Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nekem ugye elég az 1400-1500...

Nekem ugye elég az 1400-1500 kalória?

Figyelt kérdés

Az elébb olvastam egy cikket amiben egy csaj 162 cm és 63 kiló volt és 1300 Kcal-t evett és fogyott vele 1 kilót 1 hét alatt , és mivel fogyott így utána már megette az 1450 Kcal-t és miután két napig evett 1450 Kcal-t hízott fél kilót miután újra visszaállt az 1300 Kcal-ra, de azzal már nem fogyott így csökkentette 1250 Kcal-al.

A lényeg annyi hogy azt írták rá hogy eleven 1450 Kcal-al kellett volna kezdenie mert azért mert hiába , mert kevés volt neki az 1300 Kcal és mikor többet evet tartalékolt a teste.

Én 1 hete eszem 1300-1500 között, 1 napom sikeredett be 1600 kcal, és meg vagyok rémülve hogy esetleg én is túl kevés kalóriával indítottam.

A kalóriabázis 1450 kcal alapanyag cserét számolt nekem mikor kezdtem.

159 cm és 67 kg vagyok.

mell:90cm

csípő:102 cm

has:96 cm

comb:62 cm

derék 82 cm.



2015. szept. 3. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia , mindenki máshogy működik én 600 kalóriával fogytam 13 kilót most álltam át 1000 kalóriára és így is fogyok csak lassabban , azért szerintem 50 meg 100 kalória külömbség nem igazán számít
2015. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A súlytartásra már rájöttem hogy hogyan kell.

De a fogyással még vannak gondok.

Én vagy túl sokat eszem vagy túl keveset és így egy héten belül és az átlagot ha nézzük azért tartottam a súlyom.

Idáig rekord hogy 1 hete még nem csúszott be egy 2000 kalória feletti kcal érték sem.

3 hete mikor még nem diétáztam, ennyire nem számolgattam a kalóriákat mikor megmértem magam akkor a combom 2 cm-el ,a hasam 2 cm-el, és a derekam 3 cm-el,vékonyabb volt.

Ezt köszönhetem annak hogy meg van a menstruációm most?

3 hete súlyban 64 kg voltam.

2015. szept. 3. 14:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt fogytál le a 13 kg-ot?
2015. szept. 3. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:

A semmiből és az energiahiányból nem lehet tartalékolni, az anyagcsere lelassulásához pedig hosszasabb koplaláskell. 1300 kcal nem tűnik vészesnek, de mindenkinek más a koplalás, a 63 kilós lány izomtömegéről és aktivitásáról nem tudunk semmit, ahogy az anyagcseréjének a sebességéről sem, s az étrend se mindegy.


A Te számaiddfal ne félj már 1300-1500 kcaltól, amikor 150 kilós fickók esznek így, na az a durva :D (Persze lefogynak vele jól, legalábbis akikről én hallottam.)

1300-1500 teljesen jó mennyiség fogyáskor, ha bírod, jó az étrended, nem edzel sokat, jól érzed magad mellette.


100-150 kcal nem jelent ég és föld különbséget, az biztos. Amúgy meg figyeljöünk a testünkre, jó esetben ad jeleket... Amit normális ember tud értelmezni. A normálatlan nem, az kérdést ír ki, hogy szédül, rosszul van és éhes 1000 kcal mellett, vajon miért?

2015. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nagy Petra2 válasza:

Szia!

A napi energiaszükségletet több képlet segítségével is ki lehet számolni. De az biztos, hogy az a legjobb képlet, ami számol a te:

- jelenlegi testsúlyoddal

- jelenlegi magasságoddal

- nemeddel (férfi/nő)

- életkoroddal

- és aktivitásoddal

Ezek mindegyike befolyásolja a számodra szükséges kalóriát. Majd ebből a kalóriából vonsz ki 500-at és ezzel lehet hosszútávon diétázni. Ha valaki nagyon túlsúlyos, akkor akár 1000 kcal-t is ki lehet vonni a szükségletből. De ha már 1000 kcal-val szeretnél kevesebbet bevinni, akkor inkább -500 legyen az étkezésből és -500 a sporttal.

Gyors számításom szerint (ha 30 éves vagy és átlagosan aktív), akkor 2189 kcal-al tudod a jelenlegi súlyod fenntartani. Fogyás eléréshez pedig 1689 kcal-t fogyaszthatsz.

!Fontos! Az alapanyagcserét ne téveszd össze az energiaszükséglettel. Alapanyagcsere alá tilos bemenni, mert súlyos alapanyagcsere zavarokat okozhat!

2015. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!