal.
2015. aug. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát tényleg nem volt okos dolog 1500 kalóriával éheztetned magad( lehet te nem éheztél, de a tested igen). Én 52kilós lány létemre sokkal többet eszek. Mihelyst besokallsz majd és abbahagyod az éheztetést, a dupláját fogod visszahízni, és ami a legrosszabb, mind zsírba megy. Gratulálok! 30 évesen már lehetne ettől több eszed!
2015. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisz85 ***** válasza:

lassul az anyagcseréd, raktározni fog a tested és végül fizikai aktivitás sebességével arányosan a sovány izomtömegedből fogsz fogyni,


mit értesz normál étkezés alatt?


a kérdésedre overall a válaszom: ezért nincs fogyókúra (kúrának vége, és aztán?! életmódváltás van, ami sírig tart)

2015. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Láttam már nagyon, nagyon kövér férfiakat is ennyi kalóriával fogyni, na azt már én sem értem, de a kérdező oltogatását főleg nem. Biztos combos deficitet akart, joga van hozzá, jelent némi kockázatot, de sokan bevállalják, olyan sokat azért nem szokás veszteni vele. Illetve attól függ, mennyi a kalóriaigénye. Ha egy totál izomtalan, egész nap üldögélő, lassabb anyagcseréjű alacsony emberről van szó (ez nem is kell mind), akkor teljesen jó lehet ez az érték fogyáskor. De van, akinek ez már erős koplalás.


Érdekes a kérdés, de aki nem akar fogyni, az miért eszik határozottan deficitben? Nincs értelme. Logikus, hogy továbbra is fogyni fog az ember. Ha már nem igazán van miből, akkor nehezebben, hogy zsírból vagy izomból, az több dologtól függ. Egy ponton túl problémák jelentkezhetnek, a vége lehet halál vagy egy olyan test, aminek 1500 kcal is elég, elvégre ez nem olyan pici kalóriamennyiség, hogy ne lehessen elérni ezt.

2015. aug. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!