Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon nem megy nekem ez az...

Nagyon nem megy nekem ez az étrend terv készítés. Néztem elég jó kis étrendeket, de kell némi változtatás. Mik azok a kaják amikben nagyon sok a fehérje, viszont kevés a szénhidrát és a zsír?

Figyelt kérdés
Tojás, "jó húsok", és még?
2015. szept. 3. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt ajánlom:

[link]


1 év alatt több mint 30 kilót adtam le a segítségével, és azt már egy éve tartom is.

2015. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

"nagyon sok a fehérje, viszont kevés a szénhidrát és a zsír"

Meg akarsz pusztulni?

2015. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsö: köszönöm, én is ezt próbálgatom éppen

Második: szeretem az építő jellegű hozzászólásokat (de ne érts férre, a tied nem az.)

2015. szept. 3. 20:12
 4/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Azt próbáltam közölni, hogy szétcseszed magad és meghalsz. Ebből ne építkezni akarj, hanem olvass utána a tápanyagok helyes vagy helyesnek tartott beviteli arányának. Nem csak a kalória számít, hanem az arányok is.

A fehérje másképpen metabolizálódik. Az építőkő, nem üzemanyag.

2015. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Figyelj, nem azt mondtam h csak fehérjét akarok enni. Azt mondtam hogy egy meglévő étrendet(amiben szerintem túl sok zsír és szénhidrát van ellenben a kevés fehérjével) szeretnék kicsit megváltoztatni. És nem azt vártam hogy elbírálj, hanem azt, hogy írj fehérjedús kajákat! Köszi a megértést!
2015. szept. 3. 20:50
 6/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nem bíráltalak, szerettelek volna óva inteni.


Zsírszegény túró.

Csiperkegomba. Light sajtok (műsajtok).

2015. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tojás pont nem, s mi az, hogy jó hús? A lazac jó és zsíros. Ahogy a tojás is jó és zsíros (a kalóriák 2/3-a zsírból jön), a tojásfehérje az, amiben kevés a zsír.


Sovány hús, tojásfehérje, fehérjepor, másról nem tudok. A szinte zsírtalan tejtermékeket eléggé elhibázott dolognak tartom, illetve a tejben ott a cukor, a joghurtban alig van fehérje, bár a tejben sincs sok, a zsírtalan sajt pedig szerintem oximoron :)

2015. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krisz85 ***** válasza:

a kaját kell tisztítanod, vagyis tisztán kell kajálj, ez mit jelent?! azt hogy kerülöd az összes enzimhalott, cukros és lisztes illetve zsíros cuccokat, a teljesség igénye nélkül:



sertéshús , pizza, csoki, chips, fagyi, gyümölcsök nagy mennyiségben, vaj, tej,zacskós leves, gyorskaják, ázsiai konyha nagy része, cukros sütik és pékáruk, szendvicsek, stb

tehát a boltban és úgy ámblokk kapható élelmiszerek 80%-a, majd rájössz..


amit viszont kéne:


húsok: tonhal, halfélék, tengeri cuccok, csirke és pulyka mell / csak a mell, semmi bőrös kaparó meg egyebek/

tojás, sovány túró, cottage cheese, tejsavó protein,


szénhidrátok:


basmati rizs, durumtészta, telj kiörlésű kenyér, zabpehely, gersli, édesburgonya



zsírbevitel: oliva lenmag tök és halolaj



nyers zöldségek szinte mind



példa állóképességi sportolokra 50% ch 25% fehérje 25 % zsír súlyzós edzést végzőknél ezek az arányok eltolódnak, diétában meg páne


reggeli 100 g zab + 1 adag tejsavóprotein


tízórai 400 g zöldség nyersen + 20 g olivaolaj és lenmegolaj mix-el leöntve



ebéd 80g durumtészta 50 g tonhal 75 g paradicsom



uzsonna: ugyanaz mint az ebéd



esti étkezés: 50 g durumtészta



vacsora 250 g sovány zsírszegény túró


2000 kcal összesen, só nincs, napi össz cukorbevitel az étrendben: 15 g

2015. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!