Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy álljak vissza hízás...

Hogy álljak vissza hízás nelkul kb 1200 kaloriara?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem,hogy 900kcal korul eszek, de en szeretnek többet enni, es felek hogy hizok. Régebben többet ettem , de akkor vastagabb is voltam. Lehet,hogy nekem ez a normalis most?

2015. aug. 20. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért ehettél régebben többet mert több volt rajtad a zsír izom.

Ha esetleg izmosodnál akkor többet is ehetnél mert több energiát éget az izom.

Persze ha van türelmed edzeni.

Megkérdezhetem hogy miből áll az a 900 kalória és hány cm vagy és hány kg?

2015. aug. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi! 158cm vagyok, a súlyomat nem tudom, de eleg vékony. Jo minőségű dolgokból: hal, tojas, zöldségek, saláták, húsok, zabpehely, tej
2015. aug. 21. 09:57
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szét vagy cseszve és atom lassú az anyagcseréd. Heti 100 Kcal-t emelj! Annyit hízás nélkül le fog követni a tested.


Egy 40 kilós 160 magas 35 éves nő alapanyagcseréje kb. 1200 Kcal. Biztosan tudod, az alapanyagcserébe az fér bele, hogy egész nap fekszel, de nem pislogsz.


Gondolj ebbe bele kicsit és meglesz a válasz a második kérdésre.


A fehérje nem energiabeviteli forrás. Oké, hogy termodinamika alaptétele, stb., de a fehérje másképpen metabolizálódik.


Legyen meg a fehérjeszükségleted (amit én nem sportolóknál napi 1,5 g/ttkg-ban maximálnék, a többi energiát pedig zsírral és CH-val vidd be!


A zöldségevés nehéz kérdés. 100 gramm CH fejes káposztából szerintem kevesebb, mint 100 gramm CH fehér rizsből, mert az emésztés energiaigényes folyamat. Ezért legközelebb, amikor arra gondolsz, hogy "vittem be CH-t zöldséggel", gondolj arra, hogy annak esetleg kevesebb a nettója.


Egyél, mozogj, sportolj, aludj, élj!

2015. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a hosszú valaszt! :)
2015. aug. 21. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!